Zes uur pruttelen door Ovezande Plannen voor nieuw type school in Kats 6 BEVELANDEN en THOLEN i Mijn regio Braderie in Krabbendijke Geerteskerk zet deur open voor publiek Luisterliedjes en kleinkunst in kerk 112 Nieuws Schilderen in en rond Kapelse Kerk Harmonie, fanfare en brassband in Goes Bouw Annahof officieel begonnen Werk kunstenaars te zien in showroom Sleutel voor eerste bewoners Lunslaan Yersekenaar gepakt na mishandeling Fietsster (16) overleden door ongeval Mijn dorp, mijn stad 'We hebben een pitsstraat met een tent om te tanken of kleine reparaties uit te voeren' KRABBENDIJKE Krabbendijke zal van 17.00 - 21.30 uur uur weer bol staan van gezellig heid en vertier voor jong en oud. Verwacht wordt dat er vanavond tussen de zestig en zeventig kra men bezocht kunnen worden op de jaarlijkse braderie. Daarnaast is er een rommelmarkt, waarbij de volledige opbrengst bestemd is voor het jongerenwerk in het dorp. Voor kinderen is er een gratis at tractie en iedereen kan met een draai aan het 'rad van fortuin' on der meer een dinerbon winnen. De organisatie is in handen van Stich ting jeugd- en jongerenwerk Krab bendijke in samenwerking met de middenstandsvereniging. KLOETINCE De historische Geerteskerk in Kloe- tinge is vanaf zaterdag tot 12 sep tember open voor bezoekers. Op woensdag is de kerk gratis te bekij ken van 13.30 tot 16.00 en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Er zijn gid sen aanwezig, die bezoekers toelich ting kunnen geven. Ook is er een tentoonstelling te zien, die gemaakt is door gemeente leden. COLIJNSPLAAT Troubadour Theo van Teijlingen en de gebroeders Bin geven vandaag een concert met 'luisterliedjes en kleinkunst' in de dorpskerk van Co- lijnsplaat. Ze zullen zingen onder het thema 'Vrede blijft een werkwoord' en lei den hun liedjes af en toe in met ver halen. Van Teijlingen zingt voorna melijk over de liefde, de gebroeders Bin over de Eerste Wereldoorlog. Het concert begint 20.00 uur, toe gang is gratis. KAPELLE In aanloop naar de jaarlijkse schil derdag in Kapelle houdt kunsthis torica Tamara Buizer- Smyrnova vanavond een lezing over portret ten uit verschillende stijlperioden en kunststromingen. De lezing be gint om 19.30 uur in het gemeente huis van Kapelle, de entree is S,oo. De schilderdag vindt in en om de Nederlands Hervormde Kerk plaats en wordt zaterdag om 10.15 uur geopend. Er zijn de hele dag exposities en van 10.30 tot 16.00 is er een kunstmarkt. Daar worden ook demonstraties gege ven. Vanaf 10.30 zijn er workshops, bij mooi weer in de kerktuin. Pro gramma: 10.00 uur: workshop por trettekenen, 11.00 uur: tuinbeeld maken, 12.00 uur: workshop graffi ti, 13.30 uur: plein-air tekenen. COES Vanaf 12.00 uur geven diverse mu- ziekvereningen zaterdag optredens op de Grote Markt in Goes tijdens het HaFaBra-evenement (harmo nie, fanfare, brassband). Dit begint met een optreden van brassband Wilhelmina, gevolgd door muziek vereniging Con Affezzione, Brass band Excelsior en om 16.00 uur muziekvereniging Euphonia. Bij slecht weer zijn de optredens in de Westerkerk. SINT-ANNALAND Met het slaan van de symbolische eerste paal is de bouw van senio rencomplex Annahof aan de Ha venplein in Sint-Annaland giste ren officieel begonnen. In het ge bouw komen 53 appartementen, waarvan er 38 zijn bestemd voor de huursector. Het pand krijgt ook een