winnen in Zeeland is Goede generale repetitie Hoek De Bruijn krijgt zijn revanche wel aankunnen", beweert Van Hoeijen. In Zeeland zijn er te wei nig verenigingen met jeugd om daarvoor een aparte dartscompeti tie op te zetten. „Daarom is het van belang om activiteiten voor de jeugd te organiseren. We heb ben naast de wekelijkse trainin gen voor volgend seizoen een ouder-kinder toernooi en een ran- kingtoernooi.", stelt de voorzitter. Met de groei van de dartsclub is ook het niveau omhoog gegaan. Zo zijn Tim Kaijser en Rowdy Schoremans, beiden 25 jaar, pure aanwinsten voor het eerste team. Zij kunnen zich meten met de top van Zeeland. Zij worden door het bestuur, dat ook deel uit maakt van het eerste team, trai ningsbeesten genoemd. Ze spelen op grote individuele toernooien in Nederland en proberen punten te scoren voor de nationale ran king. Zo bereikte Rowdy Schore mans vorig jaar de laatste 64 in Venlo, maar werd toen uitgescha keld door worldrankingspeler Ga- We denken zeker niet aan een ledenstop. We willen graag tot de grootste dartsvereniging van Zeeland uitgroeien ry Robson (winnaar van de World Darts Trophy in 2005). „Rowdy had het tegen Robson niet meer. Bij darten moet je men taal sterk zijn", beweert vader Ron. Dylan van de Velde, met 22 jaar de jongste en Henry Michaël, afkomstig uit Drenthe complete ren het team. Het seizoen is al ge slaagd, want naast de titel bereik te RCT de halve finale in de Zeeuwse beker. Het kan nog mooier eindigen, want op 28 juni strijden ze in Nijkerk in de play-offs tegen de kampioenen van de andere provincies om de nationale titel van de eerste divi sie. Meer informatie is te vinden op de website www.rctdarts.nl. nog 38 dagen TOURFAVORIET lijkt het voor Stybar een lastig verhaal te worden. Alhoewel, dat het op een sprint uitdraait is zo zeker nog niet. De ploegleiders van dienst bij Etixx weten van de kwaliteiten van Stybar en dus is het goed mogelijk dat hij tijdens die tweede tourrit een 'vrije rol' toebedeeld krijgt. Mogelijk dat hij zijn kunstje op de Brouwers- dam dan een passend vervolg kan geven. In België, waar Stybar liefko zend 'Styby' wordt genoemd, heeft men de Tsjech al een aan tal jaar omgedoopt tot 'een van hen'. En daar valt ook wel wat voor te zeggen. Stybar spreekt vloeiend Nederlands en is ge trouwd met de Belgische Ine, met wie hij later dit jaar een eer ste kind verwacht. Tel daar nog eens drie wereldtitels in de moe der der sporten voor de Belgen bij op (veldrijden) en je kan con cluderen dat hij bijna volledig geïntegreerd is. In 2007 brak 'Styby' door als veldrijder en won hij alles wat er daar te winnen viel. Om die re den verlegde hij zijn focus vanaf 2011 naar de weg. Daar begon het met knechten en wat bescheiden ereplaatsen, voordat hij ook daar met winnen begon. Dit seizoen etaleerde de Tsjechische allroun- der zijn klasse onder meer in de helse Italiaanse klassieker Stra- de-Bianche (winst), Parijs-Rou- baix (tweede) en de E3-Harelbe- ke (tweede). Palmares: eindklassement Eneco Tour (2013), etappe Ronde van Spanje (2013), Strade-Bianche (2015). Leeftijd: 29 Ploeg: Etixx-Quick Step. Al in de derde minuut was het raak voor de bezoekers uit Hoek. lelie de Schrijver stuurde Kyle Doesburg met een hoge bal de diepte in en de aanvaller, die aan de rechterkant startte, bleef oog in oog met doelman Patrick Loo- huis rustig: 0-1. De Zeeuws-Vla mingen hadden daarna voetbal lend de controle over het duel. De combinaties verliepen soe pel op het kunstgrasveld in Rijs- sen en de spelers wisten elkaar ge makkelijk te vinden. Excelsior'31 legde zich voornamelijk toe op lan ge ballen op de spitsen Marco ten Bolscher en Patrick Gerritsen. Het tweetal zette bij iedere bal die rond de rand van het straf schopgebied neerdaalde druk op de centrumverdedigers van Hoek, maar konden doelman Jordi de Jonghe niet echt tot bijzondere in grepen dwingen. Zij schakelden er Giovanni Sie reveld wel mee uit. De aanvoerder van Hoek werd wél tot een bijzon