Kevin Maljaars steekt het best in Oostkapelle Alternatieven voor kazernes 6 WALCHEREN Klein brandweervoertuig moet snelle uitruk in het drukke toeristenseizoen in Domburg straks waarborgen. Mijn regio Middelburg krijgt fietstransferium Project Grootkoor Zeeland en Jostiband Finale van Egidius Kwartet en College 112 Nieuws Studietoeslag bij arbeidshandicap Beker van Dorestad in Hofpleinkerk Officiële opening 'Kind aan de Ketting' Leerlingen leren over Michiel de Ruyter Politie doet aangifte tegen Vlissinger van bedreiging met accuboormachine Vluchtende 'boeteklant' achterhaald Mijn dorp, mijn stad 'In eerste instantie zou ook de post Westkapelle gesloten worden' MIDDELBURG Fietstransferium Cyclehub wordt morgen om 16.00 uur officieel geo pend door gedeputeerde van de pro vincie Zeeland George van Heukel- om en wethouder Chris Simons van Middelburg. Cyclehub ligt aan het parkeerterrein Oude Veerse- weg in Middelburg, waar mensen hun auto gratis kunnen parkeren en met de fiets naar de binnenstad kunnen rijden. Naast het stallen en verhuren worden er in een leer-werktraject mensen opgeleid tot rijwielhersteller. MIDDELBURG Grootkoor Zeeland begint vandaag met een nieuw koorproject. Ze gaan samenwerken met de Josti band. Iedereen die van zingen houdt, kan meedoen tijdens een van de koorrepetities op 28 mei, 18 juni, 3 september en 1 oktober. De ze worden gehouden in de Hoek steen te Middelburg van 19.15 uur tot 22.00 uur. Het concert zal plaats vinden op 13 november in de Zee landhallen te Goes. www.grootkoor.nl. VLISSINGEN Het Egidius Kwartet en College voert op zondag haar laatste con cert op. Het optreden vindt plaats in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Artistiek-leider Peter de Groot zal samen met zijn band een optreden geven. Tijdens de afsluitende show wordt een verborgen muzikale schat ten gehore gebracht. Het con cert begint om 15.30 uur. Toegang is 26,50 euro per persoon. Studen ten betalen de helft. Kaarten zijn te koop bij de VW Vlissingen. VLISSINGEN De Walcherse gemeenten helpen mensen met een arbeidshandicap, die studie en werk niet kunnen combineren, met een studietoe slag. In de nieuwe Verordening In dividuele Studietoeslag van de drie gemeenten staat dat wie niet genoeg kan verdienen om in zijn levensonderhoud te voorzien, per halfjaar 1500 euro bijzondere bij stand kan krijgen. Geld lenen voor een studie is voor mensen met een arbeidshandicap moeilijk om dat ze minder kans hebben op een baan, inkomen en de mogelijk heid tot afbetaling. De verorde ning maakt deel uit van de Partici patiewet. Op Walcheren zijn der tig mensen bekend die gebruikma ken van de studietoelage. Het recht op de toelage wordt elk half jaar getoetst. MIDDELBURG De Beker van Dorestad wordt mor genavond uitgevoerd in de Hof pleinkerk in Middelburg. Het gaat om een muzikaal verhaal van Tie- men Goossens, dat speelt in de Ka rolingische periode van de middel eeuwen ten tijde van de heerschap pij van keizer Karei de Grote. De vertelling wordt afgewisseld met muziek van de Dorestad muzi kanten. De uitvoering begint om 19.30 uur. RITTHEM Op het bijna vijf eeuwen oude Fort Rammekens bij Ritthem vindt van middag de officiële opening plaats van de tentoonstelling Kind aan de Ketting, die daar tot eind oktober te bezichtigen is. Fort Rammekens speelde in de ze ventiende en achttiende eeuw een voorname rol in de zogenaamde driehoekshandel, waarbij slaven vanuit West-Afrika naar de planta ges in de Caraïben werden ge bracht. De expositie, die eerder in Middel burg en Amsterdam te zien was, be steedt vooral aandacht aan de Ne derlandse rol in de slavenhandel, waarbij de nadruk ligt op het lot van kinderen op de plantages. Het is een productie van het Ninsee, het Nationaal Instituut Nederlands Slavernijverleden en erfenis. De expositie is, even als het fort zelf, te bezichtigen van vrijdag tot en met zondag van 12 tot 17 uur. MIDDELBURG Het Delta Zeeland Fonds en Stich ting Hintzenfonds houden voor al le Zeeuwse basisscholen (groep 7 en 8) een Michiel de Ruyter Tri buut. De leerlingen maken hier voor gebruik van een 'toolbox', waarin alle ingrediënten zitten voor de leerkracht om de geschiede nis van De Ruyter te vertellen. De deelnemende kinderen doen ideeën op om een artistieke impres sie te maken. Alle Michiel de Ruy- ter-impressies komen samen in een expositie in Middelburg. Deze wordt in december geopend en dan worden ook de winnaars be kendgemaakt. Prijzen zijn er voor persoonlijke impressie, beste klasin zending en beste schoolinzending. De toolbox is op te vragen via info@gallerymaritime.nl. VLISSINGEN Een 41-jarige man uit Vlissingen is gisteroch tend aangehouden nadat hij agenten met een boormachine had be dreigd. Ze zagen de man rond kwart voor twee met twee anderen lopen in de Scheldestraat. Toen de agenten dichterbij kwamen, leek het erop alsof de verdachte een au tomatisch vuurwapen op de dienders richtte. Het 'wapen' bleek een accu boormachine te zijn. De agenten hebben aangifte gedaan