Ouders tegen zoon: Maak geheime opnames van juf Zon, zee strand NIEUWS 11 Vrouw Israël behoudt AOW Heerlen heeft burgemeester Zonvakanties Turkije Kras.nl/turkije of bel 0900-9697™», De lerares werd korte tijd later op non-actief gezet. Het uitlekken van de 'afluisteraffaire' heeft de di rectie in ernstige verlegenheid ge bracht. De school wilde de zaak in tern stil houden, maar door toe doen van een klokkenluider die vindt dat de veiligheid in de klas in het geding is gekomen, is het verhaal toch openbaar gemaakt. „Ouders moeten ervan opaan kun nen dat hun kind veilig is op school. Wie weet wat op die opna mes allemaal te horen is." Volgens de vader van de jongen heeft zijn zoon maar kort opna mes gemaakt. „Hij kan slecht te gen herrie en klaagde hoe het in de les toeging. Wij hadden nog wat twijfels. Hij heeft toen om het ons te bewijzen opnames ge maakt met zijn mobieltje. Heel kort maar. En een pokkenherrie dat je hoorde." Volgens de man had de juf moeite om de orde te handhaven. Daarover klaagden hij en zijn vrouw ook geregeld bij de direc teur. „Wij komen voor onze zoon op. Dat is toch normaal?" De vader vindt dat zijn kind niets ergs heeft gedaan en zegt blij te zijn dat de school snel 'pas sende maatregelen' heeft geno men. „Er is met de juf gesproken. 'Toen ik hoorde dat er opnmames waren gemaakt, ben ik enorm geschrokken' Albert Walrave directeur Veel meer ouders waren ontevre den. Daarna ging het beter en niet veel later is ze vertrokken." Directeur Albert Walrave van de protestants-christelijke basis school Het Kompas gaf gisteren toe dat in het geheim opnames in de klas zijn gemaakt. Het gebeur de in januari vorig jaar en zou een malig zijn geweest. „Toen ik er over hoorde, ben ik enorm ge schrokken" zegt Walrave. Hij ont kent de opnames te hebben beluis terd. Dat de leerkracht korte tijd later werd geschorst en erna een vertrekregeling is afgesproken, staat los van de opnames, bena drukt Walrave „Er speelde meer." De vrouw heeft in ruil voor het volgen van een reïntegratietraject een zwijgplicht opgelegd gekre gen. In overleg met het school bestuur besloot de directie de ouders van de jongen aan te spre ken op hun gedrag, omdat de inte griteit van de school in het geding is. „Er is indringend gesproken," verzekert Walrave. Na dat gesprek werd besloten de inmiddels to-ja- rige leerling niet van school te ver wijderen. De directeur zegt de zaak in tern stil te hebben gehouden om een hoop commotie te voorko men. Gisteren wist nog geen van de leerkrachten op Het Kompas van de 'afluisteraffaire'. Alleen het schoolbestuur werd destijds inge licht. De opvolgster van de geschor ste juf moest ook het veld ruimen, toen haar werd ingefluisterd dat er een incident was geweest en zij wilde dat de directeur optrad. Volgens haar had de jongen, die de opnames heeft gemaakt, 'een gebruiksaanwijzing'. „Zijn ouders stonden voortdurend op de stoep als zaken hun niet zin den. Ze gingen de leerkracht ook voorbij en stapten linea recta naar de directeur." Zij laat het er niet bij zitten: ze liet weten het ont slag te zullen aanvechten. Een Joods-Nederlandse holo- caustoverlevende, die in door Is raël bezet gebied op de Westelij ke Jordaanoever woont, wordt toch niet gekort op haar ouder- domsuitkering. De korting op haar uitkering is teruggedraaid. De vrouw was door de Sociale Verzekeringsbank (SVB) gekort op haar AOW omdat er tussen Nederland en Israël wel een ver drag bestaat over het daar ont vangen van AOW, maar dat ver drag niet geldt voor door Israël bezet gebied, waar de vrouw was gaan wonen. De gemeenteraad van Heerlen draagt Ralf Krewinkel voor als nieuwe burgemeester. Dit heeft een gemeentewoordvoerster gis teravond bevestigd na berichtge ving van de lokale omroep Li. Krewinkel volgt Paul