Even voorstellen 8 I BINNEN Iedereen heeft wel een Billy, Lack of PS van Ikea in huis. Of een Bekvam, of een Moppe, of een Martin... Handig, betaalbaar, maar uniek? Niet echt. Studenten Vormgeving van Hogeschool Artez inspireren je om een Ikea klassieker om te toveren tot iets bijzonders. Vandaag is de beurt aan Janneke kragt (26). I &D00R CHARLOTTE VAN GENDEREN „Ik ben Janneke Kragt, vierdejaars stu dent Fine Art aan Ho geschool Artez in Arnhem. Deze Billy- boekenkast stond verloren in een hoekje op zolder bij een vriendin. Ze vond hem niet mooi ge noeg om in de woon- of slaapkamer te zetten. Ik SBi wilde haar Billy zo mooi 1maken dat hij r- wél een pro- minente plek ^*7 in haar huis zou krijgen. Eerst bekeek ik welke andere meubels ze had staan. Met behulp van sier lijsten van de bouw markt gaf ik Billy een soortgelijke uitstra ling. En een lekker knallend kleurtje, zodat niemand meer om hem heen kan. Ik was in totaal 63 euro kwijt, maar je kunt het zo duur of goedkoop maken als je wilt. Het leukste is natuurlijk om je kast zo mooi mogelijk te maken met watje hebt: rest jes verf, schroeven en sierlijsten. En mijn vriendin? Zij- vindt de kast zo leuk geworden dat Billy nu in haar hal mag staan. Missie geslaagd!" MET DIT Zaag de sierlijsten op maat en bevestig ze met houtlijm, schroeven en hoekijzers (voor de bo venste lijst) aan de kast. Als alle sierlijsten op hun plek zitten, vul je de oneffenheden of gaatjes met houtpla- muur. Schuur alles op, vul eventueel nogmaals de oneffenheden op en neem de kast af met water en ammoniak. Zet Billy flink in de mul tiprimer (die een mooie hechtlaag afgeeft), schuur hem weer licht op en stof hem af. De gewenste kleur kan erop! Ik koos voor turquoise, maar je kunt het zo gek maken als je zelf wil. Boekenkast Billy (van jezelf, een kennis of anders van Ikea: 39,95) Hamer Accuboormachine Verstek-bak/zaag Handzaag Plamuurmes Decoupeerzaag Sierlijsten Schroeven Spijkers Multiprimer Kwast/roller/verf- bakje MDF of resthout Ammoniak Terpentine Schuurpapier Houtvuller Aflak lekkere kleurtje kan nie mand meer om deze Billy heen. vrijdag 29 mei 2015

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68