Ramakers: kindervriend, stotteraar en bendeleider NIEUWS 7 €4,95 torclub zit - van zijn bed te lich ten en naar een onopvallende po litieauto over te brengen. Maar niet voordat de rechter-commis- saris en officier van justitie langs zijn geweest. V. wordt al snel af gevoerd. Een familielid dat schuin te genover hem woont, roept naar de politie 'dat die twee kinderen maar naar hier gebracht moeten worden'. De auto met de arres tant scheurt de hoek om. Weer een Bandido die zonder noe menswaardige weerstand is opge pakt. In de meeste omliggende huizen van het kampje lijkt nie mand iets van de inval te hebben gemerkt. De familieleden van het Ban- didos- lid wel. Zij blijven echter kalm. „Waarom bellen ze niet ge woon aan?", klinkt het. „Waarom iemand met zoveel vertoon uit zijn bed halen?", foetert een an der. Eentje is vooral boos dat de kinderen de inval ook hebben meegekregen en in allerijl in hun ochtendjasje weggehaald moesten worden. „Ik zou echt niet weten waarom ze hem moe ten arresteren. Vanwege zijn stinkvoeten zeker", zegt hij. Uren zullen de politiemensen op deze 'actie-woensdag' nog be zig zijn om volgens hetzelfde sce nario woningen en auto's zoals die van V. te doorzoeken. Bij kop stuk Marco H. bijvoorbeeld, maar ook bij het clubhuis van de Ban didos in Oirsbeek, dat eigenlijk geen clubhuis mocht heten maar op de bovenverdieping wel dege lijk als een soort clubhonk met emblemen blijkt ingericht. De arrestaties voltrekken zich in no time. Hoewel rekening werd gehouden met vuurwapen gevaarlijke verdachten, laten de Bandido's zich veelal gedwee af voeren. Politie en justitie wilden vandaag laten zien wie hier de baas is, en dat signaal is kenne lijk begrepen. Hij moet het als de ultieme verne dering hebben ervaren. Harrie Ramakers werd gisteren bij het krieken van de dag van zijn bed gelicht en slechts gehuld in onder broek door agenten geblinddoekt in een politiebusje gestopt. Het is de roemloze aftocht van een presi dent van één van de meest ge vreesde bikerclubs ter wereld. Politie, recherche, ME. Rech ters, advocaten, officieren van jus titie. Getuigen, verhoren, plei dooien. Harrie Ramakers (51) kent het klappen van de zweep. Het is niet voor het eerst dat hij in aanra king komt met justitie. De gebo ren Nieuwstadter treedt medio ja ren '90 toe tot de Hells Angels, waar hij zich ontwikkelt tot de trouwe adjudant van Paul de Vries, president van de Limburgse afdeling die zich tot Nomads doopt. In 2004 wordt De Vries, sa men met twee vertrouwelingen, geliquideerd door leden van zijn eigen chapter. De naam van Har rie Ramakers komt bovendrijven. Tot een veroordeling komt het nooit. Ramakers, en met hem alle andere verdachte Nomads, hou den hun lippen stijf op elkaar. Ramakers ontspringt ook de dans na de moord op een tussenper soon van een cocaïnelijn van Co lombia naar de Hells Angels. Zijn naam duikt vaker op in moordzaken, zoals de nooit gelos te zaak-Noteboren, waarin Ronald Noteboren uit Schinnen in stuk ken werd gesneden. Ook in de ge ruchtmakende kwestie rond Fran- kie Maggen, de geliquideerde po kerspeler, is Ramakers verhoord. Zijn reputatie bezorgde zijn ouders, de inmiddels overleden Math en Resie, veel leed. Ze be stierden een bakkerswinkel in Nieuwstadt. Het feit dat Harrie 'va ker met zijn misstappen de krant 'Ik heb een feestje en hoop dat jullie er begrip voor hebben. Het is maar voor één keer. Groetjes, Harrie'. haalde dan dat hij broden bakte', deed het echtpaar zichtbaar pijn. Toch gaven ze de hoop nooit op. Zelfs toen Harrie vastzat op ver denking van de driedubbele 'No- mads-moord', zochten ze de kerk op om te bidden voor hun kind. Vorig jaar stond Ramakers op nieuw oog in oog met de rechter. Dit