6 Huizenpaspoort Kees en Monique Ooste rom hebben een zwak voor brocante. Toen hel vrijstaande huis aan de Veer weg 23 in Kamperland te koop stond, zagen zij hun kans. In de garage is ruimte voor een langgekoesterde wens: een brocantewinkeltje. In Waddinxveen hadden we een oud huis platgegooid vooreen nieuw huis, waarom zouden we dan nu kiezen voor oud? &D00R ELIAN VAN 'T WESTEINDE ns vorige huis was jy een nieuwbouwwo- H ning en niet ge- U schikt voor een winkeltje met curi osa en tweedehands spullen," ver telt Monique Oosterom. „Dit huis leent zich er uitstekend voor. De gevel met luiken, de leilindes voor het huis. Precies de uitstraling die past bij de spullen die we ver kopen." Het toeval wil dat Kees en Monique hun huidige woning aan de Veer- weg twaalf jaar geleden ook met de makelaar bezichtigden. Vanuit Waddinxveen wilden ze gaan genie ten van de rust en ruimte op Noord-Beveland. Hun dochters Marrit en Thamar zouden op zo'n jonge leeftijd het minst last van de verhuizing hebben. Boven dien kende het gezin het eiland goed van de vele vakanties die ze in de omgeving van Kamperland doorbracht. „Dit vrijstaande huis sprak ons aan vanwege de sfeer, maar we hadden ook tekeningen van een nieuw bouwproject in de Peppeldreef," zegt Kees. „Na veel wikken en wegen kozen we toen toch voor een nieuwe twee-onder-een-kapper. In Waddinxveen hadden we een oud huis platgegooid en nieuw ge bouwd, waarom zouden we dan nu kiezen voor oud? De sfeer zouden we er zelf wel in brengen. Boven dien had de woning aan de Veerweg een flinke opknapbeurt nodig. Toen het twee jaar geleden weer te koop kwam en we zagen dat er veel aan de woning was ver beterd, besloten we ervoor te gaan." De onderhandelingen over de prijs verliepen vlotjes. En in maart van dit jaar kregen Kees en Monique dan eindelijk de sleutel van hun droomhuis. De notariswoning aan de levendige Veerweg is rond 1895 gebouwd. Het heeft de allure van een dorpsvilla met als verrassing een koetshuis in de tuin. „Dat is ons gastenverblijf," vertelt Moni que. „Er zitten zelfs centrale ver- NOTARISHUIS vrijdag 29 mei 2015 Monique decoreerde het huis met veel oog voor styling. FOTO'S MECHTELD JANSEN De ossen- rode vloer in de woonka mer is orgi- neel. Onder: Kees en Monique in hun keuken. Brocanteshop is onze De woning van Monique en Kees Oosterom en hun dochters Marrit en Thamar werd gebouwd rond 1900. Beneden is het ingericht als een zogeheten notarishuis, met op de begane grond een lange hal waaraan andere vertrekken grenzen. Moni que en Kees kochten het in maart 2015 voor 325.000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60