van bedreiging. SLUISKIL Een 24-jarige Sluiskillen- aar die nog meer dan tweeduizend euro aan boetes had uitstaan en vijftien dagen celstraf moest uitzitten, is dins dagmiddag in zijn woon plaats aangehouden. Daar ging wel wat aan vooraf. De politie kreeg eerst een tip dat hij in een woning aan de Ha venstraat was. Bij aan komst van de politie was hij echter gevlogen. Een opsporingsbericht via Burgernet bood hulp. De politie kreeg een telefoon tje waarop de man op Ka- naalzicht is opgepakt. Heb je een reactie of tip? Mail naar redactie@pzc.nl DOMBURG Schuttershof, 13.30 - 17.00 uur - Soos met oa biljarten, kaarten en sjoelen; GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 15.30 - 16.30 uur - Gymnas tiek voor senioren KOUDEKERKE De Couburg, 09.30 - 11.30 uur - Volksdan sen; Meulpad 11, 10.00 -17.00 uur - Tuinfair Atleier Flowers MELISKERKE Dorpshuis, 09.30 - 11.45 uur - Koersbal MIDDELBURG Centrum - Week markt; Gortstraat 43,13.00 -17.00 uur - Expositie Kwartel eitjes in kommetjes en nestjes OOSTKAPELLE Kantine w Oostka- pelle (Magnolialaan 33), start tussen 13.30 en 14.30 uur - Samen wandelen met routes van 5 en 10 km RITTHEM Fort Rammekens, 14.30 uur - Opening tentoonstelling "Kind aan de Ket ting" WESTKAPELLE Zuidstraat 154,11.00 -17.00 uur - Exposi tie 'Water over Wal cheren, oktober 1944 - februari 1946' VROUWENPOLDER Beachclub Meer, 18.30 - 00.00 uur - Informatieavond Spanje en Cruises VLISSINGEN Bibliotheek, 14.00 - 16.00 uur - Tablet Café; Stadshuis, 16.00-19.00 uur- Inloopbijeenkomst nieuwe woningen Verkuijl Quakkelaar Bij Fort Ramme kens start nieuwe expositie. Domburg krijgt kleine bluswagen door Annemarie Zevenbergen DOMBURG. Ondanks de sluiting van de brandweerpost Domburg blijft er in de badplaats een klei ne brandweerwagen gestatio neerd. De zogenoemde TS 2, be mand door twee manschappen, kan direct uitrukken op alle 112-meldingen. De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) wil twee van zulke voer tuigen aanschaffen. De tweede komt in de kuststrook van Schou- wen-Duiveland als mobiele post. Met de inzet van die twee klei ne tankautospuiten wil de VRZ een snelle uitruk waarborgen in gebieden die in het seizen wor den overspoeld met toeristen. De tweekoppige bemanning zal van tien uur 's ochtends tot tien Rob van der Zwaag, burgemeester uur 's avonds in de kazerne aan wezig zijn. De vrijwilligers die de TS2 bemannen, kunnen ook vrijwilligers van andere brand weerposten zijn De VRZ is al geruime tijd be zig bezig met een reorganisatie van de brandweer in Zeeland, vervat de Rapportage Maatwerk in Brandweerzorg. Dat moet een blauwdruk worden voor de hulp verlening de komende decennia. De voorgenomen sluiting van acht brandweerposten in de pro vincie veroorzaakte een storm van protest. Die twee kleine wa gens moeten een pleister op de wonde zijn. Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere: „In eerste in stantie zou ook de post Westka pelle gesloten worden. Die zou samengevoegd worden met Domburg in een nieuwe kazerne in Aagtekerke. Dat is nu terugge draaid. Maar in Domburg is het in het seizoen erg druk. Ik reken dan niet de zes of acht weken in de zomer, maar vanaf Pasen tot eind herfstvakantie. Met de slui ting van de post Domburg zou dat onverantwoord zijn." Van der Zwaag: „Als het be sluit genomen is, wordt er een TS speciaal voor Zeeland ontwik keld. Wanneer de TS2 naar Dom burg komt? Dit seizoen ver wacht ik zeker nog niet." Het be stuur van de VRZ neemt in juli een besluit over de plannen. door Martijn Minderhoud OOSTKAPELLE. In Nieuwland werd voor de 191 e keer naar de ring ge reden op dinsdag na Pinksteren. 26 deelnemers streden om het dagklassement dat een prooi werd voor Bartjan Volmer. Jolanda Kwekkeboom won de eerste beker. De tweede ging naar Bartjan Volmer en de derde naar Marlies Volmer. De verras sende winnaar van de pollepel was Rachel van Sluijs. De hoofd prijzen voor de versiering waren voor Jan Crucq en Rachel van Sluijs. In Koudekerke wist Simon de Pagter alle 30 ringen te steken en zo de 35 anderen achter zich te la ten. Van de debutanten stak Nick Meijers 16 ringen, Jasmijn Serier nam er 13 mee Douwe Boerma 12. De Eerste beker werd ook een prooi voor de Pagter en de pollepel was voor Kristiaan van Rooijen. Stefan de Bruine en Denise den Dolder wonnen de eerste prijs bij de versiering. Kevin Maljaars won in Oostka pelle met 30 ringen het dagklas sement. Hij bemachtigde ook de ie beker en de pollepel. Rianne Lous en Daisy Poppe wonnen de hoofdprijzen voor de versiering. In Oostkapelle waren er 44 deel nemers. De kleppers van Souburg mochten dinsdag ook aantreden. Waar Sjaak Janse bij de Ereklas de show stal, was het nu Sjaco de Visser die alle 30 ringen stak. Hij liet daarmee de andere 22 deelnemers achter zich. Cor Jan- se won de ie beker en de polle pel. De versieringsprijzen waren voor Hans Vos en Noami Koel huis. Zaterdag is het Eersteklas kampioenschap in Biggekerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38