6 NIEUWS INVAL BIJ MOTORBENDES Tijdens een grootscheepse actie van de Limburgse politie zijn gisteren negentien mensen aange houden. De meesten van hen zijn lid van motorclub Bandidos. Ze zouden zich schuldig hebben gemaakt aan handel in wapens en drugs en intimidatie. Het hing al in de lucht. Letterlijk. De afgelopen week vlogen er re gelmatig helikop ters over Sittard en omgeving. De eerste associatie? Bikers. Het antwoord van de politie: niets bijzonders te melden. Tot gisterochtend vroeg. Maan denlang is er volgens justitie in het geheim gewerkt aan operatie 'Kievit', een grootschalig strafrech telijk onderzoek dat in feite draait om het oprollen van een groot deel van de Limburgse tak van Bandidos. Die motorclub heeft, sinds ze een jaar geleden vanuit Duitsland de grens overstak rich ting Echt-Susteren, voor extra reu ring in de toch al onrustige biker- wereld gezorgd. Nu, een jaar vol incidenten verder, gaat het Tos'. Agenten hebben de datum van 27 mei 2015 onlangs dik omcirkeld in hun agenda moeten zetten. Iets eerder dan aanvankelijk gepland. Want de recente matpartij tussen bikers bij een café in Sittard heeft de politieactie versneld. De grootschalige operatie kan de echte vroege vogels in grote de len van Zuid- en Midden-Lim burg niet ontgaan. Om vier uur 's ochtends krioelt het van de ME' ers, rechercheurs, leden van het ar restatieteam en blaffende politie honden rond het hoofdbureau van de politie in Sittard. Na een Drie, vier minuten. Meer tijd is er niet nodig om Bandido William V. van zijn bed te lichten korte briefing waaieren de colon nes van arrestantenwagens en poli tieauto's uit over de regio. Bij wie de invallen gepland zijn, is dan nog geheim. Nieuwstadt staat op het pro gramma. Oirsbeek. En Susteren. Dat lijstje plaatsen kan maar één ding betekenen: de Bandidos - die op dit tijdstip nietsvermoedend liggen te slapen - worden opge rold. Terwijl voorman Harrie Ra makers in Nieuwstadt in zijn on derbroek, toepasselijk Ban- didos-shirt en op blote voeten, sa men met zijn zoon als eerste wor den afgevoerd, vallen op tiental len andere plekken in kogel werende vesten gestoken arresta tieteams binnen op de woonadres sen en in het vermeende clubhuis van de motorclub in Oirsbeek. De acties voltrekken zich in een vloek in een zucht. En opval lend geruisloos. Zo staat om tien over vijf een team van ongeveer twintig man onopvallend te wachten bij het tankstation aan de Rijksweg- Noord in Geleen. Terwijl de eerste auto's ter verkenning al wegrij den, trekken enkele bewapende le den van het arrestatieteam hun bi vakmutsen aan. Dan springen ook zij in de auto en rijden ongeveer een kilometer verderop naar het woonwagenkampje dat midden in de Geleense nieuwbouwwijk De Haese ligt. In luttele minuten pos teren ze zich voor de toegangsweg naar het kampje. Andere agenten nemen positie in en rond het kamp. Een ME-bus wordt voor de zekerheid achter de hand gehou den. De politiemensen fluisteren. Alleen wat vroege vogels doorbre ken de stilte van het ochtendglo ren. Dan: een plof. En even een mo ment van stemverheffing. De poli tiemannen melden dat ze iemand komen halen, de bewoner schrikt wakker. De lichten in sommige omliggende woonwagens gaan aan. Drie, vier minuten. Meer tijd is er niet nodig om Bandido Willi am V. - wiens vader ook bij de mo- door Niki van der Naald foto Ermindo Armino/De Limburger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6