Sylvère Maes zwicht voor Franse terreur KHHHHHh TouP Nederiand-Belgie bij negende editie van Memorial Cup irM* «AKtKiI SPORT 15 Overwinning thuisrijders De Jong, Oreel le verlies duizelig en werd in de rust naar de huisartsenpost ge bracht. Maar met Mallie in de ver dediging en invaller Salim Ben Sellam op het middenveld hield Vlissingen het - op een onrustige periode kort na rust - vrij geslo ten voor het doel van de 48-jari- ge Mohamed El Bekkaoui. „Ik denk dat wij wel een doel punt hadden verdiend, gezien de kansenverhouding", zei Vlissin- gen-trainer Ruud Pennings. „Zij speelden heel afwachtend. Dat is een heel verschil met onze wed strijden tegen Quick en De Dijk. Maar ik ben niet ontevreden. We kunnen nu richting de thuiswed strijd een dagje langer rusten dan dit keer het geval was. Ik denk dat het vertrouwen er wel is om GOES. In Goes is woensdag de vierde wedstrijd van de Zeeuw se Zomeravondwielercompeti- tie verreden. In beide categorie ën van de koers van ZRTC Theo Middelkamp ging de over winning naar een thuisrijder. In categorie A zegevierde Mi chael de Jong. Hij verwees Christiaan Kik uit Kruiningen en Robin van 't Westeinde uit- Arnemuiden naar de plaatsen twee en drie. Lars Oreel eindigde als eer ste in de B-categorie. Jarmo Vis ser uit Heinkenszand en René de Leeuw uit 's-Heer Arends- kerke werden respectievelijk tweede en derde. de volgende ronde te halen." De eindstand kon echter door beide ploegen worden ervaren als een gunstige uitslag. Maar in Oss werd deze uitslag met een iets luider gejuich ontvangen. De Misschien spelen zij in uitwedstrijden een ander spelletje. Wij spelen in uit- en thuiswedstrijden op dezelfde manier ploeg behaalt namelijk al twee seizoen op rij meer punten in uit wedstrijden dan in thuiswedstrij den. Zo won Oss'20, toen de ploeg in dezelfde eerste klasse zat ingedeeld als Vlissingen, vorig seizoen de uitwedstrijd op sport park Irislaan met 0-1. De Vlissin- gers stapten na de uitwedstrijd met een zelfde uitslag de bus in. „Misschien spelen zij in uit wedstrijden een ander spelletje", ging Pennings in op het 'uitvoor- deel' van Oss'20. „Wij spelen uit en thuis hetzelfde. Ik verwacht dat wij in de thuiswedstrijd weer wel een openingtje zullen vin den, zoals vandaag ook twee keer gebeurde met Raymond. Zondag hebben we Josimar weer terug." sissi ffi HStl STEIGERBOUW Het was één van de 'valsigheden' waarvan Lapebie zich in 1937 be diende om de Tour de France te winnen. Maar het was niet de erg ste in Belgische ogen. Sylvère Maes was op weg om zijn tweede Tour-zege op rij te behalen. In de achtste etappe had hij de gele trui overgenomen van Gino Bartali en reed vier dagen voor Parijs nog al tijd fier rond als leider. Maar toen was de maat vol. Niet alleen voor Maes, maar voor de hele Belgische ploeg. Ze stop ten er acuut mee. De etappe Bor- deaux-Pau was de druppel. Het pe loton reed door de geboortestreek van Lapebie en het publiek was niet alleen pro-Lapebie maar voor al anti-Maes. „Ik ben hier niet ge komen om mij te laten afranse len", zei Maes in Pau. Onderweg hadden de Bel gische renners het zwaar te verdu- TOURHISTORIE ren. Ze werden door de duizen den toeschouwers uitgefloten, uit gejouwd en zelfs met stenen beko geld. De Belg Fons Deloor vertel de dat de spoorbomen bij een treinovergang werden neergela ten, zodra Lapebie gepasseerd was en Maes nog niet. Maes wilde met fiets en al over de spoorbomen klimmen, maar het publiek hield hem tegen. Maes cs. waren er klaar mee. Ze ker toen de gele Maes zomaar een tijdstraf opgelegd kreeg en de Tour-organisatie tijdens de ronde bedacht een extra tijdrit (een spe cialisme van Lapebie) in te lassen. Vier dagen voor Parijs waren de Belgen murw gebeukt en knepen in de remmen. De Franse missie was geslaagd. België moest tot Merckx wachten op hun nationale revanche. „We hadden graag een Engelse club erbij gehad. We zijn tot in een laat stadium bezig geweest met Stoke City, Swansea en ook Glasgow Rangers, maar het is net niet gelukt", vertelt organisator Johnny van den Berg. Na het overlijden van animator Fred van Hasselt, die over een groot netwerk aan buitenlandse clubs beschikte, heeft de organisa tie nieuwe bronnen moeten aan boren. Dat kost tijd, maar er zijn weer de nodige contacten. Van den Berg: „Dat moet in de toe komst iets gaan opleveren. Er wor den geen ploegen meer van bui ten Europa benaderd. Dat spreekt de mensen niet zo aan." Het aantal deelnemers werd vo rig jaar op verzoek van de clubs te ruggebracht van twaalf naar acht. Men vond dat er te veel poulewed strijden op de zaterdag moesten worden gespeeld. Debutant FC Viktoria Köln uit Duitsland behoort net als Fortuna Sittard en JVOZ, een verzameling van Zeeuwse talentvolle voetbal lers, tot de outsiders. AZ, vorig jaar winnaar, moet vanwege de be kerfinale tegen Heerenveen ver stek laten gaan. Morgen begint het toernooi om 12.00 uur met de poulewedstrij den. Zondag volgen vanaf 10.00 uur de kruisfinales en plaatsings wedstrijden. De finale is om 15.00 uur. Meer informatie is te vinden op www.esadtoernooi.nl We zijn tot in een laat stadium bezig geweest met Stoke City, Swansea en Glasgow Rangers Johnny van den Berg VRIJDAG 29 MEI 2015 -7 Ruud Pennings ■fiKvi te mm Scottweg 6f 4462 GS Goes Tel: 0113-227451 Mobiel: 06-50525832 E: info@zldsteigerbouw.nl W: www.zldsteigerbouw.nl door Rudy Boogert VLISSINGEN. Was Roger Lapebie een valsspeler of een visionair? De scheidslijn was dun in de Tour van 1937. Als eerste renner bediende hij zich van een derailleur. Waar zijn tegenstanders ouderwets van de fiets moesten stappen om hun ketting te verleggen, kon de Frans man blijven zitten om een zwaar der of lichter verzet te trappen. r 37 dagen door Aector Dooms BRESKENS. De Esad Osmanovski Memorial Cup kent ook dit jaar een uitstekend deelnemersveld. De negende editie van het toernooi, dat vernoemd is naar de talentvol le voetballer uit Breskens die in 2004 overleed, staat vooral in het teken van de strijd tussen de jeugd- ploegen uit Nederland en België. Zo moeten Feyenoord en ADO Den Haag de confrontatie aangaan met Club Brugge, RC Genk en Spor ting Lokeren. Breskens-voetballer Esad Osmanov ski in 2003.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 101