REDENEN OM THUS TE BLIJVEN 3 Om te huilen Deense familiedramatiek Spektakelburgers Rockgame Jeugd op leeftijd Het gaat bij ons niet om ego's, maar om de kwaliteit van de voorstelling 05 BOEK DVD CC BOEK Ik was vooral nieuwsgierig naar de natuur O CD Mooie beelden in stoere vrouwenfilm dan af of hij het echt was of dat het een verhaal is." Half the horizon is een multimediale voorstelling, met film, projecties en li vemuziek- en elektronica. In vergelijk bare stijl en met dezelfde mensen maakten de De Nooijers vijfjaar gele den de voorstelling Jane. „Toch is het nu heel anders. We hadden zelf het idee dat Jane heel erg uit losse, op zich interessante stukjes bestond. Dat von den we een manco. Nu grijpt alles veel beter in elkaar. Beeld en geluid vor men duidelijker een geheel. Met Tar- zan Jane hadden we vorige keer een thema dat best ver van ons af stond. Nu ligt het heel dichtbij. Dat gaf ons zeker de inspiratie om er iets moois van te maken." Het project is tot stand gekomen zonder enige financiële ondersteu ning. Toch is het gelukt, dankzij de goede chemie binnen de groep. „Daar om wilden we heel graag weer met zijn vijven samenwerken", zegt Men no de Nooijer. „We zijn allemaal heel goed binnen ons vakgebied, maar we durven ook kritisch te zijn op eikaars werk. Het gaat bij ons niet om ego's, maar om de kwaliteit van de voorstel ling. We voelen elkaar heel goed aan en we weten precies wat we aan elkaar hebben." Wie het werk van de De Nooijers kent, ziet ook elementen van vroeger terugkeren, onder meer in de projec ties en foto-animaties. Half the horizon bevat tevens tekst. „Dat is wel een extra laag, die helpt in het begrijpelijk maken van het geheel. Er zitten nog steeds abstracte delen in, maar je krijgt als bezoeker handvatten voor hoe je naar zo'n stuk kunt kijken." Met Paul de Nooijer gaat het mo menteel naar omstandigheden goed, zegt Menno. „De kanker is nog steeds onder controle. We werken gewoon door en maken plannen voor nieuwe projecten." Half the horizon zal volgend jaar te zien zijn op Oerol. Jacomien Kodde werkt daarnaast aan een documentai re waarin de totstandkoming van de voorstelling een grote rol speelt. Daar naast wordt volgende maand een fdm van de productie zelf opgenomen, om later op dvd te kunnen uitbrengen. „Dat doen we omdat bezoekers zeg gen dat het zo zonde zou zijn als men sen de voorstelling niet kunnen zien. Blijkbaar kan iets dramatisch uiteinde lijk tot iets moois leiden." Door Mark Roos DONDERDAG 28 MEI 2015 THE ROCK OPERA VIDEOGAME Wat zou het mooi zijn als er een Nederlandse versie zou ko men van de Britse bestseller 'Poems that make grown men cry', zei Matthijs van Nieuwkerk half april in De Wereld Draait Door. In het boek van Anthony en Ben Holden presenteren beroemdheden als John Ie Carré en Colin Firth gedichten die ze hartverscheurend mooi vinden. En nu is er 'Gedichten die mannen aan het huilen maken', met de keuze van onder an deren Dries van Agt, Barry Hay, Jeroen Krabbé en Typhoon. 'Poems that make grown men cry' Prometheus 17,50 Een beetje ondergesneeuwd te midden van het Scandinavi sche geweld rond successeries als 'Borgen' en 'The Killing'. Jammer, want 'The Legacy' - in goed Deens 'Arvingerne' - is een geweldige serie over de strijd om de erfenis van de plots klaps overleden Deense kunstenares Veronika Gronnegaarden. Ook seizoen 2 zit weer boordevol heerlijke personages van vlees en bloed, sterke plotwendingen en ver slavende verhaallijntjes: 'The Legacy' is een openbaring. The Legacy II is verschenen bij Lumière Mede dankzij de Amsterdamse pioniers van Burgermeester zijn zaakjes met culinair hoogstaande hamburgers ongekend populair. Sinds de opening van het eerste restaurant in 2007 is Burgermeester uitgegroeid tot een kleine keten met een groot aantal fans. In het Burgemeester Kookboek laat Burgermeester zien hoe je zelf spectaculaire burgers maakt - en alles komt aan bod. De eerste editie was in een vloek en een zucht uitverkocht. Tijd dus voor een nieuwe drukgang. Burgemeester Kookboek uitgever Carrera, 15 euro Corry Verpalen: „Ik kwam echt voor deze film. Vooral vanwege de natuur in het westen van de Verenigde Sta ten. Daar was ik nieuwsgie- rig naar. En ik hou van wan delen, maar dan niet zo'n lange afstand als in deze film. En liever niet met al die ^35 GAMES Uan. ontberingen. Zo'n wandeling werkt toch als een soort lou tering, zie je ook hier weer." Scène uit de voorstelling Half the horizon, met uiterst links Menno de Nooijer en helemaal rechts Paul de Nooijer. Dankzij componist Ivo van Dijk is de wereld verrijkt met een interactieve rockopera. Karmaflow Rockopera combineert mu ziek, games en theater op een bijzondere manier. In feite is het een puzzel/platformspel in de geest van Zelda, Journey en Darksiders. Het bijzondere aan deze game is dat de (inter- actieve) muziek wordt ge bracht door leden van het Metropole Orkest en bands als Epica, Within Temptation en After Fore ver. Het verhaal wordtin gezongen vorm wordt ver teld. Act I en II van Karm aflow zijn te bestellen via karmaflowgame.com Ook al heb je niets met hun muziek of hun turbotaal-raps; wie Willie Wartaal, Vieze Fur, Faberyayo en de Neger des Heils wel eens live aan het werk heeft gezien, zal moeten toe geven dat een concert van de Jeugd van Tegenwoordig een belevenis van formaat is. Bij wijze van terugblik op het eerste decennium van de groep verschijnt een kloeke box met daar in de vier reguliere Jeugd van Tegenwoordig-cd's, met daar- op besmettelijke hits als Watskeburt?!, Sterrenstof en Get Spanish. Bijzonder extraatje is een bonus-cd met uitheemse obscuritei ten en buitenaardse re mixes. De jubileumbox van de Jeugd van Tegenwoordig is verschenen bij Top- notch. Henk Bootsman: „Mijn vrouw en ik zijn dit weekend op een camping in Dishoek. Ik wist van tevoren niet waar de film over zou gaan. Ik vond het een mooie film. Wel een vrouwenfilm, maar ook een stoere vrouwenfilm. Met mooie beelden en mooie mu ziek. Stoer zoals de vrouw in de film de geesten uit het verleden verdrijft." Henk Bootsman (56) Zaandam di recteur machinefabriek Half the horizon, vrijdag 29 mei in 't Beest in Goes. Aanvang: 20.00 uur. Kaarten via www.muziekpodiumzeeland.nl. «sBnWloopbaamdvis»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55