Zowel woede als berusting - bij ouders na uitbraak van tbc Mooi voetbal nu ik het nog kan Belg wil einde taalstrijd bij voorronde songfestival Busreis Kroatië DJ Roelands op 'fout' feest voor militairen in Mal' Zorgenkind zit in de lift Aantal leerlingen is de laatste vijfjaar met 20 procent toegenomen. Tankpassen politie misbruikt j Wisselvallig f ROTTERDAM. Een groeiende groep kinderen gaat naar moslimscho len. In 2010 zaten nog bijna 9000 kinderen op deze scholen, vorig jaar groeide het aantal naar 11.000. Het aantal moslimleerlingen blijft toenemen, merken schoolbe sturen. En dat terwijl het totale aantal basisschoolleerlingen in Ne derland terugloopt. „Door het huidige klimaat in Nederland zoeken moslims elkaar steeds meer op", zegt Abdelsadek 'Door het huidige klimaat in Nederland zoeken moslims elkaar steeds meer op' Abdelsadek Maas, directeur Maas, directeur van een snel groeiende islamitische basis school in de Haagse Schilders wijk. „Als je een hoofddoek draagt, word je met de nek aange keken. Op een islamitische school kunnen de kinderen tenminste zichzelf zijn." In Zeeland wordt geen islami tisch basisonderwijs aangeboden. En volgens voorzitter Ismal Kasta- ci van de Turkse Yildirim Beyazit Moskee in Middelburg is er nu ook geen wens daartoe. „De kinde ren krijgen wel in het weekeinde in de moskee de verplichte reli gieuze lessen over de Koran en hoe ze moeten bidden", zegt Kastaci. „Maar dat doen we al ja ren." Volgens het Turkse PvdA-raads- lid Mehmet Kavsitli uit Middel burg is er geen belangstelling en geen draagvlak voor een islamiti sche basisschool in Zeeland om dat de moslimgemeenschap zich vanaf de vestiging hier gericht heeft op een permanent verblijf in Nederland. „In de Randstad ligt dat anders; daar is altijd meer ge dacht aan terugkeer naar het land van herkomst." Kras.nl/39464 of bel 0900-96977ocPg Bas Dingenouts uit Terneuzen heeft een ernstige oogaandoening. Zolang het nog gaat, wil hij zo veel mogelijk bijzondere plaatsen en voetbalwedstrijden bekijken. BRUSSEL. In België gaan stemmen op om een einde te maken aan de taalstrijd rond de Belgische voor ronde van het Eurovisiesongfesti val. Het is niet meer van deze tijd dat de Vlaamse en de Franstalige openbare omroep om de beurt de selectie organiseren. Zo pleitte de Vlaamse volksver tegenwoordiger Joris Poschet giste ren voor een gezamenlijke voor ronde om de Belgische inzending te bepalen. Hij verwijst naar het meertalige Zwitserland, waar de taalgroepen elk een aantal kandi daten naar het nationale songfesti val sturen. Volgens Poschet biedt een geza menlijke voorronde een aantal voordelen, vooral als de Belgische inzending uiteindelijk het Eurovi siesongfestival wint. De winnen de omroep moet dan de volgende liedjeswedstrijd organiseren. Bij de huidige praktijk krijg je gega randeerd gekibbel tussen de Vlaamse en Franstalige omroep, voorspelt Poschet. UTRECHT. Vijf mannen worden ver dacht van verduistering en mis bruik van tankpassen van de poli tie. Onder hen is een 37-jarige man die werkte bij de facilitaire dienst van de politie. 8 711688 555530 Populair in de tuin, jammer voor de wormen Zeeland 16: Met tunnelvisie naar het stadion ZEELAND 5 www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 29 mei 2015 257e jaargang nr. 124 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 w ZEELAND 2 en 3 Islamitische scholen groeien door Julia Broos, Ellen van Gaaien en Maurits Sep Pagina 12 en 13: Geen Sinterklaas Vier uw vakantie in Opatija, de 'parel van Kroatië', en geniet van zon, zee, strand en excursies naar o.a. Porec, Rovinj en eiland Krk. Hotel aan de boulevard in Opatija, incl. drankjes bij diner Inclusief Comfort Class busreis, ontbijt, diner en excursies Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Bzien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1