Ifi 'Alsof ik mijn moeder heb aangereden' 30 CULTUUR SHOW Broadway boekt theaterrecord Nieuwe Beatles-feiten onthuld in brief van George Harrison Applaus voor de Muppets The Flying Dutch De beste top-dj's uit eigen land op één festival in drie steden. The Flying Dutch lukt het. Meer dan 13 miljoen theaterlief hebbers bezochten in het seizoen 2014-2015 een voorstelling op Broadway. Daarmee boekt de thea- terwijk van New York een nieuw record: voor het eerst in de geschie denis is de grens van 13 miljoen be zoekers gepasseerd. Zij gaven er ruim 1,4 miljard euro uit. De musical The Lion King blijft na achttien jaar nog altijd de best be zochte productie in New York. Het zijn vooral langlopende musicals als Mamma Mia! en The Phantom of the Opera die massaal publiek trek ken. Maar ook nieuwe toneelstuk ken met sterren als Helen Mirren en Hugh Jackman krijgen veel be zoekers. Frans Bauer te gast op festival Parkpop Frans Bauer maakt op 28 juni zijn debuut op Parkpop in Den Haag. De zanger van het levenslied stond al enkele jaren op het verlanglijstje van de organisatie. Volgens pro grammeur Claudia Raven zoekt Parkpop de breedte op. „Frans was onze wens en een optreden werd al leen maar aantrekkelijker toen bleek dat hij zulke evenementen zelden tot nooit doet." Filmpremière in Weense Staatsopera De nieuwe Mission: Impossible-film Rogue Nation beleeft komende zo mer de wereldpremière in de Weense Staatsopera. Het beroemde operahuis is een van de locaties die een rol spelen in de film. In de trai ler van Rogue Nation is onder meer te zien dat Tom Cruise aan touwen aan het gebouw hangt en dat er ste vig gevochten wordt in het pand. Een opvolger is al in de maak. 'Dochters B.B. King teleurgesteld' Karen Williams en Patty King, dochters van B.B. King, zijn teleur gesteld in hun vader. Volgens NY Daily News heeft de blueslegende hen minder geld nagelaten dan zij hadden verwacht. „De kinderen vinden het erg dat hun vader ze be dragen nalaat van 3.000 dollar en 5.000 dollar per persoon", aldus ad vocaat Brent Bryson. „De rest van zijn nalatenschap is bestemd voor het onderwijs van nakomelingen." Martijn Fischer zingt hits van André Hazes in grote zaal van Concertgebouw Martijn Fischer zingt op dinsdag 30 juni hits van André Hazes in het Ko ninklijk Concertgebouw in Amsterdam. Het inge laste concert op de ge boortedag van Hazes maakt deel uit van de Ro- beco SummerNights, meldt het Concertge bouw. Voorafgaand aan het concert wordt in de Grote Zaal de bioscoop film Bloed, zweet tranen vertoond. Martijn Fischer speelt de hoofdrol in deze film over het leven van André Hazes. Hazes trad in 1982 in de Grote Zaal op. Hij beschouwde het Een onbekende, handgeschreven brief van George Harrison uit 1966 is voor ruim 18.000 euro verkocht via het Amerikaanse veilinghuis Recordmecca. De brief, gericht aan dj Paul Drew die The Beatles verge zelde tijdens hun Amerikaanse tournees in 1964 en 1965, onthult enkele interessante feiten over de Fab Four die voorheen onbekend of slechts vermoedens waren. In een postscriptum onder de brief schrijft Harrison: „Wist je trou wens dat we bijna in Memphis met Jim Stuart (Hier schrijft Harrison de naam van Stax-oprichter en -producer Jim Stewart verkeerd) hadden opgenomen? We hadden het alle vier graag gewild, maar bij te veel mensen slaat het hoofd op hol wat geld betreft zodra het woord 'Beatles' valt, dus ging het niet door! We houden contact, G." Deze opmerking wijst erop dat The Beatles serieus overwogen om het Revolver-album bij Stax in Memphis op te nemen met Jim Ste wart als