iTompoucen 2 betalen 2 GRATIS 10 ZEELAND Toekomstplan voor de Zeeuwse zorg Twitter Hoe moet het nu verder met de Zeeuwse zorg? Minister Edith Schippers van Volksgezondheid wil snel een toekomstplan. Een commissie onder leiding van oud GGD-directeur Victor Slenter werkt er hard aan. Inwoners mogen meepraten. DE SMAAK VAN TOEN VID @vid Morgen bestaat de file zestig jaar. Dit zijn wat ons betreft de tien beste filefeit jes. Reactie op de site Online Top 5 Als er niet snel iets ver andert, verdwijnt steeds meer zorg uit Zeeland. Minister Edith Schippers van Volksgezondheid maakt zich grote zorgen en eiste in fe bruari een toekomstplan. Zorgverze keraar CZ stelde een commissie in. Op 7 juli overhandigt voorzitter Vic tor Slenter het plan aan de minister. „Reken niet op een rapport van tachtig pagina's", zegt hij resoluut. „Het wordt kort en krachtig." Slenter moest wel nadenken toen hij als voorzitter werd gevraagd. „Er zijn al vijf commissies geweest in de afgelopen tien jaar. Die hebben niet geleid tot wezenlijke veranderingen." Toch ziet de oud-directeur van GGD-Zeeland kansen. De noodzaak van veranderingen en de politieke druk om die door te voeren, is nog nooit zo hoog geweest. „Er is geen en- 'Reken er maar niet op dat het een rapport wordt van tachtig pagina's. Het wordt kort en heel krachtig' kele zorgorganisatie in Zeeland die zich geen zorgen hoeft te maken over haar voortbestaan. De komende tien jaar gaat er veel veranderen. Er ko men meer centra 'om de hoek' waar huisartsen en specialisten samenwer ken. Mensen worden ouder, minder mobiel en zijn niet meer van plan om naar zes poliklinieken te gaan." Wat is uw vertrekpunt? „De commissie kijkt naar hoe de zorg in Zeeland er in 2025 uit moet zien. Van daaruit redeneert ze terug naar nu en zet op een rij wat stap voor stap moet gebeuren. Dat actie plan is over vijf weken klaar." Met wiepraat de commissie „Met zorgaanbieders en inwoners. We praten met 25 vertegenwoordi gers van onder andere ziekenhuizen huisartsen en apothekers. Het is niet de bedoeling dat ze instemmen met het rapport. Ze moeten kijken of ze in het plan beren op de weg zien." En u praat met inwoners „Ik ben er niet voor de zorgaanbie ders, maar voor de Zeeuwse burgers. Zaterdag 30 mei praten we in hotel Van der Valk in Middelburg met zo'n 120 door CZ aangeschreven mensen. Ze komen uit heel Zeeland. Nodig je vrijblijvend mensen uit, dan komen waarschijnlijk degene die al eerder hun mening hebben gegeven. We willen weten wat de man op de straat voor zorg in Zeeland wil." 'Het gaat de kant op die de commissie adviseert of er gebeurt helemaal niets' Iedereen wil een top-ziekenhuis om de hoek. Dat kan toch niet? „Ik verwacht niet dat er mensen bij zitten die met dat soort absurde ei sen komen. De Zeeuwen zijn reëel ge noeg om te beseffen wat kan en wat niet. Ik denk dat de meeste Zeeuwen vooral die zorg dichtbij willen heb ben die ze het meest nodig hebben. Voor zorg die ze heel af en toe nodig hebben, zijn ze best bereid om te rei zen naar Goes, Rotterdam of Gent." Wordt het dan geen Poolse landdag? „KPMG Plexus, het bureau dat voor ons ondersteunend werk doet, heeft hetzelfde eerder in Dokkum ge daan. Dat heeft goed gewerkt." Geeft u de minister ook advies? „Ja, de minister krijgt ook een por tie adviezen. Want zij gaat bijvoor beeld over bepaalde bijdragen aan zie kenhuizen. Maar er komen ook advie zen aan de provincie en gemeenten. Zij gaan over langdurige zorg en de wet maatschappelijke ondersteu ning." Zijn die adviezen net zo vrijblijvend als bij andere commissies? „In het rapport komen doelen voor de korte (2016), middellange (2019) en lange termijn (2025), zodat zorgverzekeraars kunnen controleren of ze ook behaald worden. We zullen adviseren dat CZ sancties kan opleg gen. Want het gaat óf de kant op die we adviseren óf er gebeurt niets." Topscorer? D @pzcredactie lï facebook.com/depzc @pzcredactie - weekendaanbieding - www.kinderopvangwalcheren.nl De eerste file is zestig jaar gele den. De Verkeersinformatie dienst 'viert' dat met feitjes. Zo als: 1 op de 7 weggebruikers flirt wel eens in de file, de lang ste file was 92 kilometer, op 25 november 2005 op de A2 tus sen Amsterdam en Eindhoven en de (tot nu toe) laatste file baby werd geboren op 27 mei 2014: op de A1 bij Naarden. 'Het enige wat zo iemand moet kunnen zeggen is: neênt da's vee te diere.' Reactie op het artikel 'Provin cie Zeeland zoekt luis in de pels'. Het dagelijks provinciebestuur zoekt een directeur grote pro jecten. Dat is een direct gevolg van het fiasco rond de verbre ding van de Sloeweg die, ook in een versoberde versie, miljoe nen euro's duurder uitvalt. 1 Fietsster (16) uit Schepre- niss overleden door ongeval 2 Oud-gedeputeerde Van Be- veren naar Orionis 3 Boer Zierikzee luidt nood klok over giftig Jacobskruis- kruid 4 Personeel De Vliedberg maakt zich grote zorgen om leerlingen 5 Man uit Yerseke aangehou den wegens mishandeling We willen weten wat de man op straat voor zorg in Zeeland wil door Jeffrey Kutterink Wordt Guillaume Clinckemaillie de speler van HSV Hoek die het hoogste aantal doelpunten in bekerwedstrijden sinds 1984 heeft gescoord? De aanvaller staat op 21; Jacky Lambert maakte er tussen 1995 en 1998 in totaal 22. Deze en vele, vele andere cijfers vind je op het sportdatablog van Rudy Boogert: www.pzc.nl/rudestats Kijk op www.pzc.nl of ambaéhtelijk puur pure produéien uit een authentieke bakkerij LANGEVIELE 67 MIDDELBURG Buitenhove 161 4337 HG Middelburg T 0118 61 45 32 E info@skow.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45