leeuwinnen Assads leger Hoek klopt Excelsior'31 in Rijssen met 1-3 Hoorweg brengt ode aan Parijs In 2014 werden 85 miljoen zwarte sigaretten door douane onderschept Invoer en gebruik van clandestiene rookwaren in Nederland afgenomen, maar productie neemt toe. Geval van tbc op basisschool in Terneuzen ROTTERDAM. Uit onderzoek van KPMG, dat vandaag verschijnt, blijkt de illegale handel in Neder land nog altijd een probleem te zijn. De douane onderschepte in 2014 zo'n 85 miljoen zwarte siga retten. Dat is wel fors minder dan een jaar eerder. Ook het aantal in Ne derland verkochte illegale sigaret ten daalde met een half miljard. Tegelijk hebben clandestiene si- garettenfabrikanten vrij spel. Afge lopen jaar werden in Aalsmeer, Gronsveld en Giessen nog drie ille gale fabrieken opgerold. Dat baart tabaksfabrikant Phi lip Morris zorgen. „In 2013 werd er maar één fabriek aangetroffen, in de jaren daarvoor vaak niks. Het lijkt erop dat er een verschuiving van de illegale productie van Chi na naar Europa plaatsvindt." Volgens Luk Joossens, tabaksex pert van de Belgische Stichting te gen Kanker, hebben clandestiene fabrikanten in Europa vrij spel. Nederlanders kopen hun rook waar tegenwoordig vaker over de grens, maar die groei weegt niet Vorig jaar werden drie illegale sigaretten- fabrieken opgerold op tegen de daling van illegale ro kertjes. De schatkist liep daardoor 190 miljoen euro aan accijns mis. De spectaculaire daling van ille gale sigaretten doet zich vooral voor in Nederland. In heel de EU was de daling minder groot: van 58,6 miljard naar 56,6 miljard stuks. Vooral in Oost-Europa en Enge land tiert de zwarte markt welig. Contactonderzoek onder klasgenoten en leerkrachten van de betrokken leerling heeft inmiddels uitgewezen dat er on der hen geen sprake is van meer besmettingen, meldt di recteur Arno van Trigt van De Springplank. De GGD heeft des ondanks besloten het onder zoek uit te breiden naar andere klassen van de school. Dit is ko mende dinsdag gepland. Van Trigt heeft begrip voor de beslissing van de GGD. „De GGD neemt het zekere voor het onzekere. Andere kinderen kunnen altijd in contact geko men zijn met de leerling. Onze leerlingen blijven ook allemaal over op school." De leerling is thuis. De ziekte is over het alge meen goed behandelbaar. Het aantal tbc-gevallen daalt in Nederland al jaren. In 2013 zijn 848 patiënten gemeld, van wie ongeveer een kwart be smettelijke long-tbc had. IN UIT THUIS Scheldejazz Terneuzen Pagina 16 St 17 Illegale sigarettenhandel bloeit door David Bremmer en Annemieke van Dongen pagina 4: Goedkope peuk goud mijn voor illegale producent Na drie uur zweten op scheikunde waren de examens gisteren ein-de-lijk voorbij. En dat moet meteen gevierd worden, vinden vwo'ers Joris, Dion, Kim- berly, Claire, Frederique en Iris. De leerlingen van het Zeldenrust-Steelant College in Terneuzen vliegen zondag naar Kos, samen met nog vier klasgenoten. „We gaan expres vóór de examenuitslag op vakantie, want je kunt er toch niks meer aan doen", zegt Claire. „Thuis maak je jezelf alleen maar gek. Lekker tien dagen zon, zee en strand. En geen stress meer." foto Ronald den Dekker TERNEUZEN. Bij een leerling van De Springplank, de school voor speciaal basisonderwijs in Ter neuzen, is een besmettelijke vorm van tuberculose vastge steld, heeft gezondheidsdienst GGD Zeeland gisteren bekend gemaakt. Zeeland 15 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 28 mei 2015 257e jaargang nr. 123 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Enkele buien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1