dere ingreep gedwongen door een dieptepass van de thuisploeg en wilde de opstuiterende bal in de lucht aannemen. Dat lukte, maar hij moest die actie bekopen met een hamstringblessure. Siereveld greep naar zijn linkerbovenbeen, dacht dat het om een verrekking ging en vroeg om een wissel. Na de pauze hield de thuis ploeg Hoek een tijdlang voetbal lend onder druk, maar opnieuw le verde een dieptepass op Kyle Does burg Hoek een doelpunt op. Does burg raakte dit keer eerst de doel man met zijn schot, maar via de kluts belandde de bal uiteindelijk voor de voeten van Clinckemail- lie. Die schoot de bal in de 61e mi nuut binnen. Zeven minuten voor tijd maak te Clinckemaillie er, uit een voor zet van Doesburg, nog 0-3 van. De Jonghe pakte kort daarna nog een terugspeelbal op, waardoor Joran Pot uit een indirecte vrije trap de eindstand op 3-1 bepaalde. Door de overwinning plaatste Hoek zich gisteravond voor de hal ve finale van het landelijke beker toernooi. Daarin is Harkemase Boys de tegenstander. De Zeeuws-Vlamingen ontvangen de Friezen op het eigen sportpark De- noek. De wedstrijd stond gepland voor komende zaterdag, maar dan gaat voor Hoek in Veenendaal de nacompetitie van start. De beker wedstrijden worden hoogstwaar schijnlijk na het weekeinde van de finale van de nacompetitie (6 juni) gepland. KARAKTERISTIEK De heenwedstrijd in Den Haag was maandag al met 6-2 gewon nen en in Hotel Dallinga stond het na de eerste twee partijen al 4-0 voor de thuisploeg. Vooral Jean Paul de Bruijn was in zijn sas. Maandag ging hij nog kansloos onderuit tegen Herman van Daalen, maar de wraak was zoet voor de Hulstenaar. In een uitstekende parrij zijnerzijds wal ste hij met 50-21 in 26 beurten over Van Daalen heen met een hoogste serie van tien. Op de andere tafel maakte Dick Jaspers aan alle onzekerheid een einde toen hij Jean van Erp met 50-40 in 21 beurten aan de zege kar bond. De uitslagen van de par tijen tussen Frédéric Caudron en Glenn Hofman enerzijds en Eddy Merckx en Jeffrey Jorissen ander zijds deden er niet meer toe waar het om plaatsing ging. De tegen stander wordt de winnaar van de duels tussen Pessplate/Machielsen FA en MCR De Uitspanning. Jean Paul de Bruijn glom na af loop van zijn knappe partij als een biljartbal: „Ik heb echt goed ge speeld. Wat een verschil met maandag, maar ik ben blij dat het weer goed ging. We staan in de fi nale en komen langzaam dichter bij een van de gestelde doelen, de titel. Maar we mogen nog niet jui chen er moet eerst gespeeld wor den." Jan Kikken was gelukkig met de uitslag en ziet een mooi af scheid als teamleider al gloren. Ik heb echt goed gespeeld. Wat een verschil met maandag. Ik ben blij dat het weer goed ging Jean Paul de Bruijn -ÏC-- Wesley van Hoeijen, voorzitter door Mitchell Minnaard RIJSSEN. Trainer Kenny Verhoene zag de kwartfinale in het landelijke bekertoernooi tegen Excelsior'31 als een mooie voorbereiding op de nacompetitie. De hoofdcoach van Hoek kon gisteravond met een 3-1-overwinning op zak met een te vreden gevoel terugkijken op de ge nerale repetitie voor de dubbele confrontatie met Dovo (zaterdag en dinsdag). Smetje op de zege was de hamstringblessure van aan voerder en centrale verdediger Gio vanni Siereveld. Excelsior'31 - Hoek 1-3 (0-1). 3. Ky le Doesburg 0-1, 61. Guillaume Clinckemaillie 0-2,83. Guillaume Clinckemaillie 0-3, 86. Joran Pot. 1-3. Scheidsrechter: M. Hof (De venter). Aantal toeschouwers: 810. Hoek: Jordi de Jonghe; Thomas van den Houten, Lionel Fitsch, Gio vanni Siereveld (26. Nick de Groote), Thomas van Renterghem; Reguillo Vandepitte, Jelle de Schrij ver, Birgen Martens; Kyle Does burg (86. Ibrahim Eryürük), Mattis Persoons (81Sam De Munter), Guillaume Clinckemaillie. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL. Het team van AEJ/Dallinga heeft zich gisteren vroegtijdig geplaatst voor de finale van de play-offs om het nationaal kampioenschap van de eredivisie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 110