14 SPORT Wildcards Challenger Zeeland te verdienen bij Kapelle Open Schweertman tussen wereldtop Vlissingen en Oss'20 scoren niet in eerste duel Vlissingen treft in Oss'20 een ploeg die vooral niet wil verliezen in eerste halve finale van de nacompetitie. De Jonge gaat vandaag onder het mes Blankenburgh Tijdens het CapsNobel Kapelle Open kunnen komende week wildcards gewonnen worden voor de Driekleur Challenger Zeeland, het internationale ten nistoernooi dat over een maand in Middelburg wordt gehouden. Zowel bij de mannen als de vrou wen ligt er in Kapelle een ticket klaar voor het kwalificatiesche ma in Middelburg. Bij de mannen zitten Wouter Adriaansen, Daniël de Jonge, Daan Maasdam en Ruud Mar tens in de zogenoemde 'toppou- le'. Eén van hen strijkt de wild card op. Bij de vrouwen gaat het tussen Margot Martens, Shura Poppe, Mandy Wolfert en Don- naroza Gouvernante. Het Kapelle Open vaart wel bij de verbintenis met de Challen ger Zeeland. Er zijn dit jaar bijna twee keer zo veel inschrijvingen als vorig jaar. Het toernooi be gint maandag en duurt tot en met zondag 7 juni. Oud-prof Jacco Eltingh verzorgt vrijdag 5 juni een presentatie en speelt ook nog een demonstratie partij op banen aan de Vroon- landseweg. Waebeke verkast naar Zaamslag Zaterdag-tweedeklasser Zaam slag heeft opnieuw een nieuwe speler aan de eerste selectie toe gevoegd. Jarno Waebeke maakt deze zomer de overstap van zon dag-derdeklasser Terneuzen. Hij is na Mare Verwei (eveneens Ter- neuzen), Ruben de Haas (Ter- neuzense Boys), Frans Rokven (HW'24) en Dennis van Passel (Vogelwaarde) de vijfde nieuwe speler voor Zaamslag. Schellachloop en Friday night skate Bij Kaasboerderij Schellach in Middelburg is vanavond de Schellachloop. Er kan gekozen worden uit wedstrijden van 4, 8 en 12 kilometer. De start is om 19.30 uur. Voorafgaand (om 19.00 uur) is er een zogenoemde 'Friday night skate'. De afstand is 4 kilometer. Het rondje zal in een peloton worden verreden. Het is geen wedstrijd. sport kort Tolhoek valt aan Wielrenner Antwan Tolhoek heeft van zich doen spreken in de tweede etappe van de Tour des Fjords. De 21-jarige renner uit Yerseke reed ruim de helft van de etappe voor op in de Noorse rit tenkoers. lissingen en Oss'20 zijn in hun eerste confrontatie in de nacompetitie op een doelpuntloos gelijkspel blijven steken. Op beide hoofdklassers leek in de eerste confrontatie flink wat stroom te staan. Het was on rustig op het veld, met flink wat balverlies, maar met de bezoeken de ploeg als overheersende ploeg. Dat voordeel op het veld kon Vlis singen, dat het zonder de geschor ste topscorer Josimar Pattinama aantrad, niet tot uiting brengen in de score. Beide ploegen keken de kat langdurig uit de boom op sport park De Rusheuvel. Toen die er na KARAKTERISTIEK een half uur spelen eenmaal uit was, kwamen de kansen er voor Vlissingen. Het was Abdoe Abden bi die de eerste en grootste kans voor Vlissingen inleidde. De vleu gelaanvaller, tegen De Dijk (2-0-zege) gepasseerd door trainer Ruud Pennings wegens een min dere fase aan het eind van de com petitie, begon gisteravond weer in de basis. Hij werd door de afwezig heid van topscorer Josimar Pattina ma (geschorst) aan de rechterkant geposteerd, naast (valse) spits Ray mond Wolff. Hoessein Bouzam bou was degene die de linkerflank bestierde, terwijl zijn jongere broertje Said als 'nummer tien' om Wolff heen cirkelde. Abdenbi slalomde, ogenschijn lijk niet verward door zijn minde re vorm van de laatste weken en de ingreep van Pennings het afge lopen weekend, vertrouwd langs zijn