Bakker Joop uit Clinge maakt al twee jaar de beste bolus Zeeuwse bedrijven zien het zonnig in Victor Slenter werkt aan toekomst Zeeuwse zorg School sluit 1 augustus 2016 Vervoer Xblocs gewoon weer over water Personeel van Goese school vreest dat kinderen na sluiting niet de zorg krijgen die ze nodig hebben. Het wandkleed is 164 meter lang Bedrijven zien de markt duide lijk verbeteren, blijkt uit de conjunctuurenquête van de Ka mer van Koophandel, die een beeld geeft hoe ondernemers in het tweede kwartaal tegen de ont wikkeling van de economie aankij ken. Met name in de bouw, de in dustrie en de handel wordt een flinke omzetgroei verwacht. Ook de export, die in Zeeland ruim eenderde van de economie gaande houdt, trekt flink aan. Een meer derheid van de bevraagde onder nemers denk dat ook meer te gaan investeren. En hoewel het algemene econo mische klimaat nog lang niet als perfect wordt beoordeeld, denken ondernemers dat ze meer perso neel zullen aanstellen en inhuren. De verwachte banengroei is vol gens het rapport van de handelska mer nergens zo groot als in Zee land. Dat wijkt af van het eerste kwartaal toen nog werd gerept van personeelsreductie. Zeeuwse ondernemers zijn nog wel somber over de winstmarges. RETRANCHEMENT. Het vervoer van grote betonnen Xblocs over het land richting Cadzand-Bad was maar tijdelijk wegens de bomrui- mingen in zee bij het kustdorp. De rest wordt over het water ge transporteerd. Dat zegt dijkgraaf Toine Poppelaars van waterschap Scheldestromen. Poppelaars reageert op opmer kingen van de SP Sluis. Die ver baasde zich afgelopen week over het feit dat de grote betonnen Xblocs vanuit Zeebrugge met vrachtauto's via Sluis en Re- tranchement werden vervoerd. GOES. - Personeel van De Vlied berg in Goes maakt zich grote zorgen over het lot van de leerlin gen van de school. Het bestuur van het orthope dagogisch en didactisch centrum maakte onlangs bekend dat de school per t augustus 2016 de deuren sluit. Dat betekent dat de leerlingen naar gewone middel bare scholen moeten. Op De Vliedberg zitten negen tig leerlingen uit de Oosterschel- deregio. Ze kampen met leerpro blemen, gedragsstoornissen en sociaal-emotionele problemen De school heeft kleine klassen en biedt de leerlingen intensieve begeleiding. Nog maar enkele jaren gele den gaf de school hoofdzakelijk les aan leerlingen met een leer- achterstand, zegt docente Sophie de Jong. „Die leerlingen zitten nu al op de reguliere scholen. De problemen van onze kinderen zijn de laatste jaren veel com plexer geworden. Ze hebben heel veel aandacht en structuur nodig. Onze docenten hebben al moeite met de begeleiding, ter wijl in de klassen op De Vlied berg maximaal veertien leerlin gen zitten. Op gewone middelba re scholen zitten er wel 26 kinde ren in een klas. We denken dat onze leerlingen daar écht niet mee kunnen." Het personeel van De Vlied berg vraagt zich af of gewone middelbare scholen in Goes en omgeving op 1 augustus 2016 al klaar zijn om de kinderen dezelf de zorg te bieden, die ze op het OPDC krijgen. „Onze school vangt soms leerlingen op die mislukt zijn op reguliere scho len. We zien ze op De Vliedberg opbloeien." De sluiting van het OPDC is een gevolg van de invoering van het passend onderwijs, op 1 au gustus vorig jaar. Steeds meer kinderen moeten daardoor les krijgen op gewone scholen. Nu het aantal leerlingen van De Vliedberg drastisch daalt, is het volgens het bestuur niet meer mogelijk om het OPDC overeind te houden. Het personeelsleden (onge veer twintig fulltime-arbeids plaatsen) zitten ondertussen in onzekerheid over hun baan. „Maar we maken ons nu vooral zorgen over de kinderen", bena drukt De Jong. Jos Brand, bestuurder van De Vliedberg, zegt dat hij de komen de tijd gesprekken voert met do centen, medezeggenschapsraad, vakorganisaties en ouders. „We hebben aan ouders gecommuni ceerd dat ieder kind krijgt wat het nodig heeft. Dat gebeurt straks alleen op een andere plek. Ik begrijp de emoties van het per soneel, maar we moeten nu kij ken naar de feiten. We gaan on ze beloften aan ouders en kinde ren waar maken." De problemen van onze kinderen zijn de laatste jaren veel complexer geworden. Pagina 4: Wereldreis in borduursteken www.pzc.ni walcheren@pzc.nl VRIJDAG 29 mei 2015 Zeeland PAGINA 13 door Frank Balkenende MIDDELBURG. Zeeuwse onderne mers zien het economisch zonni ger dan hun collega's elders in het land. Alleen in Friesland is de stem ming net zo optimistisch. PAGINA 10 11 Zorgen om leerlingen Vliedberg door Cornelleke Blok Sophie de Jong, docent C£ schotse huizen [STEg-btG» A.V& V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35