CULTUUR SHOW 29 Mirusia: een hit Boer Tom keert terug op de buis •Meidenidool Show Entertainment Lief, knap en aardig. De fans zijn het erover eens: popster Ariana Grande is een held. En dus staan ze urenlang voor haar in de rij. André Rieu's ster sopraan Mirusia is een hit op You- Tube. Haar Ave Maria is er al ruim 20 miljoen keer bekeken. Boer Tom, bekend van het popu laire tv-programma Boer zoekt vrouw, gaat aan de slag voor RTL. Hij krijgt een rol in het team van Eigen Huis Tuin. Tom Groot laat weten dat het nooit zijn ambitie is geweest om 'iets voor televisie' te doen. „Maar toen RTL mij benaderde voor het programma Eigen Huis Tuin voel de dat meteen goed. Toen bleek dat ik dit programma met mijn ei gen bedrijf kan combineren, gaf dat de doorslag. Ik hoop mijn erva ring op het gebied van tuinieren en mijn kennis over en liefde voor de tulpen op een leuke ma nier met de kijker te delen." Pubermeisjes krijgen een haast verliefde blik als ze over haar praten. „Ze kan mooi zingen, goed acteren, ze is lief en zó knap." De Amerikaanse zangeres Aria na Grande trad gisteravond op in de uit verkochte Amsterdamse poptempel Zig- go Dome. De meest fanatieke 'Ariana- tors' zaten er al om 5 uur 's ochtends klaar voor. Felicia (13) en Mya (16) staan hele maal vooraan in de rij. „We waren hier al zo vroeg, omdat we helemaal vooraan in de zaal willen komen. Mijn droom is om Ariana heel goed te kunnen zien en misschien haar hand aan te raken", zegt Felicia giechelend. Stella (19), Floor en Eline (beiden 18) zijn om 03.00 uur opgestaan om vanuit Zeewolde naar Amsterdam te komen. Eline: „Dat doen we verder voor nie mand. Nou ja, voor One Direction was ik ook vroeg op, maar niet zó vroeg." Voor de deuren van Ziggo Dome is het, uren voor de start van het concert gisteravond, een gezellige drukte. Van haat en nijd onder de meiden is geen sprake. Ze houden de plaats vrij als ie mand naar het toilet moet en maken fo to's met elkaar. „We zijn allemaal fans. Ik heb al veel nieuwe vrienden gemaakt vandaag", zegt Roos (15), die terug in de rij glipt. Meisjes dragen speciale haarbanden met kattenoortjes of grote strikken die Ariana Grande ook draagt. Het haar zit in een hoge paardenstaart, zoals ook de zangeres, bekend van onder meer de hit Problem, het geregeld heeft en ze dragen- dezelfde naveltruitjes als hun idool. Rolmodel „Heel meisjes-eigen", zegt psycholoog Bram Bakker. „Zij zoeken altijd een rol model. Mijn dochter van 10 heeft dat met Katy Perry. Als mijn zoon daar grap jes over maakt, zegt ze heel wijs: 'Jij snapt niets van meisjes'. Katy Perry, Ariana Grande, zij hebben iets wat wij ook heel graag zouden willen. Meiden zijn daar gevoelig voor." De Arianators maken er tijdens het urenlange wachten het beste van. Ze zin gen Ariana's laatste hit One Last Time, maken veel foto's van elkaar en bespre ken hoe leuk Ariana is. „Ze heeft heel mooi haar. Volgens mij is ze heel grap pig en ook heel lief', zegt een 12-jarig meisje dat opeens bedenkt dat ze liever niet in de krant komt: „Want op school heb ik me ziek gemeld." Nan, Francesca en Flore (allen 12) heb ben geluk. Van hun mentor mochten ze een paar uur eerder weg van school. „Hij heeft zelf wel eens in de rij voor de Amsterdam Arena overnacht om zijn grote idool te zien, dus hij begreep ons," zegt Flore, die bekent dat haar hele ka mer vol hangt met Ariana-posters. Amstel Hotel Net als haar vriendinnen heeft Flore een fluoriserend roze shirtje aan met de tekst 'Grande' erop. Haar vader begeleidt de meiden. „Hij is onze bo dyguard en moet zor gen dat we heel ver vooraan komen te staan." Niet alleen voor de ingang van Ziggo Dome hebben fana tieke fans zich verza meld, ook voor het Amstel Hotel staat een groepje volgelingen. Toen Grande in november 2013 in Nederland was, verbleef ze daar en zwaaide zij vanaf het balkon naar de menigte. Een woordvoerder van het ho tel wil niet zeggen of de zangeres weder om in het Amstel overnacht. Vanavond geeft de popster een twee de optreden in Ziggo Dome. Ook daar voor is geen kaart meer te krijgen. VRIJDAG 29 MEI 2015 Cultuur In de rij voor de hitzan geres met bestaande én nieuwe vriendinnen, foto's Paul Bergen (boven) en Remko de Waal/ANP Kippa Urenlang in de rij voor Ariana Grande door Chantal Blommers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31