Gezocht doopjurken met een verhaal Foto-tour historisch Zierikzee Mondragon verdeelt omwonenden Verbijstering over gang van zaken rondom seizoenkaarten surfers Schieten voor de beker SCHOUWEN-DUIVELAND 7 DREISCHOR. De Adriaanskerk in Dreischor opent zondag 14 juni Rondje Dreischor met een ten toonstelling over doopjurken. Mensen die een doopjurk hebben, liefst met een verhaal, kunnen zich nog melden. Het kan om zelfgemaakte of ge kochte exemplaren gaan, jurken die eerst als trouwjurken door het leven gingen etcetera. Mede-orga nisator Ineke Versnel werd zelf ge doopt in een jurk van parachute stof. Destijds, na de oorlog, had je niet zoveel keuze. „Maar daarna zijn ook mijn kinderen en klein kinderen erin gedoopt." Behalve naar doopjurken en verhalen zoe ken de organisatoren naar foto's en babypoppen die de jurken kun nen dragen. ZIERIKZEE. Fotograaf Leen Koper van het Cameramuseum neemt belangstellenden in de maanden juli, augustus en september mee langs de monumenten van Zierik zee. Tijdens de wandeling van onge veer drie uur gaat het om het foto graferen van monumenten, leuke doorkijkjes en andere fraaie ele menten in de omgeving. De wan delingen, die elke woensdag en zondag plaatsvinden, gaan alleen door bij voldoende deelname (mi nimaal drie en maximaal vijf foto grafen). De kosten van de fototour bedragen 35 euro. Ze willen in hun stad niet net zo'n fiasco als de schouwburg in Middel burg. Daarom zijn enke le inwoners van de binnenstad van Zierikzee een petitie begon nen tegen de komst van een on dergrondse parkeergarage in het voormalige theater Mondragon aan de Oude Haven. De initiatiefnemers zijn bang voor scheuren in en verzakkin gen van omliggende panden, maar ook voor extra verkeersdruk in een binnenstad die juist auto- luw wil zijn. Ingeborg Geluk is een van de initiatiefnemers:. „Wij zijn ook blij met de herontwikkeling van het pand, maar niet tegen elke prijs. We vinden het project nu te omvangrijk in een omgeving die zo kwetsbaar is en we hopen daarom dat de gemeente de plan nen voor de ondergrondse par keergarage wil heroverwegen. We hebben zo'n vijftig handteke ningen verzameld en die zijn vori ge week aan de gemeente over handigd." Voor Hans Boogert van het ge lijknamige bouwbedrijf dat de klus gaat uitvoeren, komt de peti tie uit de lucht vallen. Het ver baast me dat er een petitie is ge start. Wij zijn namelijk vanaf het begin af aan met de bewoners in gesprek gegaan over onze plan nen met Mondragon. Ik denk dat het koudwatervrees is. In de peti tie wordt de situatie vergeleken met de kwestie rond de bouwput in Middelburg, maar daar is geen enkele reden toe. Ik acht de kans heel klein dat omliggende pan den gaan verzakken of dat er scheuren in ontstaan." Boogert hoopt niet dat de plan nen roet in het eten gooien want, zo zegt hij, er zijn ook veel buurt bewoners die juist positief tegen over de plannen staan. Wendy Walraven uit de Paar denstraat is er daar een van. „Er moet wat met dat pand gebeuren. Ik heb meer last van krakers en mensen die daar poepen en plas sen dan dat ik bang ben voor schade door de werkzaamheden. Natuurlijk is het niet leuk als dat gebeurt, maar ik heb er vertrou wen in dat Boogert dat dan wel zal oplossen." Frank Douw woont met zijn ouders in een woning direct naast het oude theater, ook in de Paardenstraat. Zij tekenden de pe titie bewust niet omdat ze den ken juist meer te kunnen berei ken door op goede voet met het bouwbedrijf te staan. Zo denkt ook Oude Haven-bewoner Jac ques Geschiere. Hij tekende de petitie wel, maar heeft er een hard hoofd in dat het iets zal uit halen. Twee jaar geleden startte hij namelijk zelf nog een petitie tegen de herinrichting van de bin nenstad. „Ik kan me goed voor stellen dat er angst voor schade heerst onder met name de direct omwonenden." 