TO@S Neuzen staat weer dezelfde kant op aan de Tafel van 15 Kamervragen over matchfixing amateurs Collecte 2 VANDAAG Reimerswaal steunt Nepal Aanmelden boekenprijs Vrijwilligers brandweer paul kusters donderdag Willem van Dam Klop, klop. Twee jongetjes van een jaar of acht aan de deur. „Dag me neer, we zamelen geld in voor zielige kinderen." De jochies keken me zeer trouwhar tig aan. „En waar is jullie collecte bus?", informeerde ik. Ze haalden hun schouders op. „Die zijn we vergeten meneer, daarom halen we het geld maar op met een zak je." Ze hielden me een bruin zak je onder de neus, een - gelukkig niet gevuld - hondenpoepopruim- Nooit zag ik twee jongetjes zo haastig ons tuinpad verlaten zakje. „Ik geloof', sprak ik licht be rispend, „dat hier iets niet hele maal in de haak is." Nooit zag ik twee jongetjes zo haastig ons tuin pad verlaten. Oplichters in de dop, zegt u? Ach, kinderen hè. Meer dan een halve eeuw geleden, toen ik zelf nog in korte broek ging, heb ik me ook wel eens aan dergelijke strapat- sen bezondigd: ik haalde oude kranten op voor de blinden. Met een zelfgefabriekt karretje (een oude fruitkist op een onderstel van een afgedankte kinderwagen) trok ik langs de huizen om oudpa pier 'voor de blinden' in te zame len. De binnengehaalde oogst bracht ik regelrecht naar de vod- denboer die er een paar cent de ki lo voor neertelde. Stortte ik de op brengst in een mooi fonds voor de blinden? Welnee, ik ging op een holletje naar de firma Urk Zoon in comestibles om de bijeen gegaarde stuivers en dubbeltjes in dropslierten of - nóg begeerlijker - negerzoenen om te zetten. Inder daad: driewerf foei! Klop, klop. Eén van de twee jochies die een dag eerder bij ons op de stoep stonden, meldde zich opnieuw. Zijn moeder, biechtte hij braaf op, had van zijn wandaad vernomen en geëist dat hij ons zijn excuses zou aanbieden. Dat deed hij dus bij dezen. Beetje blozend en met een stottertje in zijn stem: „Ik zal het nooit meer doen." Jammer dat we geen dropsliert of negerzoen van de firma Urk Zoon in huis hadden. Die had ik hem graag gegeven. De Kwestie Reageer op pzc.nl Uw Mening 220 reacties 60% Het college blijft terecht zitten. toosenhenk.nl Cl VELEM WILLEN MT BLATTER FIFA-V00R2ITTER BLUFT Reimerswaal maakt 10.000 eu ro over naar giro 555 om de slachtoffers van de aardbeving in Nepal te helpen. Het college van B en W heeft dat besloten. Burgemeester Jan Huisman: „Als gemeente kunnen we in directe hulpverlening niks doen. We kunnen wél een bij drage beschikbaar stellen." Rei merswaal tast vaker in de bui del bij rampen. Voor de slacht offers van de tyfoon in de Filip pijnen is 5000 euro gedoneerd, na de aardbeving in Haïti is 1 euro per inwoner overgemaakt. Schrijvers en uitgevers kunnen hun boeken, die afgelopen jaar zijn verschenen, met ingang van maandag 1 juni aanmelden voor de Zeeuwse Boekenprijs (ZBP). Het gaat om boeken die inhoudelijk met Zeeland te ma ken hebben en/of geschreven zijn door een auteur die een link heeft met Zeeland. In schrijven kan tot 15 juli via www.zeeuwstijdschrift.nl. De winnaar van de ZBP wordt 7 november bekendgemaakt, te gelijk met de winnaar van de PZC-publieksprijs en de Prijs van de Zeeuwse Boekhandel. De Veiligheidsregio Zeeland is de enige in het land die kampt met een tekort aan vrijwilligers bij de brandweer. Tot onveilige situaties heeft dit niet geleid, antwoordt minister Van der Steur op vragen van de SP. De VRZ is twee maanden geleden een gerichte campagne begon nen om voor een aantal posten vrijwilligers te werven. Overigens, ook andere veilig heidsregio's zouden - vooral overdag - meer vrijwilligers kunnen gebruiken. Voorlopig wordt het tekort opgelost met de inzet van beroepspersoneel. Mensen Daar kwamen zo'n honderdvijf tig raadsleden, wethouders, bur gemeesters, Statenleden, gedepu teerden en waterschapsbestuur ders bijeen om de doorstart van het noodlijdende samenwer kingsverband mee te maken. Uit de massale opkomst mag wor den afgeleid dat zij de Tafel van 15 op z'n minst nog een kans wil len geven. Vorig jaar liet de ene na de an dere gemeenteraad weten niets meer te zien in de nieuwe be stuurlijke samenwerking tussen de dertien Zeeuwse gemeenten, het waterschap en de provincie. Fracties zeiden geen behoefte te hebben aan een nieuwe bestuurs laag of het overdragen van be voegdheden aan nóg een samen werkingsverband. Bij sommige raadsleden bestond zelfs het idee dat de Tafel van 15 voorsor