s m Horloges van Anky van Grunsven terecht Liefdesslotjes verdwijnen definitief van brug Parijs hollands nieuwe. Actie tegen 'dieronvriendelijke' Nederlandse Nancy, die al 36 jaar in Zwitserland woont, maakt zich met haar felle protest tegen de koebel niet populair. 18 NIEUWS Menigte tilt bus op voor fietser 700.000 Een grote groep Londenaren heeft een dubbeldekker opgetild om een fietser te bevrijden die onder de wielen van de bus terecht was geko men. Tientallen, mogelijk honderd mensen schoten de man te hulp toen hij was aangereden door de dubbeldekker. Ze tilden het t2 ton zware gevaarte op en wisten het een meter te verplaatsen. „Ik ben verbaasd over de kracht. Niemand aarzelde om de bus opzij te tillen. Dat was een mooi gezicht tijdens zoiets afschuwelijks", zei een getui ge vrijdag tegen de krant The Even ing Standard. De fietser is zwaarge wond naar het ziekenhuis ge bracht. Dit jaar zijn al zes fietsers om het leven gekomen in de Britse hoofdstad, onder wie een vrouw die afgelopen donderdag werd aan gereden. Islamitische giften aangekaart Het kabinet 'intensiveert waar no dig' de diplomatieke gesprekken met landen die geld aan islamiti sche instellingen in Nederland schenken. De regering wil daarmee meer helderheid krijgen over deze financiële stromen. Dat staat in een brief van minister Ard van der Steur van Veiligheid en Justitie en zijn collega Stef Blok van Binnen landse Zaken aan de Tweede Ka mer. Kamerleden hadden enkele vragen gesteld naar aanleiding van de bouw van een moskee in Gou da. Volgens de brief van het kabi net wordt ook met onder meer ge meenten besproken hoe die van hun lokale gemeenschappen duidelijkheid kunnen krijgen over de geldstromen vanuit het buiten land. Jaren vereeuwigden verliefde stelle tjes hun liefde door een slotje te hangen aan de Parijse brug Pont des Arts. Maandag komt er een eind aan dat romantische ge bruik, als de Franse hoofd stad de relingen be vrijdt van de hangslo ten, die de brug zo belasten dat die langzaam afbrok kelt. De brug gaat een week dicht om het werk te kunnen uitvoe ren. Daarna krijgen kun stenaars de ruimte om gedu rende de zomer iets moois van de Pont des Arts te maken. In de herfst krijgt de brug met nieuwe verlichting definitief een nieuw ui terlijk, meldde Le Figaro gisteren. De metalen spijlen verdwijnen in elk geval. Plexiglas moet voorko men dat romantici nog in de verlei ding komen iets aan de brug te han gen. De Pont des Arts is niet de enige brug in Parijs die is volgehangen met slotjes. Vooral de Pont de TArchevêché, bij de Notre-Dame, is po pulair. Burgemeester Anne Hidalgo vindt de veilig heid van de Parijzenaren en de toeristen in de stad be langrijker dan de romantiek, maar heeft wel opdracht gegeven een al ternatief te vinden voor mensen die elkaar in de stad van de liefde eeuwige trouw willen beloven. ■o Iedereen in Gipf-Ober- frick kent haar. Uitermate charmante verschijning, maar door haar felle pro test tegen hét nationale symbool niet erg geliefd. Nancy Holten (41) heeft een koebel. Niet eens zo'n grote, maar hij maakt genoeg geluid. Precies daarom schafte ze hem vorig jaar aan op een vlooien markt in de buurt; zodat haar be zoekers kunnen ervaren wat de Zwitserse koeien met zo'n bel om hun hals de hele dag moeten doorstaan. De herrie die de bees ten de hele dag horen is in haar ogen en oren koe-onterend. „Probeer maar", zegt de gebo ren Rotterdamse. Klingelend bel- geluid vult haar appartement in Gipf-Oberfrick. Iedereen kent haar reputatie van de actievoer der die tegen van alles aan schopt. Sommige mensen zijn heel blij met haar, maar ze wordt ook gigantisch gehaat. Be schimpt. Bedreigd zelfs. Maar daar wil ze niet over vertellen. Dit geeft ze wel prijs: „De vrouw van de vlooienmarkt bij wie ik deze koebel kocht, ben ik later nog eens tegen gekomen. Ze zei: 'als ik had geweten dat jij het was, had ik 'm niet meegege ven'." Later: „De mensen die het eens zijn met me, spreken me op straat aan. Mijn tegenstanders niet, die keuren me geen blik waardig." De koeien ook niet, als we een boer in de heuvels boven Gipf-Oberfrick zover hebben ge kregen dat we Holten met zijn vee mogen fotograferen. Het gaat allemaal niet van harte. De boer vindt het alleen in orde als het verhaal positief wordt voor de koebel en niet voor die Hollanderin. Een tijdje bestond de face- book-groep Nancy Out!, waar op ondubbelzinnige wijze duidelijk werd gemaakt dat zij Zwitser land het beste kon verlaten. Met het dreigement om aangifte te 'De mensen die het met me eens zijn, spreken me op straat aan. Tegenstanders keuren me geen blik waardig.' RAAMSDONKSVEER. De politie heeft donderdag bij een controle op de snelweg A27 in een auto vijf horloges gevonden die zijn gestolen tijdens een inbraak bij amazone Anky van Grunsven uit Erp. Een 57-jarige man, die als bijrijder in de auto zat, is aangehouden op ver denking van heling. On derzoek moet uitwij zen of hij betrokken is bij de inbraak. De politie meldde gisteren eerst dat de man bij Raamsdonksveer was aan gehouden met nephorloges en een grote som contant geld bij zich had. Later kwam het bericht dat het om echte horloges ging, buitgemaakt bij de woningin braak bij Van Grunsven. Het is nog niet duidelijk of het geldbe drag ook uit haar huis afkomstig is. Van Grunsven meldde don derdag dat er sieraden waren gestolen. De in brekers, vermoedelijk twee daders, sloegen toe tussen tien uur 's ochtends en één uur 's middags. De bestuurder van de auto waarin de 57-jarige Bosschenaar zat, is niet aangehouden. De politie on derzoekt wie bij de inbraak be trokken zijn. Internetten, bellen en sms'en met extra korting! LONDEN DEN HAAG Een pasgetrouwd stelletje op de 'liefdesbrug' in Parijs. De gemeente maakt een einde aan de romantiek door alle slotjes weg te halen. foto Remy de la Mauviniere/AP Photo PARIJS Aan de Pont des Arts in Parijs hangen zeker 700.000 sloten Bij hollandsnieuwe komt alles uit hetzelfde tegoed. Of je nu internet, belt of sms't. Het maakt ons niet uit. Ook ben je vrij om elke maand gratis je bundel aan te passen aan jouw persoonlijke wensen. Tot en met 31 mei a.s. profiteer je bovendien van extra korting op je bundel! Bestel dus nu een supervoordelig Sim Only abonnement of combineer deze met een toestel. Dan krijg je lekker veel MB's, minuten of sms'jes met korting tot wel 9 euro per maand! Hink-stap direct over op hollandsnieuwe.nl 1 u '«I (Co a Toestellen al verkrijgbaar vanaf 4 euro per maand (o.b.v. 24 mnd). Hollandse door onze correspondent Jeroen Schmale De herrie die de beesten zelf de hele dag moeten aanho ren, is in Nacy Holtens ogen koe-onterend. foto AD hb/m>n/sMS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19