in Canada NIEUWS 15 Nederlandse fruithandelaar zit vast in België door 'dwalende justitie' Een 66-jarige Rotterdammer is aangehouden voor cocaïnesmokkel, maar op basis van welke feiten? Zijn advocate krijgt maar nul op rekest. KONINKLIJKE ONTVANGST Zijn cel moest hij delen met Frank Masmeijer Op zijn bedrijf is beslag gelegd en uitzicht op een rechtszaak is er niet, omdat het onderzoek naar de andere verdachten in de smokkelzaak veel tijd vergt. Curieuze bijkomstigheid is dat de 66-jarige Nederlander maandenlang een cel heeft moeten delen met ex-te- levisiepresentator Frank Masmeijer. Ook Masmeijer zit sinds oktober 2014 vast op verdenking van smokkel van cocaïne (voor nog iets meer ki lo's, namelijk 467) die hij tussen een lading bananen via de Antwerpse ha ven naar Europa had geprobeerd te transporteren. Hoewel het in beide gevallen gaat om het smokkelen van honderden kilo's cocaïne via fruitim- port, staan beide zaken helemaal los van elkaar. „Mijn vader dacht al: waar ben ik nou in beland, en dat dacht hij hele maal toen hij bij Masmeijer in de cel zat", zegt de zoon van de Rotterdam mer. „Ze hebben het alleen maar over koetjes en kalfjes gehad. Mijn va der is veel te bang dat ze hem anders weer ten onrechte van van alles be schuldigen." Inmiddels zitten beiden niet meer samen in een cel. Het Belgische Openbaar Ministe rie geeft weinig commentaar op de zaak: „Het feit dat hij vastzit, bete kent dat er genoeg aanwijzingen zijn. De rechter moet bepalen of hij on schuldig is." De Nederlandse fruit handelaar zit sinds begin november vo rig jaar vast in Ant werpen omdat hij ooit zaken deed met een man die wordt verdacht van co caïnesmokkel. In augustus vorig jaar werd in een container vol ananas uit de Domini caanse Republiek 313 kilo cocaïne ge vonden. Al snel werden de nodige verdachten opgepakt in een al langer lopend onderzoek. De container heeft niets met het Nederlandse bedrijf van de 66-jarige Rotterdammer te maken. Toch valt zijn naam in afgeluisterde (tele- foon)gesprekken tussen diverse aan gehouden verdachten, waarin wordt gesproken over 'eerdere transporten'. De Belgische justitie trekt daaruit de conclusie dat 'die eerdere transpor ten' ook om coke draaien en dat de Nederlander wellicht drugs smok kelt. De Nederlandse politie houdt hem tot zijn stomme verbazing aan en levert hem over aan België. Sinds dien zit hij vast. Zijn familie is ten einde raad. Ad vocaat Inez Weski toont via beëdigde tolken aan dat de in gebrekkig En gels gevoerde gesprekken waarop de aanhouding is gebaseerd, ver keerd zijn vertaald. Toch krijgt ze steeds nul op het rekest van de Belgische on derzoeksrechter. In een fax die de advocaat deze week heeft gestuurd aan het Nederlandse minis terie van Veiligheid en Justi tie, beticht ze de Belgen van 'misleiding' om de 66-jarige Ne derlander overgeleverd te krijgen naar België. Weski vraagt justitieminister Van der Steur in de fax om alle invloed aan te wenden de Nederlander vrij te krijgen. „De Belgische justitie heeft valsheid in geschrifte gepleegd, be wust of door een dwaling", zegt de advocaat. Haar cliënt lijdt bovendien aan huidkanker en is al diverse behan delingen misgelopen door zijn gevan genschap in België. DONDERDAG 28 MEI 2015 Koning Willem Alexander en Koningin Maxima zijn begonnen aan hun staatsbezoek in Canada. Per koets arriveren zij bij de Rideau Hall in Ottawa waar ze l31-C1.C1.LjLJCZjUC1\. worden verwelkomd door gouverneur Johnston en zijn vrouw. Het staatsbezoek duurt tot 29 mei. foto Robin Utrecht 'Onterecht maanden in cel' door Victor Schildkamp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15