tegenstanders als een alpine skiër langs de poortjes: knieën ge bogen, snel draaien en keren. Zo legde De Slang - zoals zijn bij naam luidt - zijn directe tegen stander Jevaro Ikanubun meerde re keren in de luren. Zo ook in de 33e minuut. Abdenbi omspeelde de ene na de andere verdediger en legde de bal vanaf de achterlijn te rug op Wolff. Die bewees echter dat hij geen pure spits is en schoot de bal van zo'n vijf meter afstand hoog over. Even later gunde Etienne Mallie Wolff opnieuw een kans. TAPIJT LAMINAAT PARKET VINYL PVC MARMOLEUM GORDIJNEN ZONWERING RAILSEN EN ROEDES KARPETTEN Wolff kwam dit keer wel tot een geplaatst en zuiver schot op doel, maar doelman Rick van der Leest tikte de bal uit een reflex over zijn doel. Na de pauze waren de eerste kansen voor de thuisploeg. De ver dediging van Vlissingen was ten opzichte van de eerste helft ook ietwat gewijzigd door het uitval len van centrale man Joost de Kub ber. Die raakte al vroeg in de eer ste helft geblesseerd aan zijn voet, na een duel met spits Tony de Groot. De 23-jarige verdediger kon de eerste helft nog net uitspelen, maar voelde zich door het bloed- LONDEN. Motorcoureur Jordy de Jonge (17) uit Heinkenszand on dergaat vandaag de derde en laatste operatie aan zijn hoofd. Dat hebben de artsen in het Royal London Hospital be paald. Het is een soort herstel operatie na een eerdere spoedo peratie. Mocht de ingreep suc cesvol verlopen, dan mag hij op korte termijn naar huis. De Be velander zal vervolgens gaan re valideren in Goes. De Jonge kwam op 19 april zwaar ten val bij een race op een circuit in Engeland. Hij liep zwaar hoofdletsel op en lag ruim twee weken in coma. In middels herstelt hij goed. Sport I sport@pzc.nl KAPELLE GUATEMALA. Squasher Piëdro Schweertman is er in Guatemala in geslaagd zich te plaatsen voor een groot toernooi. De Koudekerke naar, die 75e staat op de wereldranglijst, staat nu in een hoofdsche ma met bijna alleen maar spelers uit de top vijftig. In de eerste ron de treft hij de Engelsman Adrian Grant, die de nummer 29 is. In Guatemala is er 35.000 dollar aan prijzengeld te verdelen. TERNEUZEN MIDDELBURG NORHEIMSUND De coureur van het Rabobank Develop ment Team koos sa men met twee ande ren al vroeg de aan val in de 177 kilome ter lange etappe tus sen Bergen en Nor- heimsund. Het trio kreeg een maximale voorsprong van ne gen minuten, waarna de sprintersploegen het welletjes vonden en begonnen te ja gen op de drie. Die voorsprong nam toen weer rap af. Op ongeveer 45 kilome ter was de poging van Tolhoek en zijn medevluchters ten einde. Tolhoek finishte uit eindelijk als 99e op 13 minuten en 27 se conden van ritwin naar Alexander Kris- toff. Johnny Hooger- land (49e) uit Lange- weegje en Marco Minnaard (53e) uit Wemeldinge kwa men in het peloton over de streep. Weinig spektakel in Oss door Mitchell Minnaard V Oss'20-Vlissingen 0-0 (0-0). Scheidsrechter: C. Mulder (Uithui zen). Gele kaart: Jevaro Ikanubun (Oss'20). Aantal toeschouwers: 600. Vlissingen: Mohamed El Bekkaoui; Daniël Jansen, Joost de Kubber (46. Salim Ben Sellam), Milton Roemeratoe, Roycel James; Tho mas Ragut, Etienne Mallie, Saïd Bouzambou (81Dennis Kovace- vic); Abdoe Abdenbi, Raymond Wolff, Hoessein Bouzambou (70. Geraldi Geerman). wonen S slapen Blankenburgh wonen S slapen Langeviele 56-6-4 Middelburg 0118-633592 Blankenburgh wonen Mortiereboulevard 34 Middelburg 0118-417929 www.blankenburghwonen.nl Abdoe Abdenbi slalomt door de defensie van OSS'20. foto Orange Pictures/Bert van Berkum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49