20 NIEUWS Op 4 juni beklimt Martin Hofman de Alpe d'Huez interview Vijf jaar had Martin Hofman nog te leven, zeiden de artsen toen in 1994 leukemie werd ontdekt. Over een week fietst hij een paar keer de Alpe d'Huez op. Voor de strijd tegen kanker. ii emotioneler. orig jaar verloor hij zijn goede vrien din Caroline én zijn oudste broer Simon aan kanker. Zijn eigen leven had ook al lang geleden voorbij moeten zijn. In 1994 ontdekten artsen een weinig voorkomende vorm van leukemie bij Martin Hof man. Drie tot vijfjaar, gaven zij hem. Maar 21 jaar later leeft hij nog, en hoe. Martin Hofman - 59 in middels - is nog altijd docent wis kunde aan de Christelijke Scholen gemeenschap Walcheren in Mid delburg, maatschappelijk zeer ac tief en zo fit als hij maar kan zijn. Donderdag 4 juni doet hij in Frankrijk mee aan Alpe d'HuZes. Fietsend de berg op, strijdend te gen kanker, onder het motto: Op- - Ij geven is geen optie. „In ieder ge- val twee keer: voor Caroline en voor Simon. En een derde keer voor mezelf, om te genieten. Het wordt een feest." Nou goed, het wordt ook wel emotioneel, beseft hij. „Ik breek eerder dan 21 jaar geleden. Ik ben „Ik stond in een gymles op de CSW toen de telefoon ging. Twee maanden ervoor voelde ik me niet lekker. Verkouden, griep, en dat ging niet echt weg. Dankzij een penicillinekuur ging het iets be ter, maar na een maand kwam het weer terug. De huisarts stuurde 'Vechten tegen kanker, door Maurits Sep Wat gebeurde er in 1994? Martin Hofman heeft sinds 1994 kanker en gaat nu Alpe d'Huez be klimmen: „21 bochten voor 21 jaar." foto links Mechteld Jansen, foto rechts ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21