teerde op een gemeentelijke her indeling. Ook Waterschap Schel- destromen stapte uit het nieuwe samenwerkingsverband. Daar be stond het idee dat werd toege werkt naar één Zeeuwse over heid en het opheffen van het wa terschap. De boodschap is duidelijk overgekomen bij commissaris van de koning Han Polman, ini tiator en voorzitter van de Tafel van 15. De door hem voorgestel de nieuwe opzet is bescheiden. Meer dan ooit benadrukt hij dat van herindeling geen sprake is „Wij hebben ook helemaal geen bevoegdheden van u nodig", stel de hij gisteren, ter geruststelling van zijn toehoorders. Wat Polman betreft staan van af nu twee sporen centraal. In de eerste plaats wil hij dat de vijf tien overheden samen in beeld brengen op welke terreinen zou kunnen worden samengewerkt. Verder vindt hij dat Zeeuwse bestuurders en volksvertegen woordigers elkaar veel vaker moeten ontmoeten. „We kun nen wel stukken en e-mails ver sturen, maar het is veel beter om samen in gesprek te gaan over de toekomst van Zeeland." Dat betekent dat bijeenkom sten als die in Tholen vaker zul len plaatsvinden. Gisteren gin gen de aanwezigen in kleine groepen met elkaar in debat over onderwerpen als economie en werkgelegenheid, recreatie, ge zondheid en voorzieningen. Tus sendoor werden ze twee keer ge trakteerd op een buffet. Ook dat laatste is zinvol, meent Polman. „Het is belangrijk om informeel met elkaar in gesprek te gaan." De Tafel van Vijftien, waarin dagelijkse bestuurders van de vijftien overheden zitting heb ben, bekijkt welke zaken die gis teren de revue passeerden, kun nen worden opgepakt. Polman: „Zo werd het idee geopperd voor een Zeeuwse backoffice, die de verschillende overheden kan on dersteunen. Dat zou iets kunnen zijn." Hij dringt er bij de leden van de Tafel van 15 op aan dat ze hun gemeenteraden nauw be trekken bij de vervolgstappen. „Want daar zat een groot deel van de pijn." De sfeer was goed en er is weer vertrouwen Begin dit jaar hield deze krant een enquête onder Zeeuwse ama teurvoetballers. Daarin gaf meer dan vijftig procent van de Zeeuw se amateurvoetballers aan dat er tijdens de competitie met voorbe dachten rade wedstrijden worden verloren in ruil voor geld, een feestavond of andere dienst van de tegenpartij. Ook sprak deze krant met scheidsrechters, trai ners en andere kenners uit de voetballerij. Onlangs werd het on derzoek naar omkoping in het amateurvoetbal nog eens dunne tjes overgedaan door RTL Nieuws en zij kwamen tot dezelfde conclu sies. PvdA en CDA willen nu van de minister weten 'welke straf rechtelijke en/of tuchtrechtelijke instrumenten, reglementen of co des er bestaan om matchfixing te bestrijden?' En: 'Deelt u de me ning dat onvoldoende prioriteit van het OM voor aanpak van matchfixing in het profvoetbal ook een verkeerd signaal afgeeft naar amateurvoetballers?' De FBI en justitie van de Verenigde Staten treden hard op tegen de corruptie binnen de Fifa en aan haar gelieerde organisaties. Is het imago van de Fifa nog te redden? Zie pagina's 3 en 9 O Ja, als Blatter opstapt O Ja, als Blatter blijft O Nee, dat geloof ik niet meer Gedeputeerde Staten overleven het debat over de Sloeweg. Terecht? Het hele college - moet alsnog opstappen. Ik kijk niet op van een miljoenentekort bij dit soort projecten. C fc>AT ROEPEN WIJ OOK KIIET VOOR NIKS AU JAREN... KRUININGEN MIDDELBURG DEN HAAG Reactie of een tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Pleijte en Van Noorden in actie tijdens WK Trail De Zeeuwse hardlopers Tim Pleijte en Huub van Noor den (foto) doen zaterdag mee aan de wereldkampi oenschappen trail. De loop, om het meer van Annecy in Frankrijk, is 86 kilometer lang. De deelnemers moe ten 5000 hoogtemeters overwinnen. Pleijte en Van Noorden maken deel uit van de Nederlandse selectie. door Rob Paardekam THOLEN. Of het ooit nog hele maal goedkomt met de Tafel van 15 zal de toekomst leren. Feit is dat de neuzen sinds gisteren weer dezelfde kant op staan. „De sfeer was goed en het vertrou wen is terug", stelde commissaris van de koning Han Polman vast na afloop van een bijeenkomst in het gemeentehuis van Tholen. Han Polman, commissaris van de koning door Maurice Steketee VLISSINGEN. De fracties van PvdA en CDA in de Tweede Kamer heb ben vragen gesteld aan minister Schippers (VWS) over matchfixing in het amateurvoetbal. De partijen maken zich zorgen over het imago van de sport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2