4 I IINNENM Meer huizen verkocht Spelen met vloerdessins Ineke Hans gaat Fins We zijn best blij met ons huis Ze zijn er nog, buiten de gebaande paden van de grote ketens: échte speciaalzaken van woonondernemers die niet raken uitgepraat over hun spullen. Zo ook Nans Blok van Indistrieel Woningverkoop Ontwerpwedstrijd krukje Onderzoek in Mid delburg. &door elian van t westeinde Ik vind het gaaf dat materiaal een tweede leven krijgt. Zo verkoop ik armbanden die zijn gemaakt van oude teenslippers WIE WAT WAAR WEBSITE Op de stoep staan een groene poedel, een rood schaap en een zwarte aap. Wie Mid delburg kent, heeft de polyester dieren voor de deur van Indistrieel vast al eens gezien. De bontgekleurde beesten vormen een vrolijk contrast met de grijze mo numentale voorpui. Binnen loop je over krakende hou ten vloeren die vol staan met Boeddhabeelden, hobbelpaarden, robuuste lampen en tassen van ce- mentzakken. Elke hoek is een mix and match van kleuren en vormen. Nu weer valt je oog op verzilverde sieraden, dan ineens zie je speelgoed ge maakt uit afgedankt blik. Verder aardewerk, glas en tierelantijntjes. De mengeling van kleuren, vormen en materialen loopt door tot in de eeuwenoude gewelfde kelder. „Indistrieel verkoopt Indiase spul len, maar ook ruwe industriële pro ducten," vertelt eigenares Nans Blok, waarmee ze meteen de naam verklaart. Een jaar geleden bezich tigde ze rijksmonument Het Vlie gend Hert op de Dam. Ze zag meteen de mogelijkheden van alle kamers, de serre en de kelder. „Een voorkeur voor spullen heb ik niet," vertelt Blok. „Ik vind alles even mooi. Culturen en gebruiks voorwerpen fascineren me al van jongs af aan. Net als kleuren, geu ren, vormen of geluiden. Ik verkoop alleen artikelen die me aanspreken. Ik vind het gaaf dat materiaal een tweede leven krijgt. En mijn hart gaat sneller kloppen als ik mensen in een ander werelddeel kan onder steunen door aankoop van hun producten." Neem de papieren manden uit Viet nam. „Die zijn gemaakt van oude tijdschriften. Ik heb ook armban den van afgedankte teenslippers." Blok werkte vijftien jaar als griffier bij de Middelburgse rechtbank. Tot het ging kriebelen en ze iets anders wilde doen. „Ik begon met het vol gen van een coachopleiding. Naast mijn werk begon ik een praktijk aan huis. Op een gegeven moment was ik zo ver dat ik ontslag nam bij de rechtbank." I Ioofdzaak Blok wilde met haar praktijk naar een ander adres verhuizen. „Toen ik dit pand te huur zag staan, zag ik legio mogelijkheden. Een coach- praktijk met een winkeltje bijvoor beeld." Het liep anders; de winkel is van bijzaak hoofdzaak geworden. Voor Blok pakte dit goed uit: „Alles wat ik in mijn leven heb beleefd en geleerd, valt samen in deze winkel. Ondernemerschap, creativiteit, con tact met klanten, samenwerken met andere ondernemers. Ik krijg er energie van." Niet zelden voert ze diepgaande ge sprekken met klanten. Het komt ook voor dat ze iets gratis meegeeft. „Een gelukspoppetje, als steuntje in de rug als ik weet dat iemand een moeilijke tijd doormaakt. Of ik verstop tussen de artikelen een ver rassing die de klant pas bij thuis komst ziet." vrijdag 29 mei 2015 KLEURRIJKE MIX VAN RUWE SPULLEN Indistrieel Indiase en industriële spullen Dam 61, 4331 GH Middel burg. Openings tijden: van di t/m za 10.00- 18.00 uur www.indis- trieel.com. 44 Indistrieel is een van de locaties van Middelburg VLkoren op 6 en 7 juni. De woningverkoop is weer gestegen. Afgelopen april verwisselden 12.748 hui zen van eigenaar. Dat is een stijging van 18,3 procent vergeleken met april 2014, zo blijkt uit cijfers van het Kadaster. Vrij staande woningen waren vorige maand het meest in trek; daarvan steeg de ver koop met 20,5 procent. Appartementen bleven iets achter met een groei van 13 procent. In alle provincies zijn meer hui zen verkocht, maar Drenthe voert de lijst aan met een toename van 40 procent. Met 12 procent is Friesland de hekken sluiter. -^procent duurder waren bestaande koop woningen in april 2015 ten opzichte van vorig jaar. Dit blijkt uit het on derzoek naar de prijsont wikkeling. Er zit wat haast achter, maar het is wel een leuk klusje voor het weekeinde: een vloer ontwerpen. Om haar nieuwe collec tie Marmoleum Modular te introduceren, schreef vloerfabrikant Forbo Flooring een ontwerpwedstrijd uit. Op forbo-ontwerp- wedstrijd.nl kun je spelen met vier basis dessins, 61 kleuren en zes tegelformaten. Het allermooiste dessin wordt opgeno men in de permanente collectie én de ontwerper krijgt dezelfde vloer gratis thuis gelegd. Inzenden kan nog tot maan dag. Bijna 9 op de 10 mensen is tevreden met de woning waarin zij wonen. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Vooral mensen met een wat beter gevulde porte monnee zijn tevreden; misschien logisch, omdat zij meer geld kunnen uitgeven aan hun woning. Alleenstaande ouders zijn het minst vaak blij met hun huis, gevolgd door alleenstaanden. (Echt)paren zijn bedui dend vaker gelukkig met hun stulpje. FOTO MECHTELD JANSEN Voor het eerst werkt het Finse designmerk littala samen met een Nederlandse ontwerper. De Arn hemse Ineke Hans ontwikkelde het stapelbare meubelstuk Plektra, een kruising tus sen een bijzet tafel en een krukje. De Plektra is te koop in de kleuren wit, geel en multiplex en kost 279 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58