ECONOMIE 25 Tesla groeit als kool in Amsterdam en Tilburg 50.000 Vakantie in Italië! per jaar. Dat moeten er in 2020 een half miljoen zijn. Musk heeft bovendien nóg een troefkaart. Hij is grootaandeelhouder van het door neven Lyndon en Peter opge richte zonne-energie-bedrijf So- larCity. Al die stroom voor zijn elektrische auto's moet duur zaam opgewekt worden, vindt hij. SolarCity bouwt momenteel in de woestijn van Nevada een gi- gafabriek die in 2020 even veel ac cu's moet maken als de huidige wereldwijde productie. Alle successen leggen hem geen windeieren: Forbes schat zijn fortuin op 13 miljard dollar. Het levert hem een groeiende schare bewonderaars op, waaron der Jeroen Derwort, de onderne mer achter het populaire spel On line Soccer Manager. „Na de dood van Jobs miste ik inspirerende bu sinessleiders. In Musk heb ik er een gevonden." Inmiddels heeft Derwort zijn eigen Tesla en is hij verslingerd aan duurzaamheid. „Als je er eenmaal in hebt gere den snap je waarom elektrisch rij den de toekomst is. Het is stil, het rijdt zó snel en soepel, de ac cu gaat 400 km mee en de auto zit boordevol technologie van het hoogste niveau." Hoogtepunt was de sessie die de Teslabaas in Amsterdam begin 2014 hield voor trouwe klanten. „Hij bleek heel benaderbaar", ver telt Derwort. „Het mooie is dat hij een typische nerd is. Jobs wist ei genlijk weinig van techniek, maar Musk kan je alles vragen, tot over het kleinste moertje. Hij weet al les." Volgens Everts, die zelf ook 70.000 euro neertelde voor een Te- sla, valt het belang van de auto nauwelijks te onderschatten. Het is niet enkel een groen speeltje voor rijke jongens. „Dat zit hem niet eens in het merk zelf, want de auto's die zij per jaar maken fa briceren Toyota en Volkswagen in twee weken. Maar Tesla stimu leert andere fabrikanten om se rieus met elektrische wagens aan de slag te gaan." Hollywood Musk helpt ze daar nog bij ook. In een genereuze opwelling stelde hij vorig jaar alle Teslapatenten gratis tot ieders beschikking. Anno 2015 schijnt Musks ster fel aan het businessfirmament. Zijn status is zo gegroeid dat Hol lywood stripheld Tony Stark alias Iron Man (op het witte doek ge speeld door steracteur Robert Downey Jr.) naar hem modelleer de. De Zuid-Afrikaan houdt bo vendien de tabloids bezig met zijn tumultueuze privéleven. Uit zijn eerste huwelijk heeft hij vijf kinderen en recent scheidde hij na een vier jaar durende knipper lichtrelatie voor de tweede keer van de Britse actrice Talulah Ri ley. Die had hij destijds zes weken na de eerste date al ten huwelijk gevraagd. Tussen het de wereld redden door hoopt Musk weer aan de vrouw te raken. Het blijkt één van de meer gecompliceerde vraag stukken in zijn universum. „Ik zou meer tijd willen steken in da ten, ik moet een nieuwe vriendin vinden", verzuchtte hij recente lijk. „Hoeveel tijd wil een vrouw per week? Tien uur misschien, is dat het minimum? Ik heb geen idee." ROTTERDAM. Elon Musk heeft ook enkele honder den medewerkers in Ne derland: zowel het Euro pese hoofdkantoor en servicecentrum staan in Amsterdam. Daarnaast heeft Tesla, dankzij een succesvolle lobby van de gemeente Tilburg, een eindassem- blagefabriek gebouwd in de Brabantse plaats. Daar werken op dit moment ongeveer 180 mensen. De Brabantse assembla gefabriek - de auto's ko men in onderdelen naar Europa - moet binnen kort al worden uitge breid omdat Tesla in Eu ropa groeit als kool. In ons land zelf rijden in middels drieduizend exemplaren van Musks elektrische voertuig rond. Ook zijn er vier superlaadstations ver spreid over Nederland, waar Teslabezitters gra tis in een minuut of tien hun automobiel kunnen opladen. Gratis is overi gens relatief: een Model S is te koop vanaf een slordige 70.000 euro. Het bedrijf speelt met zijn tweede vestiging in Tilburg van zo'n 50.000 vierkante meter alvast in op de komst van Tesla Model X. Deze wagen is opvallend door de vleu geldeuren, die naar bo ven openklappen. De ontwikkeling van de ze wagen kost veel tijd. Model X wordt een ze- venpersoons auto met dubbele motor, vierwie- laandrijving en Falcon Wing deuren. De deu ren van de auto vouwen omhoog en slaan dan open als vleugels. Dat stapt makkelijker in, vooral voor de passa giers op de derde rij zit plaatsen. Naar verwachting gaat model X pas in de twee de helft van dit jaar in productie. Wie de auto (exacte prijs nog onbe kend) nu reserveert, krijgt deze waarschijn lijk begin 2016 geleverd. effeweg.nl 'V.-* 1 O Rimini 8/10 dagen va. 289 Italiaanse Bloemenrivièra 8/10 dagen va. €299 Rome, Florence en Venetië 8 dagen va. 379 Toscane 11 dagen va. 539 Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 DONDERDAG 28 MEI 2015 sterven op Musk bij de intro ductie van het nieu we ruimteschip, foto Jae C. Hong/AP effeweg.nl meer dan tevreden vakantiegangers! nu.- liiïk'i ïïpmi- 11™ «JT* «v- ...UiIK' 33* Mr.ï.' ü-Ojul' si Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension - Hotel nabij het strand! Highlights: Bezoek San Marino Dagtocht Venetië Pesaro en Urbino Ravenna Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension - Inclusief Ligurische avond met muziek! Highlights: Monaco Cóte d'Azur San Remo Genua schiereiland Portofino Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension - Inclusief stadstours Rome en Florence! Highlights: Dagtocht Venetië San Marino Fiuggi Terme Colosseum Florence Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension - Inclusief stadswandeling Florence o.l.v. gids! Highlights: San Giminano Scheve toren Pisa Elba Cinque Terre Siena en Lucca Fouten voorbehouden. Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen, Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. sor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25