Gevarieerd programma Scheldejazz More 5 Scheldejazz Terneuzen In Terneuzen barst morgenavond Scheldejazz los. Met zondag Kim Hoorweg. &D00R RENÉ DE DREU Muzikaal verhaal verbindt Dorestad en Domburg Podium Reimerswaal serveert voorproefje van nieuw seizoen Middelburgse band Venues presenteert zijn eerste EP „Die film en de romantische sfeer sprak ons alle drie aan. We gingen stukken schrijven en muziek selecteren die recht deden aan die sfeer." Voor Kim Hoorweg weer een ontdekkings reis in de wereld van de jazz waaraan ze al vroeg is begonnen. Niet dat de jazz die ze thuis dag in dag uit te horen kreeg haar al di rect boeide. Als tiener was het eerder popzan geres Christina Aguilera die haar tot zingen verleidde. Maar dat veranderde weer snel tij dens een concert van de theatertoer Strange Fruit van zangeres Trijntje Oosterhuis. Ze be zocht het met haar moeder omdat vader Er- win Hoorweg met zijn band de Houdini's en Nieuw Simfonietta betrokken was bij de bege leiding. Kim ging overstag voor de sound, stem en songs. De twijfel aan jazz was ver dwenen en alles wat ze tot dan toe thuis had gehoord, kreeg een nieuwe lading. Aanvanke lijk nog stiekem zocht ze in de platenkast van haar ouders naar de muziek die ze bij dat con cert had gehoord. Zo begon een reis langs de grote zangeressen zoals Ella Fitzgerald, Peggy Lee en Billy Holiday. Dat ze een bijzondere stem had en het gevoel, de timing en dictie die grote jazzzangeressen kenmerkt, bleek al bij het verschijnen van een debuutalbum. Dat kreeg de wat hilarische titel 'Kim is Back'. Ze is dan veertien jaar. Ze oogst succes, krijgt het label 'bijzonder jong talent' opgeprikt, staat tussen de groten op North Sea Jazz en gaat on dertussen rustig en eigenzinnig door met haar zoektocht naar de mooie liedjes uit de - vooral Amerikaanse - jazzcatalogus. Nieuwe albums verschijnen en laten in alles een gesta ge ontwikkeling horen. Dan gaat het over de muziek en haar stem die steeds meer diep gang en ervaring uitstraalt. Ze laat je vergeten dat begin twintig ook nog best jong is. Dat jeugdige blijkt uit de gretigheid om ook nieu we wegen in te slaan. In haar tweede woon plaats New York werkt ze aan een nieuw al bum en in Nederland is er nog een studie aan de Kunstacademie. „Het gaat niet alleen om terugkijken. Loslaten en een eigen weg zoe ken blijft een andere uitdaging. Ik geloof niet dat daar ooit een eind aan komt. Er is altijd een volgende stap." Kim Hoorweg (1992) staat er zelf van te kijken. Al bijna tien jaar treedt ze op als jazzzange res, maakt cd's, stort zich in al lerlei projecten en heeft een imponerende naam bij publiek en collega-mu zikanten opgebouwd. En dan nog is ze nu maar begin twintig. „Er lagen gewoon veel kansen en die heb ik steeds gegrepen en me vooral laten inspireren door de muziek en muzikanten die ik onderweg tegenkwam. Steeds zijn er van die belangrijke momenten. Zoals de ontmoeting een klein jaar geleden met gypsy-jazz gitarist Robin Nolan en saxo fonist Benjamin Herman. Daaruit is het idee ontstaan om een muzikale ode te brengen aan het Parijs van begin vorige eeuw." Schel dejazz en Porgy Bess krijgen zondagmid dag de primeur van dat programma 'Mid night in Paris'. De titel van het nieuwe programma is een verwijzing naar een film van Woody Allen uit 2012. Hij schilderde daarin met een nostal gische blik het Parijs uit de jaren twintig. Scheldejazz heeft een ge schiedenis die terug gaat tot eind jaren zes tig. Het festival geldt daarom niet alleen in Zeeland, maar in heel Nederland, als één van de oudste jazzfestivals. Jazzclub Porgy Bess speelt in die geschiedenis als kloppend hart steevast een prominente rol. Ook dit jaar op vrijdag 29, zaterdag 30 en zondag 31 mei daar een aantal grote en toon aangevende namen in de he dendaagse jazzscene. Vanouds is Scheldejazz niet aan een genre of generatie te koppelen. De streetparade op zaterdag is de carnavaleske op tocht van vooral oude stijl jazz bands, in de café's klinkt zowel blues, rockabilly als experimen tele jazz. Er zijn grote namen zoals Gare du Nord met zange res Dorona Alberti, de gitaarvir tuozen, waaronder Laurens Joensen, van het Louis Johnson Quartet, de legendarische jazz- kunstenaar Dave Liebman, Ne derlands jonge jazztalent Kim Hoorweg en een tribute aan blueslegende Rory Gallagher in de Band of Friends. De bin nenstad verandert in één groot podium. Ook al zijn de winkels drie dagen open en is er een braderie, bij Scheldejazz is het vooral muziek shoppen gebla zen. Programma Scheldejazz