Machtsstrijd van leeuwenbroers 9 'Brothers in blood' Twan Huvs geeft vanavond een college over de Clintons, in zijn 'DWDD Summerschool'. De Amerika deskundige neemt ons mee in de geschiedenis en blikt vooruit op Hillary's campagne. 8?doorgrietekemeerman Amerikaanse verkiezingen zijn voorpolitieke junkies als ik een spannende soap 'Ik word er geen miljonair van, maar ik kan er wat extra biertjes van drinken' Niet te missen op donderdag 28 mei 2015 De film laat zien hoe de dieren een spoor van ge weld trekken door het Sabi Sand Reservaat in Zuid-Afrika. Samen zijn ze uit op heerschappij in het natuurgebied. Dat leeu wen nergens voor terug deinzen om hun territorium te kunnen ver groten is bekend. Maar deze meedogenloze Ma- pogo-coalitie, bestaande uit vijf broers en een half broer, is anders dan park opzichters en biologen ooit hebben gezien. In een jaar tijd doodden de zes leeuwen meer dan hon derd soortgenoten. Wat de documentaire bij zonder maakt, is dat de broers al vanaf hun ge boorte - meer dan tien jaar geleden - werden ge volgd door de opzichters en camera's. Zo ontstaat een indringend verslag van hun bloedige greep naar de macht. Voorop in de strijd gaan de bloed- broers en partners in crime: Mr. T. en Kinky Tail, onafscheidelijk sinds hun geboorte. „Er is geen echtpaar dat zo succes vol is in de Amerikaanse politiek en tegelijkertijd zoveel schandalen heeft overleefd als Bill en Hillary Clinton, schandalen die iedere an dere politicus kapot gemaakt zou den hebben. Dat maakt ze in alle opzichten exotisch, spannend, en tertaining. Én irritant, voor veel conservatieve Amerikanen." „Ze hebben een ongekend politiek talent, zowel hij als zij. Volgens mij is het geheim dat ze elkaar naad loos aanvullen in de combinatie van eigenschappen die je nodig hebt om succesvol te zijn in de poli tiek. Hij is een briljante intellec tueel, een lezer, iemand met grote empathie voor de kiezer en een ge boren campaigner. En zij is de die selmotor die het schip op koers houdt; gestructureerd, gediscipli neerd, altijd on-message en agres sief genoeg, om als het nodig is, degene aan te vallen die hun het leven zuur maakt." „Zij wist dat heel goed. Ze wist in de jaren zeventig op Yale Univer sity, waar ze verliefd werden, pre cies met wie ze in zee ging. Ze heeft zelfs twee jaar gewacht met het hu welijk, omdat hij destijds al onge looflijk veel affaires had met andere vrouwen. Ze koos uiteinde lijk toch voor hem, en voor wat zij dan noemen the journey, de reis." „Oeh. Dat is een lastige vraag. En je stelt 'm iets te vroeg. Ik ben heel benieuwd naar de onbekende kan didaat die zich misschien nog gaat melden. Dat hebben we natuurlijk in 2008 gezien, toen Barack Obama vanuit het niets kwam opzetten. Niemand gaf een stuiver voor zijn politieke toekomst, maar met vlag en wimpel stootte hij de onge kroonde koningin van haar troon. Dat maakt de Amerikaanse verkie zingen voor politieke junkies als ik zo'n spannende soap. Omdat de af loop van iedere aflevering tot het einde ongewis blijft." YOUTUBE l)e tranen van Mi B »r FILM VAN DE DAG Racisme op de campus SERIE 'Smeris' dit seizoen in Amsterdam John van den Heuvel over de ver donderdag 28 mei 2015 Leeuwenbroers: sinds hun geboorte zijn ze gevolgd door camera's. De zes mannetjesleeuwen uit de documentaire Brothers in blood: the lions ofSabi Sand zijn bepaald niet voor de poes. 'Brothers in blood: the lions of Sabi Sand', 21.00 uur, Discovery Channel DIE IRRITANTE CLINTONS Wat is zo fascinerend aan de Clintons? Wat doen ze zo goed? Monica Lewinsky was natuurlijk zo'n dieptepunt. Wist Hillary dat haar echt genoot zo'n rokkenjager was? 44 Zou jij, als het kon, straks op Hillary stemmen? DWDD Summerschool, 20.30 uur, NPOI 1,65 Dat betaal je voor tien eieren bij AH. Maar wat kost een ei eigenlijk echt? De makers van De Reken kamer, 20.30 uur NP03 Sinds Ali B in huilen uit barstte bij 'De wereld draait door', is het liedje 'Terwijl jullie nog bij me zijn', over zijn kinderen, meer dan 100.000 keer bekeken op YouTube. Zanger Ali B. 'Dear white people' gaat over studente Samantha White, die op een prestigi euze universiteit haar ra dioprogramma opent met: 'Beste blanken, het aantal zwarte vrienden dat beno digd is om niet racistisch over te komen is gestegen naar twee. Je wietleveran- cier Tyrone telt daarbij niet mee.' De situatie komt pas echt op scherp te staan als er een 'black face' opduikt tijdens een Halloweenfeestje. >Pathé Thuis, Ziggo iTunes. -> De Clintons vullen elkaar naadloos aan in de combi natie van eigenschappen die nodig zijn om succesvol te zijn in de politiek, fotoafp In het tweede seizoen van Smeris belanden Jeroen van Koningsbrugge en Dennis van de Ven tegen wil en dank in Amsterdam, waar ze verstrikt raken in de duistere wereld van xtc en prostitutie. NP0 Gemist koop van zijn programma 'Op de vlucht' aan Duitsland. RTL4,21.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61