Sluiskil dreunde mee op klanken van Disco Tate De Sjonnies te gast op Meerminnefeesten Twee dagen dancefeest bij Structure Festival Vrachtwagens taboe bij Wilhelminastraat Cliënten én personeel Zeeuwse Gronden fit ATLANTA STTTsKII ZEEUWS-VLAANDEREN 7 30 mei 201519.00 u. - 01.00 u Disco Atlanta, beter bekend als Disco Tate, was van de jaren zeventig tot negentig een be grip in Sluiskil en ver daarbuiten. Waar nu Wokpla- za gehuisvest is, werd destijds vol overgave gedanst. Morgen gaan als vanouds de tafels aan de kant en wordt er een reünie gehouden in 't Meulengat met dj's en muziek van toen. „Het was gewoon the place to be", zegt Myriam van Tatenhove, die door iedereen Mirre Tate wordt genoemd. „Iedereen kwam naar Sluiskil op zondagavond." Mirre is de dochter van Jan en Mariëtte van Tatenhove, die in 1972 begonnen met Disco Atlanta. Dansen op zondag van zes tot twaalf was de formule. Later werd er op zaterdag ook disco gehou den om de veertien dagen. Het echtpaar runde al een café en ho tel, maar de disco bleek een gou den zet. „Heel Sluiskil dreunde mee op de muziek en er klaagde nooit iemand", blikt Mirre terug. Al gauw werd het danspaleis omgedoopt tot Disco Tate, een ver bastering van de achternaam van de eigenaren. Samen met oud-discogangers Gerben Dijkstra en Conny Bergsma, schoonzus Bi- anca van Tatenhove, Marijke Cou- qué en uitbaatster van 't Meulen gat, Jacqueline de Witte, ontstond het idee voor een reünie. Want niet alleen Mirre bewaart goede herinneringen aan de disco van haar ouders, die inmiddels al lebei overleden zijn. „Ik kwam er jaren over de vloer en zag Mirre en haar broers Marc en Jean-Marie opgroeien", vertelt Marijke. „En mijn moeder was de baas", lacht Mirre. „Als er gevochten werd, sprong ze ertussen en zette ze de mensen hoogstpersoonlijk buiten." Mariëtte was een ijzeren dame en met flauwekul moest je niet aankomen. Mirre wordt nog 'Mijn moeder was de baas. Als er gevochten werd, sprong ze ertussen' regelmatig aangesproken door oud-Atlantagangers die zich uit spraken herinneren als 'kom je al leen schuul'n of ook nog wat zuup'n' als iemand niet direct een drankje bestelde. Beroemd was ook de friethal en de stoverij waar nog steeds lovend over gesproken wordt. De disco kende ook verdriet: Jan van Tatenhove overleed in 1982 op slechts 48-jarige leeftijd. Met hulp van haar kinderen en Ed dy Vanhij fte bleef Mariëtte tot haar drieënzeventigste fier achter de tap staan. Toen Mare, de oudste zoon van de familie, omkwam bij een auto-ongeluk op 9 juni 1990, kwam er abrupt een einde aan Disco Tate. Dat veel mensen dat jammer vonden, is nu nog goed te merken. „Iedereen is enthousiast over de reünie. Ik krijg regelmatig te horen dat mensen het missen", zegt Mirre. Kaarten zijn onder meer nog te koop bij 't Meulengat en de Spar in Sluiskil tot zaterdag 17.00 uur. Op de avond zelf zijn de kaarten a 15 euro aan de deur verkrijgbaar. „Ik weet zeker dat het net zo gezel lig wordt als toen", zegt Mirre vol overtuiging. Het evenement begint vrijdag om 19.00 uur met een 'verras singsopening' voor kinderen. Vanaf 22.00 uur is het feest met de Radio 538-DJ's Ivo van Breuke- len en Martijn Biemans. Entree kost 7,50 euro. Zaterdag begint met een rommelmarkt. Vanaf 13.30 uur zijn er trekkertrekwed- strijden, om 21.00 uur gevolgd door het Meerminnenbal. De Sjonnies, Sergio en DJ Ed van Dijk treden op. Kaarten kosten 7,50 euro. Zondagmiddag is in de tent de 'Grote Waterlandkerkje Meerminnen Quiz'. Ploegen met twee tot tien leden kunnen zich vanaf 14.00 uur melden. Het win nende team mag gratis meedoen aan de aansluitende barbecue. Het dancefestival is dit jaar iets groter dan de vorige, eerste editie. Trok het dancefeest in 2014 nog zo'n 1800 mensen, dit jaar hoopt organisator Joeri van den Bergen (25) op