1 Jaarrekening positief, maar toch een verlies Bestemming blijft na verkoop 6 BEVELANDEN en THOLEN Raad vindt dat de provincie Zeeland bewoners die wakker liggen van lawaai scheepswerf in de kou laat staan. Mijn regio Leerlingen leren over Michiel de Ruyter Dansvoorstelling in 's-Heer Arendskerke 112 Nieuws Actie Pontes Pieter Zeeman voor Nepal Tweede wijkagent voor Borsele SMWO start project Gezinsmaatjes Excursie over water en met stoom Solexrace met een muzikale afsluiter Vluchtende 'boeteklant' achterhaald Aanhouding leidt naar hennepkwekerij Mijn stad, mijn dorp 'Dat de provincie vragen over handhaving niet beantwoordt, zegt misschien al genoeg' Jaap Sinke, wethouder GOES Het Delta Zeeland Fonds en Stich ting Hintzenfonds houden voor al le Zeeuwse basisscholen (groep 7 en 8) een Michiel de Ruyter Tri buut. De leerlingen maken hiervoor ge bruik van een 'toolbox', waarin alle ingrediënten zitten voor de leer kracht om de geschiedenis van De Ruyter te vertellen. Dat biedt de leerlingen de mogelijkheid om hun eigen strategische inzicht te onder zoeken. De deelnemende kinderen doen ideeën op om een artistieke impressie te maken. Alle Michiel de Ruyter-impressies over de Vlissingse zeeheld komen samen in een expositie in Middel burg. Deze wordt in december geopend en dan worden ook de winnaars be kendgemaakt. Prijzen zijn er voor persoonlijke impressie, beste klasin zending en beste schoolinzending. De toolbox is op te vragen via het emailadres info@gallerymaritime.nl. Het Michiel de Ruyter Tribuut wordt gesponsord door DeltaZee- land Fonds, Stichting Jan Hintzen Pu blicatiefonds Vlissingen, Stichting MAD, Van Well Design en Gallerie- Maritime. 'S-HEER ARENDSKERKE De dansgroepen De Pit en Wol- phaartsdijk geven vandaag een voorstelling in het Grand-café van woonzorgcentrum Poelwijck in 's-Heer Arendskerke. Op eigentijdse muziek brengen ze een programma met volksdansen uit allerlei windstreken. De groep staat onder leiding van El- ly van Eijken. De entree is gratis en de voorstel ling begint om 15.00 uur. De dans- middag is een samenwerking tus sen Poelwijck en SMWO. ZIERIKZEE Pontes Pieter Zeeman houdt van daag een actiedag om de slachtof fers van de aardbevingen in Nepal financieel te ondersteunen. De school wil met het geld van hun ei gen actiedag een kleinschalig pro ject (Mountain Child Care) onder steunen. Mountain Child Care zet haar ex pertise in om na de eerste periode van noodhulp en rouw, kwetsbare jongeren te begeleiden bij het ver werken van de aardbeving. De actie dag duurt van 11.00 uur tot 16.00 uur. Iedereen die spullen heeft voor een rommelmarkt en/of prijs jes ter beschikking wil stellen, kan deze inleveren bij Marijke de Jong, Conny Kloet (gebouw Noord) Han- neke Zuidgeest (gebouw Zuid) of de receptie. Ouders en andere be langstellenden zijn van harte wel kom. HEINKENSZAND In de gemeente Borsele komt een tweede wijkagent. Teamchef Win- fred Kuijpers verwacht dat de nieu we agent half juli aan de slag kan gaan. In de gemeente Borsele werkt Edwin Koops ook als wijka gent. De twee wijkagenten maken deel uit van het basisteam van politie, maar richten zich specifiek op de kernen in Borsele en zijn voor in woners een aanspreekpunt. GOES SMWO zoekt nieuwe vrijwilligers voor het project Gezinsmaatjes. Een gezinsmaatje is een getrainde vrijwilliger die gezinnen onder steunt bij de zaken die horen bij de