(§3 THUISBIOS 7 Amour Fou DRAMA Wolves HORROR Reclaim THRILLER DONDERDAG 28 MEI 2015 In deze film van regisseur Jessica Hausner wordt de obsessieve liefde van de dichter Heinrich von Kleist be handeld. Hij probeert in 1811 zijn vriendin, Henriette Vogel, tot een ge zamenlijke zelfmoord over te halen. De loodzware thematiek van deze kostuumfilm wordt stijlvol en klinisch in beeld gebracht door Hausner die een romantisch drama een extra la ding geeft door dit gegeven als een soort Kammerspiel te verpakken, wat extra beklemmend werkt. Het is een film over de donkere kanten van de liefde, waarbij de tegenstrijdigheden in het gedrag van de betrokkenen fas cinerend zijn om te volgen. Het is geen film voor tere zielen. De film scoorde goed bij het publiek op het recente filmfestival van Rotterdam. Weerwolven zijn al decennia een dankbaar gegeven voor horrorregis seurs. Dat blijkt ook uit dit griezeldra ma dat een eigentijds variant biedt. Het verhaal draait om Cayden Ri chards. Hij krijgt de schrik van zijn le ven als hij zijn beide ouders thuis ver moord aantreft. Erger nog; hij lijkt het zelf te hebben gedaan. In de gedaan te van een weerwolf. Deze schokken de ontdekking leidt tot een reeks wil de avonturen waarbij Cayden snel tot de ontdekking komt dat hij niet de enige is die met deze bijzondere ga ven is uitgerust. Wolves is een typi sche B-film. Geen grote sterren, een bescheiden budget maar voor de lief hebbers van het genre zeker de moei te waard. Hoofdrollen worden ge speeld door Lucas Till, Jason Mo- moa, Stephen McHattie en Merritt Patterson. Niet echt namen om te onthouden. John Cusack speelt de hoofdrol in de ze thriller over een echtpaar, Steven en Shannon, die naar Puerto Rico rei zen om hun adoptiedochtertje Nina op te halen. Eenmaal aangekomen worden ze voor het eerst verenigd met het 7-jarige weeskindje. Wat be gint als een droom verandert in een nachtmerrie wanneer Nina spoorloos uit hun hotelkamer verdwijnt. Van het adoptiebureau is ineens geen spoor meer te bekennen. De lokale politie legt uit dat ze het slachtoffer zijn ge worden van oplichters, die wanhopi ge Amerikaanse echtparen duizen den dollars afhandig maken. Ze krij gen het advies om terug te keren naar de VS. Maar Steven en Shan non zijn niet bereid om hun nieuwe dochtertje op te geven. Ze leggen hun eigen levens in de waagschaal om het 7-jarige meisje op te sporen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59