Zeelandcare heeft goed jaar achter de rug Sleutelen aan de zorg FZC COLOFON Verjaardag Besmetting open tuberculose School laveert tussen boze en bezorgde ouders door onwetendheid over tuberculose. 2 ZEELAND COMMENTAAR Victor Slenter werkt aan een toekomstplan voor de zorg in Zeeland. Wat anderen niet lukte, mag hij nu probe ren. Uit zijn aanpak spreekt vastberadenheid. Hij lijkt te beseffen dat het tijd wordt om de zorgaanbieders voor het blok te zetten. De grote rol van zorgverzekeraar CZ in deze verkenning draagt waarschijnlijk bij aan deze voor Zeeuwse begrippen haast provocatieve insteek. Ook de haast van Slenter is opvallend. Over ruim een maand ligt er een actieplan. Slenter zal de zorgaanbieders niet om instemming vragen. Zij mogen slechts inspreken. Iets minder goed doordacht lijkt de inspraak die Slen ter aan de Zeeuwen wil geven. Een select gezelschap krijgt bin nenkort de gelegenheid te vertel len wat 'de man op de straat' wenst. Dat is misschien een val kuil. Slenter kan wel denken dat de meeste Zeeuwen reëel genoeg zijn en dat zij dus niet zullen ver vallen in luchtfietserij over top- zorg in Zeeland, maar de recent vrijgekomen emoties over de loca ties van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis wijzen er toch op dat veel mensen nog steeds eerder hun hart dan hun verstand la ten spreken. Dat komt mede door de hooghartige houding van de leiding van het ADRZ in de laatste jaren. Daarom móet Slenter wel een inhaalslag maken en de bevolking er nadrukkelijk bij be trekken. Ook al horen de moeilijke keuzes waar Zeeland voor staat door medische professionals te worden gemaakt. In de keuzes voor de zorg laten nog veel mensen eerder hun hart spreken dan hun verstand T: 0118-43 4050 T: 0113- 31 5670 T: 0115- 64 5740 T: 0111-45 4650 T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak Tom uit Goes vierde onlangs zijn zesde verjaardag. Al dagen van te voren verheugde hij zich op het ver- jaardagsbezoek op zondag. Wan neer komen de mensen nou?", vroeg hij elke dag wel zo'n tien keer aan zijn vader en moeder. Op de bewuste dag bleek het hem lo gischerwijs niet zozeer om de gezel ligheid te gaan, maar vooral om de cadeaus. Opa's, oma's, ooms en tantes had den hun gebak nog niet eens op toen Tom bij z'n vader op schoot kroop. „Gaan ze zo weer weg?", fluisterde hij. Open dag vrije school Leerlingen uit groepen 6 en 7 van de basisschool en hun ouders kunnen morgen kennismaken met de nieuw op te rich ten middelbare vrije school. Een vereniging van leraren, ouders en schooldirecteuren wil vanaf het schooljaar 2016/2017 beginnen met de nieuwe school. De bijeenkomst vindt plaats in de Vrije School Zeeland, Willem Aron- deusstraat 59 in Middel burg. De kennismakings dag begint om 10.30 uur en duurt tot 14.45 uur. Kids College in bibliotheek Het Wetenschapsknoop punt Zeeland houdt woensdag 3 juni samen met Scoop/Zeeuwse Bibliotheek en Universi ty College Roosevelt een Kids College voor kinde ren uit groep 7 of 8. Het thema is migrantenkinde ren. Het college duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Aanmelden vooraf moet via info@wkzeeland.nl Tijdens het college ko men allerlei vragen aan de orde zoals waar ko men migrantenkinderen vandaan en waar gaan ze naartoe? Waarom gingen hun ouders migreren? Prijs voor duurzaam dorp Welk dorp wint dit jaar de Nederlandse Dorpsver- nieuwingsprijs. De jury let dit jaar vooral op of dorpsbewoners duurza me initiatieven hebben gerealiseerd. De prijs wordt elke twee jaar uit gereikt door de Landelij ke Vereniging