keer werd hij verdacht van wa pen- en drugsbezit. Maar Ramakers heeft ook een zachte kant. Zo is hij in de pony wereld een graag geziene gast. Hij profileert zich als een echte kin dervriend en is nooit te beroerd om de kleintjes te trakteren op chips, limonade of een ijsje. In volwassen kringen klinken er ook positieve geluiden over Ramakers. Hij wordt door sommi gen omschreven als een joviale vent die met plezier een goed glas bier drinkt. Volgens een buurtbewoner kreeg iedere buur een briefje in de bus als Harrie met zijn motor club een feestje gaf op het nabijge legen grasveldje: 'Ik heb een feest je en hoop dat jullie er begrip voor hebben. Het is maar voor één keer. Groetjes, Harrie'. Ouwehoeren doet hij graag, al is hij niet altijd even goed te vol gen. Niet alleen beschikt Harrie over een buitengewoon schorre stem, hij komt dikwijls niet uit zijn woorden. Het levert hem ge vleugelde bijnamen op als De Stot teraar, De Stamelaar of Stamele Harrie. Harrie, die op school bepaald niet uitblinkt, rolt uiteindelijk als tiener in de steigerbouw. Hij ont popt zich tot een noeste werker en schopt het tot voorman van een ploeg steigerbouwers. Na veer tien jaar houdt hij het voor ge zien. De motorwereld lonkt. Hij maakt behalve bij de No mads ook 'carrière' bij No Surren der en later de Bandidos. Daarna is het even stil. Totdat er op een woensdagmorgen een politiebusje stopt vlak voor zijn woning. Ram akers zal geen tijd meer krijgen om een broek aan te trekken. RAKETWERPERS EN AUTOMATISCHE WAPENS IN ARSENAAL MOTORBENDES rv--l AANBIEDINGEN ALLEEN VANDAAG GELDIG XXL StoFFen USB-kabel van maar lieFst 3 meter lang! Slechts DONDERDAG 28 MEI 2015 A Harrie Ramakers, sinds vorig jaar voorman van motorclub Bandidos in Limburg, wordt in zijn eigen huis opgepakt foto L1 door Jos Emonts en Marco van Kampen SITTARD. Met de arrestatie van Har rie Ramakers heeft justitie het vi zier gericht op de kopman van de Limburgse Bandidos. Wie is deze man eigenlijk? De politie heeft gisteren vijf raket werpers, automatische wapens en handvuurwapens aangetroffen tij dens de grote politieactie tegen motorbendes in Limburg. Behalve het wapentuig is ook een drugslaboratorium gevonden voor synthetische drugs en een hennep kwekerij. Ook is beslag gelegd op vier gesto len dure auto's, zes motoren en 'vele kilo's munitie'. De politie heeft twintig mensen gearresteerd, negentien mannen en een vrouw. Veertien van de ar restanten zijn lid van de Limburg se afdeling van de motorclub Ban didos. De verdachten worden vrijdag voorgeleid. Het onderzoek vooraf gaand aan de actie van gisteren heeft ruim een jaar in beslag geno men. De invallen en arrestaties zijn daar het eerste zichtbare resul taat van. De politie viel gisteren in totaal 35 woningen en 40 garageboxen bin nen. In de tweede box vonden agenten de raketwerpers. Volgens hoofdofficier van justitie Roger Bos vonden de aanhoudin gen plaats wegens verdenking van internationale drugshandel, mis handeling, geweld en intimidatie. Politiechef Gery Veldhuis zei dat de opbrengst groter is dan ver wacht. Hij zei dat de doorzoekin gen nog tot 22.00 uur gisteravond doorgingen. Burgemeester Hoes noemt de vondsten ontluisterend. Hij sprak van het topje van de ijsberg. Hoes zei geschrokken te zijn van de hoe veelheid gevonden zware wapens en drugs. tui Beschikbaar voor 0.a. iPhone, iPad, Samsung, HTC en meer v Raken niet in de knoop v Geen gedoe met te korte kabels v Geschikt voor synchroniseren en opladen Adviesprijs 29,95 Korting 83% U bespaart 25,- f N BESTELLEN y DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Met gemak veilig shoppen lïS) NIET TEVREDEN? GELD TERUGl)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7