EU-aanval op werkloosheid Partij haaienvinnen onderschept Heel veel voordeel! stipreizen.nl Tot 49% Korting NIEUWS 11 dan het diner bij Hollande zijn onbezonnen belofte om na zijn herverkiezingen een referen dum over Europa uit te schrij ven, het Britse lidmaatschap in de waagschaal stelt. „De Britten zijn lid geworden van een voet balclub. Dan kun je niet halver wege de wedstrijd zeggen: We gaan nu maar rugby spelen", al dus de Franse minister van Bui tenlandse Zaken Laurent Fabius. Hij houdt zijn hart vast voor het referendum. „De Britse bevol- Mark Rutte steunpilaar voor collega-premier vanwege voorzitterschap eerste helft volgend jaar king is gewend om te horen dat Europa waardeloos is. Het risico is groot dat op de dag dat je de bevolking consulteert, ze dat ook zegt." Cameron blies zeker in het be gin hoog van de toren door een Verdragswijziging te eisen, maar voor al zijn wensen is die tot nu toe niet nodig. Meer interne markt, groei en banen, minder re gels en meer flexibiliteit, dat wil iedereen wel. Ook de grotere rol voor natio nale parlementen die hij in 2013 al eens vroeg is geen probleem. Minder migranten en minder makkelijke toegang voor migran ten tot de Britse sociale zeker heid kan Cameron deels al rege len buiten Europa om. De vol bloed pragmaticus Mark Rutte zal zijn Britse vriend zeker heb ben geadviseerd daarmee te be ginnen. Anders wordt het als Came ron bevoegdheden wil weghalen uit Brussel. Dan geldt, in de woorden van Fabius, dat je hal verwege van een voetbal- geen rugbywedstrijd kunt maken. Bo vendien: te veel uitzonderingen kan ook niet. De Britten doen al niet mee aan de euro, niet aan Schengen (open grenzen) en deels niet aan het migratie- en sociaal beleid. Cameron kan niet heel lang blijven roepen dat hij hervormingen wil zonder te zeg gen welke. Eind juni, op de top van staats- en regeringsleiders, moet hij met de billen bloot. De tijd van een lunch hier en een di ner daar is dan voorbij. Betrokkenen verwachten dat parle ment en lidstaten het akkoord vol gende maand bekrachtigen, waar na het geld via de Europese Inves- terings Bank (EIB) en een speciale toewijzingscommissie zijn weg naar projecten kan vinden. Ook Nederland dingt mee, met private projecten in vooral de sec toren energie, ICT en transport. Standard&Poors rekent op totaal meer dan 1 miljoen nieuwe banen waarvan ruim 600.000 in de euro zone en circa 34.000 in Neder land. Behalve de Europese Commis sie en EIB hebben ook al zes lidsta ten miljardenkredieten toegezegd, meestal via hun nationale investe ringsbank, en Brussel verwacht dat er nog wel wat landen bij ko men. Door het startkapitaal kan de EIB ook wat risicovollere pro- JUNKER PLAN jecten opzetten, de Luxemburgse bank hoeft daarvoor dan minder eigen kapitaal achter de hand te houden. De vicepresidenten van de Commissie Katainen (Economi sche Zaken) en Georgieva (Begro ting) reageerden gisteren tevre den, vooral omdat de krappe dead line is gehaald. Commissievoorzitter Juncker presenteerde het naar hem ge noemde plan pas in januari. Ook GroenLinks-europarlementariër Bas Eickhout reageerde tevreden, voornamelijk vanwege een aantal concessies die het parlement in de wacht sleepte. Zo worden alle pro jecten vooraf doorgelicht op duur zaamheidseffecten, gaat van het startkapitaal minder ten koste van bestaande investeringsfondsen en krijgt het parlement, via inspraak over benoeming van de beheer ders van het fonds, permanent een flinke vinger in de pap bij de uitvoering. In Ecuador zijn woensdag 200.000 vinnen van illegaal gevan gen haaien in beslag genomen. Daarvoor zijn volgens de autoritei ten minstens 50.000 haaien ge dood. Haaienvinnen brengen in Azië veel geld op. Ze worden niet alleen in soep en andere gerech ten gebruikt, maar ook in traditio nele medicijnen. De prijs van haaienvinnen is de laatste jaren sterk gestegen omdat veel landen de handel erin heb ben verboden. Een kilo brengt op de zwarte markt rond 900 euro op. Er zijn vier arrestaties ver richt in de havenstad Manta, waar bij ook vuurwapens in beslag wer den genomen. In het Spaanse Vigo werden on langs 59 ton haaien en 4,5 ton vin nen in beslag genomen, afkom stig van de Arctico. Milieuorgani satie Greenpeace schaduwt dit schip al enige tijd wegens sterke aanwijzingen van illegale visserij. „Dit illustreert dat haaienvinnen- smokkel ook in Europa plaats vindt in de schimmige visserijwe reld,aldus Pavel Klinckhamers van Greenpeace Nederland. Hij be nadrukt dat scherpere controle nodig is. Nóg verder in prij's verlaagd! 9-n eserveri„gsl<0^ VRIJDAG 29 MEI 2015 Minister-president Mark Rutte heet zijn Britse collega premier David Ca meron welkom op het Catshuis. Zij spraken onder meer over de weder zijdse samenwerking en over de aankondiging van de Britse regering voor een EU-referendum. foto ANP Remko de Waal door Frans Boogaard Europa zet nog deze zomer een of fensief in tegen de Europese record werkloosheid. Bemiddelaars van de drie Brusselse instellingen bereikten in de nacht van woens dag op donderdag een akkoord over het Juncker investeringsfonds, dat met een kapitaal van 21 mil jard de komende drie jaar minstens 315 miljard in de zich langzaam herstellende Europese economieën moet pompen. ILO, de internationale arbeidsorga nisatie van de VN, verwacht veel van het Junkerplan. De gemiddelde werkloosheid in Europa ligt rond de 11 procent. De verschillen tussen de landen onderling zijn groot. In Duitsland lag in 2014 de werk loosheid rond de 5 procent. In Griekenland was dit 26,5 procent. Noorwegen IJsland cruises U LEEST HET GOED: HONDERDEN EURO'S VOORDEEL PER PERSOON! Stip Reizen heeft namelijk dankzij de goede samenwerking met Costa Cruises enorme kortingen weten te bedingen op vele fantastische cruises naar Noord-Europa. In de prachtige zomermaanden kunt u al varen vanaf 699, en dat is inclusief 10 dagen cruisen vanuit Amsterdam per 4-sterren Costa Fortuna met alle maaltijden aan boord. Maar let op: dit zijn SPECIALE TARIEVEN en er is beperkt plaats, dus OP OP! 10 of 15 dagen J221C nu v.a. fcZ supervoordelig geprijsd cruises per 4-sterren Costa Fortuna met alle maaltijden aan boord 2 prachtige vaarroutes vol hoogtepunten gegarandeerd vertrek en slechts beperkt plaats... VOL VOL 10-daagse cruise Op en top Noorwegen Vertrek juni t/m augustus 15-daagse cruise IJslandse Legendes Vertrek 20 juni en 22 juli Andalsnes Geiranger/ Hellesylt Olden Bergen Amsterdam huttype juni binnen 719 buiten balkon 919 1119 zie stipreizen.nl/crcfn nr;;,nn k.. U..+ r- boek online of bel m -v - -v m m w m m ■m met 088 - JO 70 600 Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Isafjordur Akureyri Seydhisfjord Inverqord huttype binnen buiten balkon 20 juni v.a. 1219 1719 2299 22 juli v.a. zie stipreizen.nl/crcfe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 12