van Kleine Kernen. Twee jaar gele den won Zieuwent (Ach terhoek). Aanmelden kan tot 19 juni. De jury nomi neert acht dorpen voor de finale. Deze dorpen worden in september be zocht. Inschrijven via: mvermeer@scoopzld.nl Mensen TERNEUZEN. „Tuberculose? Komt dat nog voor? Dat is toch een heel ernstige ziekte? Hoe moet dat nu met mijn kind?" Het nieuws dat bij een leerlinge van De Spring plank, de speciale school voor ba sisonderwijs in Terneuzen, open tbc is geconstateerd, zorgt voor flink wat onrust onder ouders en vervoerders van de leerlingen. De directie van De Springplank pro beert, samen met GGD Zeeland, de gemoederen te bedaren door zoveel mogelijk voorlichting te ge ven en andere besmette leerlin gen preventief te behandelen. De leerlinge was een tijdje voor de meivakantie al ziek en al niet meer op school. In de meivakantie is uiteindelijk de diagnose gesteld: Tuberculose. En het bleek ook de besmettelijke vorm. Het meisje is opgenomen in het ziekenhuis en de behandeling met antibiotica te gen de bacterie-infectie is gestart. „Omdat het de open vorm be treft, zijn ook kinderen in de klas getest. Bij een aantal bleek de man- touxtest (een huidtest waarbij de bacterie kan worden opgespoord) positief', zegt schooldirecteur Ar no van Trigt. „Daarom is het no dig dat komende dinsdag alle 160 leerlingen worden getest. De ouders zijn deze week allemaal in gelicht. De reacties zijn divers." Tbc, in de volksmond ook wel tering genoemd, wordt overge bracht via hoesten en niezen. Niet iedereen die besmet is, is ook be smettelijk. Alleen wie de sympto men van een infectie vertoont, kan een ander aansteken. „Bij veel mensen is de tuberculosebacterie in het lichaam aanwezig, maar zij worden niet, of zelfs nooit, ziek", zegt Dian Dijkema, tbc-deskundi- ge van GGD Zeeland. „Deze men- Onder Zeelandcare vallen on der meer Medisch Wellness Cen trum Zeeland in Goes, Zorgboule- vaart in Vlissingen en de Victoria- kliniek in Zierikzee. De zorgaanbieder behandelde in 2014 6373 mensen, tegenover 5241 het jaar ervoor (+21,6 pro cent), blijkt uit het gisteren gepu bliceerde jaarverslag 2014. De winst steeg van 127.000 euro naar ruim 281.000 euro. Het geld wordt in het bedrijf gestopt. Het aantal mensen in loon dienst steeg van 90 naar 106. In middels zijn er 30 medisch specia listen in dienst, tegenover 22 in 2013. De groeiende financiële stabi liteit stelt Zeelandcare in samen werking met het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in staat te blij ven investeren in zorgvernieu wing en kwaliteit van de Zeeuwse zorg. De vooruitzichten voor 2015 zijn positief, stelt directeur Char les Versluijs. Hij verwacht dat de winst met enkele procenten zal stijgen. Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN GOES Charles Linssen signeert fotoboek De Goese oud-wethouder Charles Linssen signeert zaterdag zijn boek Over Zeeland in boekhandel Het Paard van Troje in Goes. Van 15.00 tot 16.00 uur kunnen men sen daar met hem door het boek met Zeeuwse fo to's, gedichten en regiona le volksliederen bladeren. Tering op Alexandra van Rijn: „Mijn dochtertje van elf kent en speelt ook met de kin deren die nu besmet zijn. En dat moet ze ook vooral blijven doen." door Sheila van Doorsselaer door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. Zorgaanbieder Zee landcare heeft een uitstekend jaar achter de rug. Het aantal behande lingen steeg en financieel gaat het voor de wind. Ook de vooruitzich ten voor 2015 zijn rooskleurig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 104