opvoeding van kinderen. Een ge zinsmaatje heeft ervaring met kin deren en krijgt een training van tien bijeenkomsten. De eerste trai ning is op 1 juni van 13.45 tot 16.45 uur bij SMWO in Goes. Voor meer informatie: mail dan naar één van de coördinatoren via infopunt@smwo.nl. WEMELDINGE Wemeldinge is zondag de start plaats voor de sportieve excursie Water en Stoom. Belangstellenden kunnen met de fiets of met de boot naar Goes. Daar kan opgestapt wor den op de stoomtrein. Ook is het mogelijk de tocht in omgekeerde volgorde te doen. Tijdens de vaar tocht bestaat de kans dat er zeehon den te zien zijn. De start is zondag om 9.00 uur bij de jachthaven in Wemeldinge. OVEZANDE Vierentwintig teams hebben zich ingeschreven voor de zes uur du rende solexrace in Ovezande, die komende zaterdag plaatsvindt. De race start om 16.30 en duurt tot 22.30 uur. Het parcours van circa 1,5 kilometer door Ovezande bevat een aantal obstakels. Na de solexra ce is er in Cafe de Zak een solexpar ty. Hier zullen de Dikdakkers en Rob Ronalds zorgen voor de muzi kale invulling. Een groot deel van de opbrengst zal naar Stichting Kika gaan. SLUISKIL TERNEUZEN Een 24-jarige Sluiskillen- aar die nog meer dan tweeduizend euro aan boetes had uitstaan en vijftien dagen celstraf moest uitzitten, is dins dagmiddag in zijn woon plaats aangehouden. Daar ging wel wat aan vooraf. De politie kreeg eerst een tip dat hij in een woning aan de Ha venstraat was. Bij aan komst van de politie was hij echter gevlogen. Een opsporingsbericht via Burgernet bood hulp. De politie kreeg een telefoon tje, waarop de man op Ka- naalzicht is opgepakt. Het zag er dinsdagavond laat nogal verdacht uit op de Guido Gezellelaan in Terneuzen. De politie hield een automobilist (46) uit Terneuzen aan. In zijn auto lagen acht tien vuilniszakken met potgrond. Dat moest haast wel iets met hen nepteelt te maken heb ben. De man gaf na enige drang toe een hennep kwekerij te hebben in zijn woning in de Regge- straat. Op zolder is de kwekerij later die avond nog ontruimd. De ver dachte is vastgezet voor verder onderzoek. Heb je een reactie of tip? Mail naar redactie@pzc.nl GOES Omnius (zwembad- weg 3), 18.30 uur - Avondvierdaagse HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00 -12.00 uur - Week markt COLIJNSPLAAT Voorstraat 66,11.30 -15.30 uur - Cul tuurhistorische rondleiding 'Verrassend Colijns- plaat" KAPELLE Racketcenturm (Vroonlandseweg), 19.30 - 22.30 uur - De Zeeuwse Quiz van Omroep Zee land HEINKENSZAND Dorpsstraat 43, 14.00 -16.00 uur - Demonstratie droogvilten; Hoefbladstraat 1, 13.30 -14.30 uur - Activiteiten in be- weegtuin KRABBENDIJKE Dorpshuis, 14.00 - 17.00 uur - Biljarten YERSEKE Trefpunt (Moer- plein), 13.00 -17.00 uur - Biljarten; MFC Tehaere, 19.30 uur - Bingo KRUININGEN Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur - Biljarten RILLAND Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur - Biljarten HANSWEERT Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur - Biljarten WAARDE Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur - Biljarten 'S-HEERENHOEK Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur - Biljarten en Rummicub 'S-H ARENDSKERKE Grand-café woon zorgcentrum Poel wijck, Boogstraat, 15.00 uur-Dans voorstelling van Wolphaartsdijk en De Pit Demonstratie droogvilten in Hein- kenszand. Boosheid over lakse* provincie door Joeri Wisse