zo'n 2000, 2500 bezoekers. Trekkers dit jaar in Terneuzen zijn dj's als Frontliner, Dyna, Ar tistic Raw, Megaman en Robby Pardoel. Het Structure Festival is nu een tweedaags evenement met twee podia. Structure 2015 is iets meer pop dan het vorige jaar „Anders dan vorige keer is dat we nu ook bands geprogram meerd hebben", vertelt Van den Bergen. „Na het eerste Structure Festi val hebben we gemeten hoe het ontvangen werd. Onder meer door sociale media in de gaten te houden. Het waren voorname lijk positieve reacties. Door goed te luisteren naar wat het publiek wil, kunnen we er hopelijk een perfect festival van maken." Kaarten voor vrijdag via inter net 17,50 euro, voor zaterdag 25 euro. B en W van Hulst hebben een verkeersbesluit genomen voor een vrachtautoverbod, omdat omwonenden overlast ondervin den van de geparkeerde wagens. Bovendien is de ondergrond van de parkeerplaats niet geschikt om met zware trucks overheen te rijden. Een verkeersbord laat binnenkort zien dat vrachtwa gens, behalve als ze een bepaalde lading moeten afleveren, niet lan ger toegang tot het parkeerter rein hebben. B en W hopen zo de verkeersveiligheid én de bruikbaarheid van de weg te waarborgen. Gisteren werd er een cooper- test gelopen; een test waarbij de conditie gemeten wordt door het aantal meters dat in twaalf minu ten wordt gelopen. Ook direc teur Jan van Blarikom meldde zich aan de startlijn. „Veel van onze cliënten zijn wat dikker of roken veel. Dan kun je een uur met ze praten in een kamer, maar liever gaan we dan sporten, hardlopen of paardrijden." Ieder een deed mee aan de coopertest. Sommigen wandelden rustig hun rondjes; anderen gingen voor de winst. Sociaal-psychia trisch verpleegkundige Menno van Hoepen staat nog uit te hij gen. Hij liep in twaalf minuten 2515 meter. Goed voor een twee de plaats. Cliënt Maarten van Veelen legde twintig meter meer af. Het voetbaltoernooi dat Zeeuwse Gronden woensdag sa men met andere instellingen speelde, werd gewonnen door Ju- vent, het Leger des Heils werd tweede en de gastheren van W Terneuzen eindigden als derde. VRIJDAG 29 MEI 2015 door Sophie Stockman Mirre van Tatenhove, dochter van eigenaars disco Atlanta WATERLANDKERKJE. Waterland kerkje is vanaf vandaag toe aan de 38e editie van de Meerminne feesten. Het dorpsfeest, dat altijd volk trekt uit heel West- Zeeuws- Vlaanderen, vindt plaats in en rond een feesttent aan de Philips- weg, net buiten het dorp. Het volledige programma op www.meerminnefeesten.com door Guido van der Heijden TERNEUZEN. Tegenover de skihal in Terneuzen is een grote tent ver rezen. Vanavond en zaterdag vindt er de tweede editie van het Structure Festival plaats. www.structurefestival.nl SINT JANSTEEN. Vrachtwagens mo gen niet langer parkeren op het parkeerterrein bij tennisvereni ging Smash en schuttersvereni ging Sint Jan in de Wilhelmina straat in Sint Jansteen. -*v met muziek en de dj's uit die tijd (197|^^B1 'eulengat te Sluiskil, St. Elisabethlaj^^j^^' /1M Spar - Sluiskil, 't Meulent Feestbeest - Sas van Ge,.. Bakkerij de Bruijne - Terneuzen e Marijke Couqué, Myriam van Tatenhove en Jacqueline de Witte (vlnr) zijn er klaar voor. foto Ronald den Dekker door Guido van der Heijden TERNEUZEN. Niet alleen de cliën ten van Zeeuwse Gronden moes ten de afgelopen dagen op de at letiekbaan in Terneuzen aan de bak, maar ook personeel en ka der. Niemand uitgezonderd. WIJNKOPERIJ VAN LEERZEM I MOLENWATER 137 I MIDDELBURG I T 0118 613 338 VANLEERZEM.NL As. vrijdag zaterdag op de proeftafel: onze maandaanbiedingen! wijnen uit Chili, Portugal Duitsland Quinta do Monte D'oro Lybra Red Lybra Rosé Lybra White Casa da Senra Vinho Verde Boden Dornfelder Pinot Blanc/Riesling Kabinett (zoet) Lorenz Sohn hl A KAY ITlAR^Y

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 109