van rampdag voor voetbal Hofland hoopt Milaan te halen na 'domme actie' met goede interlands tegen VS en Letland SPORT 19 Je dagelijkse portie nieuws, columns, interviews en de laatste roddel. Een zware hamstringblessure wierp hem ver terug. Op 25 april viel hij weer in tijdens de thuis wedstrijd tegen West Ham Uni ted. Vervolgens maakte hij nog schitterende treffers tegen Liver pool en Newcastle United. „Die laatste wedstrijden heb ik mezelf weer kunnen laten zien, al was het helaas niet voldoende om de gradatie te ontlopen. Het was een lastig seizoen, er is heel veel ge beurd." Zo verdween trainer Harry Red- knapp tijdens het seizoen bij de club. En het verdriet was immens groot toen Rio Ferdinand in de slotfase van de competitie zijn vrouw moest begraven omdat zijn grote liefde de ongelijke strijd met kanker had verloren. „Mijn treffer tegen Liverpool heb ik aan de fa milie opgedragen. Rio Ferdinand was afgelopen zomer in Rio de Janeiro en mede door een gesprek met hem verkaste ik naar Queens Park Rangers. Plotseling staat hij 'Mijn treffer tegen Liverpool heb ik aan Rio Ferdinand en zijn familie opgedragen. Ik heb er nog steeds geen woorden voor' er met drie kleine kinderen al leen voor, het is diep treurig. Ik heb er nog steeds geen woor den voor." Marktwaarde Fer weet dat goede optredens tegen de Verenigde Staten en Letland niet alleen goed zijn voor Oranje, maar ook voor zijn eigen marktwaarde. „De bondscoach belde en zei dat ik vanaf de eerste dag van de sta ge in Hoenderloo kon aanslui ten. Dit is belangrijk voor mij, ik kan nu nog fitter worden. We moeten van Letland win nen, dat duel is wederom cru ciaal. En daarna zien we wel waar mijn toekomst ligt." de been brengen. Bij een poging om Gaston Ramirez te contracte ren legden we het vorige zomer zelfs af tegen Huil City. Bij Sevilla staat het spelplezier voorop." Dat gevoel spatte er in het Naro- dowy-stadion van af bij de num mer vijf van de Spaanse Primera Division. Maar door die ijver en aanvalslust kwam Dnipro, de be dwinger van Ajax, in zijn kracht te spelen. Bij de rust was het 2-2. De Colombiaanse spits Carlos Bac- ca zorgde ervoor dat Sevilla op nieuw als winnaar van het veld stapte in de Europa League. Waar veel topclubs de neus ophalen voor het ondergeschoven kindje, beschouwt Emery het als een fan tastische prijs. „Veel meer is er met ons budget niet te winnen." Zocht u gistermiddag ook naar de brede borstkas van Moreno Hofland in de massasprint van Giro etappe 17? Helaas, Lotto-Jumbo's sprinttroef meldde zich pas negen minuten na dagwinnaar Sacha Mo- dolo (Lampre) in Lugano. Als 164e van de 169 renners. „Ik had effe een offday", sprak de 23-jarige Roosendaalse debu tant met enig gevoel voor under statement. „Na tien kilometer werd ik op de enige klim van de dag al gelost. Dan weet je dat het een lange dag wordt." Dat Hofland in een groepje met de mindere goden arriveerde, had alles te maken met een val in de koninginnenrit van dinsdag. In de afdaling van de eerste van vijf bergen had hij ruzie met zijn re genjasje. „Ik zat een beetje te klo ten. Wilde 'm uittrekken, maar daarbij belandde een van de mou wen in mijn voorwiel. Meteen sloeg ik over de kop. Een super- domme actie, ik viel vol op mijn rechterschouder. Ik kon gelukkig door, maar zo'n flinke klap blijf je wel even voelen." Drie bergritten Ook gisteren nog, in de overgangs rit naar het Zwitserse Lugano. En dan had hij nog een relatief een voudige opdracht van 135 kilome ter zonder grote cols. Vandaag, morgen en zaterdag wachten nog drie verschrikkelijke bergritten door de Dolomieten. „Lekker, in derdaad", zuchtte Hofland giste ren met dat vooruitzicht. „Ach, ge lukkig wordt hier in de eerste uren niet snoeihard gereden. Als ik de Grupetto maar haal, dan hoefik niet te vrezen voor de tijds limiet." Modolo vierde in Lugano zijn tweede dagsucces in deze Giro. De 27-jarige Italiaan had vrijdag in Jesolo al de dertiende rit op zijn naam geschreven. „Op het klimmetje kort voor de finish zag ik veel sprinters in de problemen komen. Ik niet, ik had goede be nen", zei Modolo. Middelburger Nick van der Lij- ke reed in Lugano naar een keuri ge tiende plaats. De 23-jarige ren ner van Team Lotto-Jumbo was de beste Nederlander in de etap pe-uitslag. De Spanjaard Alberto Contador behield de roze leiderstrui. De kopman van Tinkoff-Saxo beleef de een rustige dag en hield zijn voorsprong van ruim vier minu ten op landgenoot Mikel Landa in stand. „Ik ben veilig aangekomen in Lugano en weer een dag dich ter bij Milaan." DONDERDAG 28 MEI 2015 Leroy Fer Queens Park Rangers Leroy Fer zegt niets te weten van belangstelling van Southamp ton. „Het is echt nog rustig en ik wil nu vooral met Oranje nog twee sterke interlands afwerken." foto Koen van Weel/ANP In een mooie finale maakte Carlos Bacca het verschil. De Colombiaanse spits van Sevilla scoorde twee keer. foto Jakub Kaczmarczyk/EPA door Arjan Schouten Probeer PAPER nu de eerste maand gratis op PAPERmagazine.nl PAPER. Meer hoefje niet te weten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19