KRUININGEN. Ook als Scheepswerf Reimerswaal eind 2016 is ver huisd, zijn bewoners in de polder aan de overkant van het kanaal niet verlost van lawaai. De raad van Reimerswaal stem de dinsdag morrend in met een nieuw bestemmingsplan voor de loswal langs het Kanaal door Zuid-Beveland, waar Scheepswerf Reimerswaal is gevestigd. Peter Koeman (CDA) wilde la ten vastleggen dat na de verhui zing van de scheepswerf eind vol gend jaar naar Vlissingen-Oost, de milieucategorie omlaag zou gaan. Een nieuw bedrijf zou daardoor minder lawaai mogen maken. Wet houder Jaap Sinke raadde dit af, hij voorspelde dat de werf plan- schade zou indienen omdat het be drijfsterrein daardoor minder goed verkoopbaar zou worden. Al leen CU en Leefbaar voelden wat voor het voorstel van het CDA, waarop Koeman besloot geen amendement in te dienen. Bewoners die zeggen nachten wakker te liggen van het lawaai, hadden geklaagd dat de provincie en de Regionale Uitvoerings dienst (RUD) niet optreedt als de werf geluidsnormen overschrijdt. Jaap Sinke had bij de provincie om opheldering gevraagd. Tot er gernis van de raad deelde Sinke echter mee dat hij geen antwoord had ontvangen van de provincie. Bram van Stee (SGP) stelde dat Sinke ook geen mail moest sturen, maar een gesprek had moeten re gelen met de verantwoordelijke ge deputeerde. Sjaco van Damme (CU) vond dat Sinke de moeite had moeten nemen te bellen. „Ook ik ben het beu. Dit is reden om de gedeputeerde op het matje te roepen", reageerde Sinke. Hij wil dat de provincie voortaan elke twee maanden een klachtenover zicht met de daaruitvloeiende ac ties naar de gemeente stuurt. Marien Weststrate van Leef baar Reimerswaal vond dat de ge meente Reimerswaal te weinig doet voor bewoners aan de Krui- ningse kant, terwijl aan de Schoor- se kant een hoge geluidswal komt. Zijn partij stemde als enige tegen het bestemmingsplan. door Rob Paardekam THOLEN. Hoewel de Thoolse jaar rekening afsluit met een positief resultaat van van 242.000 euro, heeft de gemeente over heel 2014 een verlies geleden van een kleine vier ton. Dat komt omdat de najaarsrap portage destijds een nadelig sal do van 737.000 euro liet zien. Dat bedrag is uit de algemene re serve gehaald, waardoor de jaar rekening met een positief saldo kon worden afgesloten. Omdat in het voorjaar nog een voordelig saldo van 113.000 euro werd ge noteerd, komt het totale verlies uit op een kleine vier ton. „We kunnen natuurlijk alleen de na druk leggen op het voordelige saldo van de jaarrekening, maar dat is niet het eerlijke verhaal", stelt wethouder Peter Hoek. Hij zegt zich in het geheel niet te schamen voor negatieve resultaat van vier ton. „Je moet niet alleen naar de cijfers kijken, maar ook naar wat je hebt ge daan. Ik ben van mening dat we in 2014 goede dingen hebben ge daan. Bovendien is vier ton op een begroting van meer dan 50 miljoen euro niet zo veel. Dat is minder dan één procent." Grote meevallers over 2014 waren onder meer een hogere al gemene uitkering van het Rijk (190.000 euro) en een voordeel van 180.000 euro bij het uitvoe ren van de WMO. Ook werd 145.000 euro minder uitgegeven aan werkzaamheden ten behoe ve van de grote projecten. Aan de andere kant legde de gemeen te anderhalve ton toe op schul den die niet meer te innen zijn. De bijzondere bijstand kostte een ton meer dan was verwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 87