Gokverdachte betrokken bij matchfixing Minder brievenbussen, maar op centralere plek 10 VANDAAG Lunch op het Catshuis kondigde zich aangenamer aan Groot-Brittannië blijft vaag over wat er in Brussel precies moet veranderen om de Britten over twee jaar massaal 'Yes!' tegen Europa te laten zeggen. Het gaat om een 40-jarige man die tot zijn arrestatie in februari woonachtig was op Cyprus. Hij zou in 2009 mensen heb ben geholpen bij het gokken op twee omgekochte wedstrijden in de Jupiler League. Het OM heeft nog niet bekend gemaakt om welke wedstrijden het gaat. De man zelf zwijgt in al le talen over zijn betrokkenheid. Spil in goknetwerk De verdachte werkte samen met een Nederlander die in Duitsland wordt verdacht van betrokken heid bij illegaal gokken en match fixing. Samen zouden ze Duitse voetballers hebben omgekocht. Behalve van matchfixing wordt de op Cyprus gearresteerde man verdacht van het aanbieden van il legale gokspelen in ons land. Tijdens de eerste openbare zit ting gisteren in Den Haag bleek dat er miljoenen werden omgezet via een goknetwerk dat werd bij gehouden via lijsten in cafés of per sms. Er kon met contact geld worden ingezet en bij winst werd er contant uitgekeerd. De verdachte wordt gezien als de spil in dit goknetwerk. Hij werd bijgestaan door ondermeer een 34-jarige 'bedrijfsleider', die hem wekelijks een financiële afre kening faxte. Sinds 2014 probeerden ze hun klantenbestand over te zetten naar illegale goksites als mb24.com. Volgens het OM werd alleen online in vijf maanden tijd al drie miljoen euro omgezet. De in Den Haag geboren ver dachte leefde goed van zijn gokim- perium. Hij maakte gebruik van een vals dienstverband - op pa pier werkte hij bij een parfumhan- del - om zijn inkomsten mee te maskeren. Hij bezit in totaal elf panden in Den Haag en Rijswijk, waar Justi tie beslag op heeft laten leggen. Het OM neemt het de Neder landers kwalijk dat ze gokverslaaf de mensen grote schulden lieten maken. Gokken kon via sms en via lijsten die in cafés werden bijgehouden. Zo haalden de verdachten miljoenen binnen Rechercheurs hebben een gok ker gesproken die een schuld van drie ton had. Een ander zou voor een half miljoen in het krijt staan. Uit afgeluisterde telefoongesprek ken zou blijken dat gokverslaaf den welkome klanten waren. De Haagse rechtbank besloot gisteren dat de twee verdachten hun proces onder voorwaarden in vrijheid kunnen afwachten. Het Openbaar Ministerie hoopt het on derzoek eind november te kun nen afronden. Belangenbond ANBO is blij dat PostNL de bussen zo veel moge lijk gaat verplaatsen. De Eerste Kamer stemde er deze week mee in dat de komende ja ren ruim 10.000 van de 19.000 brievenbussen verdwijnen. PostNL wil op die manier geld uitsparen, ook al omdat er steeds minder mensen een brief op de post doen, onder andere vanwege het gebruik van internet. Maar vooral oudere mensen zouden daardoor kunnen worden gedu peerd. Ouderenbond ANBO heeft in gesprekken met PostNL gepleit voor centralere plekken, bijvoor beeld bij de ingang van een woon wijk, een zorginstelling of een winkelcentrum. „En daar heeft PostNL naar geluisterd", zegt een woordvoerder. Als de brievenbus een andere plek krijgt, dan zal dat £2^ tijdig op de bus zelf worden aange geven. Ouderenbond ANBO heeft de vermindering van het aantal brie venbussen altijd zeer kritisch ge volgd, maar liet gisteren weten dat senioren best begrijpen dat PostNL nu met deze maatregel komt. Ook op bezoek bij 'mijn goede vriend Mark' kwam David Came ron gisteren niet verder dan plati tudes als hervormingen, groei en banen en meer markt. Voor Rutte is de komende an derhalfjaar een belangrijke rol weggelegd om de Britten aan boord van de Europese Unie te houden, en niet alleen als vriend en bondgenoot. Hij zit de eerste helft van 2016 als Europees voor zitter zelf aan de knoppen. Geen wonder dat Den Haag redelijk hoog stond op het lijstje de van te bezoeken hoofdsteden, waar Cameron de steun wil peilen voor zijn hervormingsplannen. De lunch onder vrienden giste ren op het Catshuis kondigde zich in elk geval een stuk aange namer aan dan het diner later op de dag op het Elysée bij presi dent Hollande. De Fransen balen als een stekker dat Cameron met door Koen Voskuil DEN HAAG. Een Nederlander die al vastzat voor het aanbieden van ille gale gokspelen, wordt ook ver dacht van betrokkenheid bij match fixing. Volgens het Openbaar Minis terie (OM) hielp hij mensen bij het gokken op gemanipuleerde wed strijden in de Jupiler League. DEN HAAG. De helft van het aantal brievenbussen in Nederland gaat verdwijnen. De 8.700 die overblij ven, komen op centrale plaatsen te staan, zodat ze voor iedereen goed te bereiken zijn. Ouderenbond ANBO wil centralere locaties voor brievenbussen. foto Thymen Stolk 'Vriend Mark' moet Cameron verder helpen door Frans Boogaard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11