ontmoetingsruimte en een multifunctionele ruimte voor de verhuur. Het gebouw wordt in de zomer van 2016 opgeleverd. Het plan omvat tevens de bouw van vier grondgebonden woningen aan het plein. COES Kunstcollectief ZeelAntwerp expo seert aanstaande en volgende week zaterdag en zondag van 13.00 tot 18.00 uur in de voormalige showroom van Autoteam op Klein Frankrijk in Goes. Het kunstcollec tief bestaat uit tien kunstenaars uit Zeeland en Antwerpen, die elkaar willen versterken in het vak. Er zijn ruim honderd werken te zien. Zaterdag opent wethouder Loes Meeuwisse de tentoonstelling tus sen 11.00 en 12.00 uur. GOES Wethouder Jo-Annes de Bat heeft gisteren de sleutel overhandigd aan de bewoners van de eerste van acht nieuwe eengezinswoningen aan de Joseph Lunslaan in Goes. Het in- breidingsplan in de Goese Polder bestaat in totaal uit zestien wonin gen. De eerste acht waren in zes weken verkocht. De bouw van tweede fase begint later dit jaar. Ook deze is populair. „Het is een groene locatie, vlakbij het winkel centrum", verklaart makelaar John Timmerman het succes. WEMELDINCE SCHERPENISSE Een 46-jarige man uit Yerseke is woensdaga vond in Wemeldinge aan gehouden wegens mis handeling. Agenten namen om streeks tien uur pools hoogte bij een café in Wemeldinge, nadat er een melding was binnen gekomen over een ruzie. Ter plekke zagen zij hoe de verdachte werd vastge houden door een andere man. Er zou onenigheid zijn ontstaan door proble men in de familiesfeer. Daarbij zou de 46-jarige man een 48-jarige man hebben mishandeld. Een 16-jarig meisje uit Scherpenisse is donder dagmiddag overleden na dat ze rond 7.50 uur door een automobilist was aan gereden op de Poortvliet- sedijk in haar woon plaats. Het meisje raakte zwaargewond bij de aan rijding. Ze moest ter plaatse door hulpdien sten worden gereani meerd. Het meisje is met de traumahelikopter naar het Erasmus Ziekenhuis in Rotterdam vervoerd. Haar toestand was op dat moment zorgwekkend. Ze is aan het eind van de middag overleden. Heb je een reactie of tip? Mail naar redactie@pzc.nl COLIJNSPLAAT Dorpskerkconcert Theo van Teijlingen en de gebroeders Bin, met als thema 'Vrede blijft een werkwoord' - 20.00 uur COES 09.00 -17.00 uur Feelgood-evene- ment met als gast Leontien van Moor- sel. Dit evenement komt voort uit een samenwerking tus sen 'de Goese Golf en 'Knapp! Wemel dinge'; Omnius (zwembad- weg 3), 18.30 uur - Afsluiting Avond vierdaagse; Sportpunt Zeeland, 19.00 uur-Bio- scoopzwemmen; Eric's Bar, 22.00 uur - Zeeuwse cover band Leftovers HANSWEERT Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur-Biljar ten; Scheldemond 1, 19.00-01.00 uur- Answest Stampfest met optredens van oa Party-DJ Willem en zangers Alwin, Eric en Alex Krij- KAPELLE Gemeentehuis, 's avonds - Lezing Tamara Buizer-Smy- rnova KLOETINCE Amicitia. Infotain- mentavond voor jongeren over Aan pak Per Kern. KRABBENDIJKE Centrum, 17.00 uur - Braderie en Rom melmarkt Dorpshuis, 14.00 - 17.00 uur - Biljarten RILLAND Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur - Biljar ten; Huize de Vliedberg, 14.00 uur - Bingo voor senioren WAARDE Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur - Biljarten 's Heerenhoek Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur-Biljarten YERSEKE Kerkplein, 09.00 -12.00 uur - Week markt; Trefpunt (Moer- plein), 13.00 -17.00 uur - Biljarten De solexliefhebbers en organisatoren van de race in Ovezande. Peter de Jonge, Richard Rijk, Eduard van Antwerpen (vlnr) en op de solex Patrick de Jonge, foto Marcelle Davidse door Melita Lanting Wat is dat toch met een solex? Waar om laat dit prutte lende, stinkende, langzaam rijdende brommertje het hart van menig man en vrouw toch sneller kloppen? Het zijn met hun topsnelheid van 25 tot 30 kilometer per uur geen snelheidsduivels en de kans dat de kleren met roet en rook be smeurd raken is ook reeël. Toch is de solex bij de liefhebbers im mens populair en de rijders doen graag mee aan uitdagende ritten. Zo ook in Ovezande. „We hebben een groepje dat altijd meedoet aan de 24-uurs in Heeswijk voor KiKA", zegt Eduard van Antwerpen, organisa tor van de solexrace. „En daar ligt de basis voor onze zes-uurs race." Want het leek de groep leuk om ook in Ovezande een solexra ce te organiseren. Een race die wat meer om hakken had dan de korte races van een kwartiertje Eduard van Antwerpen, organisa tor Solexrace Ovezande tijdens de wielerronde. Volgens Van Antwerpen werd het ook tijd om een beetje te vernieu wen. „Er is nog gedacht aan een 24-uursrace, maar dan is het dorp ook een hele dag afgeslo ten. Dat geeft problemen en je zit ook nog met geluidsoverlast. Zo is de zes uursrace geboren." De solexrace wordt morgen verreden. Een bewuste keuze. „We hebben wel even goed geke ken, want je hebt natuurlijk ook de middenstand waar je reke ning mee moet houden. De win kels moeten wel bereikbaar zijn." Aan de race doen 24 teams mee. „We hadden op 20 gere kend, maar achterafhadden het er ook 30 kunnen zijn. Het zijn teams van drie personen, die el kaar afwisselen. We hebben een pitsstraat gebouwd, met een tent waar mensen kunnen tanken en waar reparaties kunnen worden uitgevoerd." Want er mogen al leen originele solexen meedoen en dan loop je het risico dat er wel eens wat kapot gaat. De solexrace is morgen vanaf 16.30 uur en duurt tot 22.30 uur. De deelnemers kunnen niet hele maal op de automatische piloot rijden. „Onderweg zijn er nog lu dieke behendigheidsdingetjes." De wielerwedstrijden zijn zon dag vanaf 13.00 uur met achter eenvolgend de schooljeugd, D en SP klasse, de amateurs en 40+ en de dames TMZ. Henk Wijngaard sluit de dag af. door Peter Urbanus KATS. Enkele inwoners van Kats hebben donderdagavond de ge meenteraadsvergadering van Noord-Beveland toegesproken. Ze willen een nieuwe school be ginnen in het oude gebouw. De oude Prinses Margriet- school in Kats sloot enkele jaren terug de deuren. De initiatiefne mers willen een nieuw type klei ne school openen, met combina tieklassen, drie leeftijdsgroepen en een doorlopende leerlijn met de Isaac Beeckman Academie in Kapelle. Onder de sprekers waren PvdA-lid Jan Schuurman Hess en voormalig directeur Leen van Loon. Schuurman Hess is voorzit ter van de landelijke vereniging van kleine scholen. Door de kleine schaal en de andere leeftijdsopbouw kunnen kinderen meer van elkaar leren. Het is ook beter dat kinderen zich ontwikkelen binnen hun ei gen dorpsgemeenschap, menen de initiatiefnemers. Bovendien willen ze een tegenmacht vor men tegen de schaalvergroting, bureaucratie en werkdruk. Op 3 juni is er een voorlich tingsbijeenkomst. Het Zeeuwse plan moet landelijk navolging krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 93