Depla op, die is vertrokken naar de burge meesterspost in Breda. De PvdA'er Krewinkel is nu nog burgemeester van het Limburg se Beek, die ambt vervult hij sinds 20U. Daarvoor was hij wet houder Sociale zaken en Euregio- naal arbeidsmarktbeleid in zijn geboorteplaats Kerkrade. Museum doelwit serieovervaller Het Amsterdam Mu seum is gistermid dag vermoedelijk overvallen door een serieovervaller. Een jongeman dreigde in het museum met iets dat leek op een steekwapen, waarna hij vertrok met een onbekend geldbe drag. De politie van Amsterdam denkt dat het om dezelfde man gaat die recent in de stad een seks shop, souvenirwin kel en horecazaken heeft overvallen. 'Vijf espresso's per dag, maar niet meer* Vijf espresso's per dag drinken kan geen kwaad, maar meer moeten het er ook niet worden. Dat zegt het Europe se bureau voor voed selveiligheid in een gisteren gepubli ceerd onderzoek naar de eventuele schadelijkheid van cafeïne. Een kopje es presso bevat gemid deld 8o milligram ca feïne, evenveel als een blikje energie drank zoals Red Buil. Burgemeester Haaksbergen afgetreden Burgemeester Hans Gerritsen (PvdA) van Haaksbergen is gisteravond afgetre den. Na een schor sing erkende de bur gemeester dat de ge meenteraad onvol doende vertrouwen in hem had na het drama met de mon stertruck, waarbij in september drie do den vielen. „Vertrou wen van de raad is cruciaal voor een burgemeester", al dus de aangeslagen Gerritsen. De wereld is Kras DONDERDAG 28 MEI 2015 door Theo Teitsma KRIMPEN AAN DEN IJSSEL. Op een school in Krimpen aan den IJssel heeft een 8-jarig jongetje in op dracht van zijn ouders stiekem met zijn mobiele telefoon opnames ge maakt van het verloop van de les. Het moest als bewijs dienen dat de vrouwelijke leerkracht van groep 4 er een chaos van maakte. ISRAEL HEERLEN AMSTERDAM LONDEN HAAKSBERGEN Alanya - Eftalia Resort**** Echt familiehotel ✓Op ca. 150 m van privé strand ✓Zeer populair bij Nederlanders ✓Gezellige sfeer ✓Zeer scherp geprijsd ✓O.b.v. All Inclusive Zie: Kras.nl/72139 6 dagen Side - Can Garden Resort* Populair en sfeervol hotel Op loopafstand van Colakli Privé-strand te bereiken met shuttle bus O.b.v. All Inclusive Klantbeoordeling 8,8 Zie: Kras.nl/77733 6 dagen Alanya - Hotel Long Beach* ✓Groot en modern resort ✓Aquapark met 8 glijbanen en Lunapark Met weelderige tuin 5 a la carte restaurants ✓O.b.v. Ultra All Inclusive Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/77528 6 dagen Kusadasi - Kustur Holiday** Kindvriendelijk vakantiedorp in bosrijke omgeving 3 buitenzwembaden, waarvan één met waterglijbanen O.b.v. All Inclusive Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/77772 Luxe hotel direct aan zee Ruim opgezet, stijlvol resort in een groene omgeving ✓Hoofdgebouw met Bungalows ✓O.b.v. All Inclusive ✓Klantbeoordeling 8,5 WA wy] Zie: Kras.nl/72531 Kleurrijk en modern resort Zeer compleet en ruim opgezet Direct aan het strand Ideaal voor families Met vele faciliteiten O.b.v. Ultra All Inclusive Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/72791 6 dagen Özdere - Maxima Paradise**** Populair resort in een rustige omgeving Kamers met uitzicht over zee Direct aan het zand- strand in een privébaai I ✓O.b.v. All Inclusive Klantbeoordeling 8,1 WA w 1 Zie: Kras.nl/77682 Lara - Aska Lara***** Luxe resort met vele faciliteiten Nabij privé-strand Groot aquapark 1 buffetrestaurant en 2 a la carte restaurant O.b.v. All Inclusive Klantbeoordeling 9.0 Zie: Kras.nl/78004 6 dagen Marmaris - Club Turban***** Kemer - Limak Limra***** Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds Deze Kras-zonvakanties zijn inclusief: Vliegreis Transfer Accommodatie Maaltijden zoals beschreven Nederlandssprekende reisleiding

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11