Eiland krijgt extra dag Anywave Acht musea zoeken samen vrijwilligers 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Mijn regio Begeleid duiken in het Grevelingenmeer Binnenlopen met vragen bij Rabobank Rommelmarkt op voetbalveld 112 Nieuws Toren van de Baron krijgt nieuwe functie 18 kilometer lopen voor goed doel Yoga op strand in Westenschouwen Fietsster (16) overleden door ongeval Yersekenaar gepakt na mishandeling Mijn dorp, mijn stad 'Een band met keyboard klinkt leuk, maar met een heel orkest erachter... dat is pas echt indrukwekkend' Frans Kruijff, Brogum DREISCHOR Duikvereniging SOV Scaldis biedt bezitters van een duikbrevet (open water of één-sters) zaterdag de kans om een begeleide buitenduik te doen in het Grevelingenmeer. Een duiker neemt deelnemers mee naar de mooiste plekken. Van 10.30 tot 12.30 uur of van 13.30 tot 15.30 uur. Verzamelen op de parkeer plaats aan de Zuidlangeweg in Dreischor. Meedoen kost 25 euro. Aanmelden via secr@sovscaldis.nl. THOLEN, ZIERIKZEE Rabobank Oosterschelde houdt za terdag een 'hypotheek inloop spreekuur' voor iedereen die over weegt een huis te kopen. Hier kun nen ook mensen terecht die geen klant zijn van de Rabobank. Zij kunnen hun vragen stellen aan ad viseurs, krijgen een kort oriëntatie- gesprek met een uiteindelijk oriën tatierapport. Het inloopspreekuur is van 09.00 tot 13.00 uur op de kan toren in Tholen en Zierikzee. Info: rabobank.nl/inloopspreekuur. ZONNEMAIRE Harmonievereniging Nut Uit spanning en Stichting Voetbalver eniging Zonnemaire houden zater dag hun jaarlijkse rommelmarkt, die zal plaatsvinden op het sport veld in Zonnemaire. Het is de twintigste keer dat de ver enigingen deze rommelmarkt hou den. Er wordt onder meer antiek ver kocht, maar ook glas- en aarde werk, boeken, tweedehands kle ding, speelgoed, meubels en elek trische en huishoudelijke appara ten. Daarnaast is er een rad van avontuur, hierbij zijn verschillende prijzen te winnen. De markt begint om 09.00 uur en duurt tot 15.00 OOSTERLAND Vandaag is om 14.30 uur de offi ciële opening van 'De Toren van de Baron'. Deze voormalige trans formatortoren uit de begintijd van het elektriciteitsnet, heeft een nieuw doel gekregen als natuur- toren. Deze toren was een zogenoemd to renstation en diende voor de bo vengrondse distributie van de stroom over het eiland. De toren had als functie om de stroom, wel ke onder hoge spanning op het ei land kwam, te transformeren naar een lagere spanning voor lokaal ge bruik. Ooit stonden er acht op het eiland, nu zijn alleen die in Oosterland en Dreischor overgebleven. Na de wa tersnoodramp uit 1953 werd de stroomaanvoer ondergronds ge bracht en verloren de torens hun nut. Eind 2013 zag het er niet goed uit voor de toren in Oosterland; het dak was eraf, de muren waren ge scheurd en van binnen was hij uit gebrand. Om sloop te voorkomen, werd een andere oplossing gezocht; het is een natuurtoren geworden waar di verse flora en fauna kunnen hui- BURGH-HAAMSTEDE Christelijk lifestylemagazine Zij en Zeeuws houdt zaterdag een sponsorwandeltocht. Deze 'Zeeuwse Vrouwenloop' van acht tien kilometer start om 9.15 uur bij sportcentrum Westerschou- wen in Burgh-Haamstede. Deel name kost abonnees van het blad 13,50 euro, niet- abonnees beta len 16. Ook betaalt iedere deelne mer minstens 10 euro sponsor geld, wat naar het inloophuis van stichting Sta op Zorg gaat. Opgeven via www.zijenzeeuws.nl. WESTENSCHOUWEN Op het strand van Westenschou wen wordt zaterdagochtend van 11.00 tot 12.30 uur een Yoga- Swingtraining gegeven door Stu dio Onbekommerd. Een Yo ga-Swing is een soort hangmat van parachutestof met handva ten, speciaal gemaakt voor fysieke oefeningen. De swing kan extra ondersteuning bieden, of oefenin gen juist pittiger maken. Mee doen kost 22,50 euro. r SCHERPENISSE Een 16-jarig meisje uit Scherpenisse is donder dagmiddag overleden na dat ze rond 7.50 uur door een automobilist was aan gereden op de Poortvliet- sedijk in haar woon plaats. Het meisje raakte zwaargewond bij de aan rijding. Ze moest ter plaatse door hulpdien sten worden gereani meerd. Het meisje is met de traumahelikopter naar het Erasmus Ziekenhuis in Rotterdam vervoerd. Haar toestand was op dat moment zorgwekkend. Ze