producer in plaats van Ge orge Martin met wie de groep al tijd gewerkt had en in Engeland ook bleef werken. Dat de groep in teresse had om in Memphis te wer ken was bekend. Tot nu toe was al tijd aangenomen dat dat om veilig heidsredenen niet gebeurd was. Wie de koper van de briefis heeft het veilinghuis niet bekendge maakt. Concert Selah Sue in Heineken Music Hall De Belgische zangeres Selah Sue geeft 4 december een concert in de Heineken Music Hall in Amster dam. Dat meldt Mojo Concerts. De kaartverkoop begint vrijdag 29 mei. De zangeres timmert al vier jaar aan de weg. Ze bracht eerder dit jaar haar tweede album Reason uit. In het buitenland werkte ze sa men met popgrootheden als Jamie Lidell, Novastar en Prince. Op 13 juni staat ze op Pinkpop. Extra kaarten voor Comedy Weekend Er komen extra kaarten beschik baar voor het Comedy Weekend van cabaretier Guido Weijers in het Bredase Chassé Theater. De eer ste lading kaarten was in tien minu ten uitverkocht. Tijdens het evene ment treden artiesten als Pieter Derks en Jan Jaap van der Wal op. Het publiek blijft slapen op het po dium en in de kleedkamers. Het Co medy Weekend wordt gehouden op 12 en 13 september. als een magische plek waar hij als Amsterdams jongetje naar zijn eigen idolen luisterde en keek. Fotografe Mary Ellen Mark (75) overleden De Amerikaanse fotogra fe Mary Ellen Mark is op 75-jarige leeftijd in New York overleden, meldden Amerikaanse media woensdag. De in Philadel phia geboren 'fotojourna liste' verwierf in binnen- en buitenland bekend heid met sociaal bewogen foto's die vaak zijn geno men aan de randen van de samenleving. Ze legde kwetsbaren, armen, daklo zen, verslaafden en prosti tuees vast in zeker acht tien fotoboeken. Haar werk werd met veel prij zen bekroond. Dauwpop verhuist volgend jaar vanwege 5 mei Na twintig jaar vindt pop festival Dauwpop in 2016 niet plaats op Hemel vaartsdag. De organisatie van het festival in Hellen- doorn ziet zich genood zaakt van de traditionele dag af te wijken, omdat Hemelvaartsdag volgend jaar valt op 5 mei. Het eve nement wijkt eenmalig uit naar zaterdag 28 mei. „Op 5 mei vinden in het hele land bevrijdingsfesti vals plaats. Wij willen niet in hun vaarwater zit ten. Daarom wordt Dauw pop eenmalig verplaatst", zegt een woordvoerder. Het is een evene ment van super latieven. Tien van Neerlands beste dj's - daar mee meteen ook van de wereld - die met helikop ters langs drie steden worden ge vlogen. Honderdduizend man zien supersterren als Hardwell, Showtek, Armin van Buuren en Afrojack op zaterdag 30 mei voor zich, verdeeld over Strijp-S in Eindhoven, het buitenterrein van Ahoy' in Rotterdam en het Olympisch Stadion in Amster dam. Daarmee is The Flying Dutch in één klap het grootste eendaagse dance-evenement ooit in Nederland. Allan Hardenberg, samen met ondernemer/componist John Ew- bank de drijvende kracht achter het initiatief, heeft met zijn Alda Events al heel wat grote klussen gedaan. Onder meer de shows voor de wereldtours van Van Buuren en Hardwell komen uit de koker van dit Amsterdamse productiebedrijf. Er zijn week ends dat Alda zes evenementen 'draait', verdeeld over drie conti nenten. Haar Koningsdagfeesten in Leiden, Amsterdam en Den Bosch vormden onlangs al een mooie generale voor The Flying Dutch. „Maar zoveel mensen voor één feest op drie locaties te gelijk, dat is ongekend", aldus Hardenberg. Nog maar een superlatief voor wie zich afvraagt of daar wel een markt voor is: The Flying Dutch was, na de bekendmaking in fe bruari dit jaar, binnen een week uitverkocht. Ook