Bedrijven en huizen wijken voor sluis Nieuwe zaken in Raadsels oplossen om te ontsnappen uit de Escaperoom Dow viert 50e jaar in Te Belastingkantoor stuurde onlangs pas de dwangbevelen voor 2014 'Van Beveren naar Ononis' Mensen die in één keer belasting over 2014 en 2015 moeten betalen, mogen rekenen op clementie van Sabewa. OPEN AVOND Markiezaat College MBO Techniek Donderdag 28 mei 18.00 - 21.00 u. KAPELLE. Sabewa zal coulant om gaan met huishoudens die in de problemen komen, omdat ze on langs pas een dwangbevel voor 2014 in de brievenbus kregen. Dat heeft de Kapelse wethou der Jon Herselman, voorzitter van het dagelijks bestuur van Sabewa, deze week gezegd toegezegd tij dens de raadsvergadering van Ka- pelle. Door problemen op ICT-gebied heeft Sabewa - het gezamenlijke belastingkantoor van acht Zeeuw se gemeenten en het waterschap - vorig jaar geen aanmaningen en dwangbevelen kunnen versturen naar mensen die geen belasting hadden betaald. Dat zijn lang niet allemaal notoire wanbetalers. Veel mensen gingen er ten onrechte vanuit dat het bedrag automatisch zou worden afgeschreven. Vorige week pas verstuurde Sa bewa achtduizend dwangbevelen over 2014. Aangezien ook de aan slag voor 2015 onlangs is verstrekt, krijgen de betreffende huishou dens te maken met dubbele lasten. Mensen die daardoor in de proble men komen, kunnen volgens Her selman op 'volledige coulance' re kenen. Met hen zal een betalingsre geling worden getroffen. Sabewa leed over 2014 een ver lies van 1,3 miljoen euro. Dat werd Veel mensen gingen er ten onrechte vanuit dat het bedrag automatisch zou worden afgeschreven. mede veroorzaakt door het niet kunnen versturen van de dwang bevelen. De opbrengst van invorde ringskosten was daardoor een mil joen euro minder dan begroot. Ook de ziekte van de directeur speelde een rol in het forse verlies. De PvdA in Kapelle zei weinig vertrouwen te hebben in het on derzoek dat interim-directeur Peter van Strien uitvoert naar de gang van zaken. Herselman en de andere fracties voelden echter niets voor een door de PvdA geop perd onafhankelijk onderzoek. markiezaat.nl Markiezaat College, het échte werk MIDDELBURG. Voormalig gede puteerde Kees van Beveren zal een beroep doen op zijn terug keergarantie bij Orionis Wal cheren. Dat heeft Chris Sim ons, wethouder van Middel burg en bestuurslid van Orio nis, gisteravond verklaard in een commissievergadering. Van Beveren was bij Orionis directeur van de Kredietbank. Volgens Simons zal in onder ling overleg een plek voor hem worden gezocht als 'medewer ker algemene dienst'. „In de jaarrekeningen van Orionis stond dit altijd als een risico ver meld", aldus Simons. Ze moeten wijken voor de bouw van de nieuwe sluis. Over een half jaar moet duidelijk zijn naar welke plek in de Kanaalzo ne ze verhuizen. Het gaat om twee werven, een bedrijf in scheepsbenodigdheden, een houthandel en een industriële dienstverlener plus enkele wo ningen. De laatste twee bedrij ven hoeven niet per se te verhui zen naar een nieuwe locatie aan het water, de jachtwerf en de scheepswerf wel. De afgelopen maanden steeg de onrust onder bedrijfs- en wo ningeigenaren. Ze wilden duide lijk heid over hun toekomst maar kregen die niet. Het wach ten was op de handtekening van minister Melanie Schultz Van Haegen onder het ontwerptracé- besluit en het milieueffectrap port. Dat is inmiddels gebeurd. Het is zo goed als zeker dat ook het gebouw van Rijkswater staat tussen de Middensluis en de Oostsluis moet verdwijnen. Ondernemers voelen zich meer aangetrokken tot monumenten panden in de binnenstad dan tot een meubelboulevard. Pagina 3: - Dol op pandjes vol karakter - Oude steden hebben jongere bevolking - Monumentale steden in trek 'Het is net als wanneer je iemand leert kennen: het klikt of het klikt niet' Zeeland 4 en 5 Zeeland 10 en 11 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DONDERDAG 28 mei 2015 Zeeland Coulance voor 'wanbetalers' door Rob Paardekam 1 Nobellaan 50 Bergen op Zoom 6 Onderdeel van ROC West-Brabant door Wout Bareman TERNEUZEN. Het projectteam Nieu we Sluis van de Vlaams-Nederland- se Scheldecommissie onderhandelt de komende maanden met bedrij ven en woningeigenaren aan de Schependijk in Terneuzen. Eminja Verbeek, winkelierster -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33