is aan het eind van de middag overleden. WEMELDINGE Een 46-jarige man uit Yerseke is woensdaga vond in Wemeldinge aan gehouden wegens mis handeling. Agenten namen om streeks tien uur pools hoogte bij een café in Wemeldinge, nadat er een melding was binnen gekomen over een ruzie. Ter plekke zagen zij hoe de verdachte werd vastge houden door een andere man. Er zou onenigheid zijn ontstaan door proble men in de familiesfeer. Daarbij zou de 46-jarige man een 48-jarige man hebben mishandeld. Heb je een reactie of tip? Mail naar redactie@pzc.nl BRUINISSE Oudheidkamer: Ex positie Schilde rijen Annie Scheer- meijer; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00-18.00 uur: Herensociëteit; 20.00 uur Klaver- jasveremgmg; BURGHSLUIS Passagierschip De Onrust, 11.00 uur: Natuurvaartocht; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 13.15-16.00 uur: Spreekuur dokter KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.00 uur -17.00 uur: 't Wienkeltje; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 20.00 uur: Darten; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30 uur: Trombose- dienst; OOSTERLAND Hoge Maireweg, 14.30 uur: Opening De Toren van de Baron; ZIERIKZEE Sint Lievensmon- stertoren: Exposi tie Silhouetten te gen het licht; Pleingoed pop-up architectuurpro ject; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Gebouw de Drie hoek, 17.00 uur: Greet, drink en eat; Fizi, De Weverij, 20.00 uur: Wild. Donderdagavond repeteerden muzikanten van de Anywave band en Crescendo voor de laatste keer samen, foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE. Vijfendertig jaar festi val Anywave. Dat moet gevierd worden, vindt de organisatie. Met een extra avond op donderdag 4 juni, een soort Night of the Proms, pakt Brogum dit jaar ste vig uit met Anywave (van 3 tot en met 6 juni). Fanfare-orkest Crescendo treft die avond de Anywave band. Die band is een bonte verza meling van muzikanten en zang talenten die hun sporen op Schouwen-Duiveland al lang en breed hebben verdiend. En Cres- cendo uit Dreischor heeft de af gelopen jaren naam gemaakt als energieke, eigentijdse en vernieu wende muziekvereniging. „Alle maal geweldenaars op het po dium", zoals Brogumman Frans Kruijffhet hele spulletje typeert. Met de extra ingelaste avond wil de Anywave-organisatie iets 'ei- landelijks' neerzetten en laten zien dat Brogum voor alle soor ten publiek is. „Tegenwoordig kun je die combinatie maken. Een popband met een keyboard klinkt leuk, maar met een heel orkest erach ter... dat is pas echt indrukwek kend", aldus Kruijff. Ook de drie eerste dagen van het festival zitten bomvol acts: van het kinderprogramma op woensdag (met een circusact én een dj) tot de grote muziekexplo- sie op vrijdag en zaterdag. Met onder meer DeWolff Doe Maar Undercover en Smelly Kitchen. „We hebben zoveel. We begin nen zaterdag zelfs extreem vroeg, anders redden we het niet." Bij de 35e editie staat Anywa ve volgens Kruijff als een huis. „Heel Anywave staat in het te ken van 'dansbaar'. Met vreselijk energieke muziek. Het is één groot feest." www.anywave.nl ZIERIKZEE. De acht musea die sa menwerken binnen de Vereniging Musea Schouwen-Duiveland zijn samen een actie begonnen om vrijwilligers te werven. Op dit mo ment zijn er in totaal circa 300 vrijwilligers bij deze musea actief. Een flink deel van die vrijwil ligers is in touw voor het Waters noodmuseum, namelijk 120. Het Stadhuismuseum kan rekenen op ronde de 60 vrijwilligers en Goemanszorg en de Museumha ven werken met respectievelijk 50 en 40 vrijwilligers. De overige musea (Burghse Schoole, Brusea, Cameramuseum en Brouws Mu seum) moeten het met tien of minder mensen doen. Maar groot of klein: alle acht musea merken dat het moeilijker wordt om vrijwilligers te strikken. Daarnaast zijn de mensen die als vrijwilliger actief zijn minder uren beschikbaar. Met een geza menlijke wervingscampagne ho pen de musea hier iets aan te doen. Het soort werk dat geboden wordt, is divers. Van kaartver koop tot tuinonderhoud of het geven van rondleidingen. De acht musea op Schouwen-Duive land vertellen samen de geschie denis van het eiland. www.museaschouwenduiveland.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75