'We denken meer te bereiken door op goede voet met Boogert te staan' 'Ik heb meer last van krakers en mensen die er poepen en plassen dan dat ik bang ben voor schade' PENALTYBOKAAL Voor een seizoenkaart tel je 35 euro neer. Die is geldig tot en met 31 oktober. Dat betekent dat je, als je twee weken naar de Grevelin- gen komt om te surfen, je al dik over dat bedrag heen gaat - rekent Van der Maas voor. „Ik vind het ab surd. Zetten ze zo'n duur centrum (Inspiratiecentrum, red) neer en dan kun je daar niet eens een sei zoenskaart kopen. Dat kan nu al leen nog maar via de computer. En als je betaald hebt, gaan er ook nog eens vijf werkdagen over heen. Hoe moet dat met Duitse en Belgische gasten? Die komen hier en kunnen geen kant meer op." Voorheen waren seizoenkaar ten te koop bij Surfcentrum Brou wersdam en Strandpaviljoen Meer zicht aan de Grevelingendam. Vol gens een woordvoerster van Na tuur- en Recreatieschap Zuidwes telijke Delta willen zij, net als het Inspiratiecentrum, de seizoenkaar ten niet meer verkopen, omdat ze tegen betaald parkeren zijn. Om de seizoenkaarten toch aan te kun- 'Ik vind het absurd. Zetten ze zo'n duur centrum neer en dan kun je daar niet eens een seizoenskaart kopen' nen blijven bieden, heeft het schap ervoor gekozen de kaarten via internet te verkopen. „Ik kan me voorstellen dat het irritant is, maar meestal bereiden mensen die ergens voor twee weken naar toe gaan zich ook wel voor." Dat haalt in dit geval overigens niets uit. Op de website van Natuur- en Recreatieschap Zuidwestelijke Del ta prijkten gisteren nog altijd het Surfcentrum Brouwersdam en Strandpaviljoen Meerzicht als ver koopadressen van zo'n seizoen kaart. „We hebben alle nieuwe in formatie nog maar net binnen. Aan vernieuwing van de website wordt vandaag gewerkt." Van der Maas heeft een brief naar de gemeente gestuurd. Hij verhuisde zelf 21 jaar geleden naar Scharendijke om te surfen en ziet wat het gebied nog altijd aan sur fers trekt. „Maar het lijkt soms wel of ze ons willen verjagen." DONDERDAG 28 MEI 2015 Meer info: Ineke Versnel: 06- 53780361 of Els Berghout: 850470. bob@cameramuseum.nl. door Wendy de Jong Jacques Geschiere voor het oude theater Mondragon aan de Oude Haven in Zierikzee. foto's Dirk-Jan Gjeltema Frank Douw, bewoner Wendy Walraven, bewoonster BRUINISSE. Casper Boluijt van de Bruse Boys (F), Demi Botbijl van ASV Brouwershaven (E) en Rico Vrijland van SV Ouwerkerk (D, hier op foto in actie) zijn woensdagavond eerste geworden bij de finale van de Penaltybo kaal Schouwen-Duiveland in Bruinisse. Het drietal ging met een mooie be ker naar huis. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman SCHARENDIJKE. Seizoenkaarten om te parkeren bij de surfstekken aan de Brouwersdam en aan de Greve- lingendam zijn voortaan alleen nog maar via internet verkrijgbaar. Tot verbijstering van surfer Leo van der Maas uit Scharendijke. Wie niet tijdig zo'n kaart aanvraagt, moet het met het dagtarief (maxi maal 4 euro) doen. Leo van der Maas, surfer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71