Mo re: Vrijdag 29 mei Porgy en Bess: Band of Friends, 21.30 uur; Zaterdag 30 mei De Vriendschap: Scheldejazz- band en Edy van Driel, 14.00 uur; De Thuishaven: Rude Mo ve, 14.00 uur; Vanaf 13.30 uur: straatorkesten binnenstad en om 17.00 uur Jamsessie straator kesten op podium Graanbeurs; De Vliegende Hollander: Fla- geolettes, 15.30 uur; Het Ge recht: Louis Johnson Trio, Guit- ar swing, 17.30 uur; Ter Nose: Trio Bombelijn, 17.30 uur; Por gy en Bess: dj Blue Flamingo, 19.30 uur; Porgy en Bess: Vein featuring Dave Liebman, 20.00 uur; Bierwinkeltje: Gino Buys- rogge Bulldoze Band, 20.00 uur; Luwak: Louis Johnson Quartet, 20.00 uur; De Vliegen de Hollander: Dave Chavez Band, 21.00 uur; De Graan beurs: Joep Peeters, 21.30 uur; Du Commerce: Matt Jacobs Band, 22.00 uur; Porgy en Bess: Gare du Nord, 22.30 uur; Syd ney: The Moonlovers, 22.30 uur; Zondag 31 mei Vanaf 13.30 uur straatorkesten op het podium De Graanbeurs; De Graanbeurs: Scat Cats, 13.30 uur; De Vriendschap: Ronny Verbiest kwartet, 14.30 uur; Luwak: jamsessie vanaf 15.00 uur; Porgy Bess: Kim Hoor weg, Robin Nolan trio en Benja min Herman, 15.00 uur met om 17.00 uur meet greet; De Rode Beuk: Westerschelde Big band, 15.00 uur; De Graan beurs: Red Green Jazzband, 15.30 uur; De Thuishaven: Son ny B, 15.30 uur; De Vliegende Hollander: Quartern Son Bon Bon, 15.30 uur; Du Commerce, PocoLoco, 16.00 uur. MUZIKAAL VERHAAL THEATER BRITPOP DONDERDAG 28 MEI 2015 KIM HOORWEG VINDT HAAR Kim Hoorweg met het Robin Nolan trio en Benja min Herman, zondag 31 mei, Porgy Bess, Terneuzen. Aanvang: 15.00 uur. Kim Hoor weg brengt in Terneuzen haar nieuwe programma 'Midnight in Paris', een muzikale ode aan het Parijs van be gin vorige eeuw. foto EVA REINALDA De Middelburger Tiemen Goossens werkte vier jaar aan het muzikaal verhaal Do restad, dat zich deels af speelt in Domburg. Deze ver telling over de vroege middel eeuwen wordt vrijdag 29 mei in de vorm van een voorstel ling uitgevoerd in de Hofplein- kerk in Middelburg. Goossens schreef voor deze productie vijftien liederen, die ten gehore worden ge bracht door een projectband. Daarnaast worden lichtbeel den geprojecteerd van teke ningen die speciaal bij dit ver haal zijn getekend door de Middelburgse kunstenaar Jan Willem Simons. De vertelling staat in de tradi tie van de graallegendes uit de vroege middeleeuwen, in dit geval de Karolingische pe riode. Het verhaal is gesi tueerd in de lang verdwenen handelsnederzettingen Dore stad (bij het huidige Wijk bij Duurstede) en Walacria (bij het huidige Domburg). Dorestad, vrijdag 29 mei, Hofpleinkerk Middelburg. Aan vang: 19.30 uur. Als voorproefje van het komen de theaterseizoen houdt Po dium Reimerswaal een presen tatieavond waar vier artiesten optreden. „Enkele jaren geleden zijn we daarmee begonnen en dit wa ren steeds heel leuke, afwisse lende avonden. Dus we heb ben besloten het dit jaar ook weer te doen", aldus Jacques Boonman van Podium Rei merswaal. „Tijdens deze avond wordt ons nieuwe pro gramma gepresenteerd aan de hand van een powerpoint- presentatie, waarbij ik wat toe lichting zal geven bij de diver se voorstellingen." Er zijn mini-optredens van ta lenten die volgend seizoen in het programma staan: Pieter Vereist (winnaar Groninger Stu dentencabaretfestival), Anne Neuteboom (foto; jurywinnaar Amsterdams Kleinkunst Festi val) en Elke Vierveijzer (finalist Amsterdams Kleinkunst Festi val). Ze spelen een stuk uit hun nieuwe programma. Ruud Hermans zingt enkele liedjes. Presentatieavond, zater dag 30 mei, Luctor et Emergo, Rilland. Aanvang: 20.00 uur. De Middelburgse band Ve nues is opgericht in 2010, speelde reeds op menig bandwedstrijd en op de klei nere Zeeuwse podia, maar kwam nog nooit tot het vast leggen van de muziek. Zater dag presenteert de band zijn gelijknamige debuut in de Spot in Middelburg. De Ve nues spelen Britpop, een gen re dat eind jaren '90 in de na sleep van de succesband Oasis ongekend populair was. De laatste jaren wordt er nauwelijks nog naar dit ge luid teruggegrepen. Door Ve nues wordt er echter volop ge refereerd aan bands als de Stone Roses, The Verve en grondlegger van het genre, The Jam. Met de bekende cockney klaagzang, galmen de gitaartjes en droge strak ke drums. De support is in handen van de Zeeuwse band Deaf by Disco. Het con- cet is tijdens 'Middelburg speelt de armoede uit Zee land'. Een deel van de EP-ver- koop gaat hierheen. Venues, zaterdag 30 mei, de Spot, Middelburg. Aan vang: 21.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57