voor het duo 'een complete verrassing'. Wie mis greep, kan nog wel achter een scherm meegenieten via de groots opgezette livestream op de website van The Flying Dutch. Het is niet alleen vanwege de aantallen dat The Flying Dutch ook het concept is waarmee de Nederlandse dance een nieuwe stap zet in de populaire cultuur. Wat te denken van de entree van een bank als hoofdsponsor? ING verbindt zijn oranje leeuw hon gerig aan de parade van vliegen de Hollanders. Hardenberg loopt al een klei ne twintig jaar mee in de dance- wereld en heeft het ook even moeten laten landen. „Vroeger kon je vaak niet eens een locatie vinden. Dance was maar herrie en drugs." John Ewbank vult aan: „Er kan natuurlijk van alles gebeu ren op zo'n dag, en als een bank iets wil uitstralen is dat ze solide is." Toch zag ING veel 'haakjes' tij dens de pitch. Ewbank: „Ze wil haar jongere doelgroep behou den. En dat niet alleen: de Neder landse dance is een belangrijk ex portproduct geworden. Naast voetballend Oranje promoten we met onze dj's nu eigenlijk een nieuw Nederlands elftal." De entree van Ewbank zelf brengt uiteraard ook de nodige dosis 'pop' binnen. Grote produc ties zijn hem niet onbekend, met als summum de stadioncon cepten van Marco Borsato, voor wie hij veelvuldig schreef. Maar een dance-event? Dat was tot voor kort voor hem onontgon nen terrein. „Het is leuk. Ik zit als het wa re weer op school en werk aan een heel nieuw product. Nu niet met een klein team in een stu dio, maar met gigantisch veel mensen over de hele wereld. Geen album of lied voor de eeu wigheid, maar een evenement dat na 30 mei voorbij is." Toch komt het idee voor The Flying Dutch uit zijn koker. „Het is ongelooflijk welke rol de Ne derlandse creatieve industrie mo menteel speelt in de wereld. Met de dj's als belangrijkste gezicht Het gaat niet goed met de oudere dame die Gerard Joling dinsdag middag in zijn woon plaats Aalsmeer schepte met zijn Mercedes. De vrouw is er vol gens de politie 'zeer slecht aan toe'. De hoogbejaarde vrouw ligt in het ziekenhuis met een groot aantal botbreuken. „Het is ge zien haar hoge leeftijd nog maar de vraag hoe haar herstel zal ver lopen", zegt politiewoordvoerder Rob van der Veen. Joling werd na het ongeluk meegenomen naar het bureau voor verhoor. Volgens de politie was er geen al cohol in het spel en reed Joling niet te hard. „Het had zijn moe der kunnen zijn, zo voelt hij dat", aldus Mark Teurlings, advo caat van de zanger. Joling treedt momenteel sa men met Jeroen van der Boom en René Froger op in de Amster dam Arena met De Toppers-con certen. Het glitter- en glamour- trio heeft nog drie concerten voor de boeg: morgen, zaterdag en zondag. Of het ongeluk gevol gen heeft voor de optredens, is onbekend. „Het is nog te vroeg om daarover iets te kunnen zeg gen", meldt een woordvoerster van De Toppers. NEW YORK DEN HAAG MISSION: IMPOSSIBLE ERFENIS AMSTERDAM VEILING LOS ANGELES. Op een televisiebeurs in Los Angeles klonk groot applaus voor de eerste tien minuten van een nieuwe Muppets-serie. Dat meldt The Hollywood Reporter. Er is een internationale strijd losgebarsten over de uitzendrechten. De Amerikaanse tv-zender ABC gaf opdracht voor een revival van de Muppets. Komend najaar gaat de eerste aflevering de ether in. Volgens een woordvoerder staan beroemdheden in de rij om op bezoek te mogen komen bij de poppen van Jim Henson. foto Disney. AMSTERDAM NEW YORK CHASSE THEATER Martijn Fischer. foto ANP HELLENDOORN De gouden door Mark van Bergen door Tom Tates

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30