Voor handige jongens blijft er altijd werk Roep om duidelijk beleid voor vestiging arbeidsmigranten in Hulst Ruzie over dierenweide in Westdorpe gesust ZEEUWS-VLAANDEREN 7 ven. Van het maken van seizoens- takken, bijenwaskaarten, decora tieharten en Alujoux sieraden (van aluminiumdraad), tot haken en het maken van Aluwire lam pen („ook leuk voor mannuhl"). Ook worden in en om de veranda kinderfeestjes gehouden, waarbij de feestvierders iets maken, zoals konijnenkontjes van klei, sneeuwpopsokken, een dromen- vanger of gepimpte windlichtjes. Wie het hoofd helemaal leeg wil maken, kan in de Inspiratieveran da terecht voor een zogenoemde adempauze, meditatie, of massa ge. Désirée: „Een laagdrempelige manier om met het spirituele be zig te zijn." Wie een paar uurtjes qualitytime wil met zijn of haar (klein)kind, kan deelnemen aan een ouder-kind workshop en sa men een paar uur gezellig iets creëren. Het gastenboek bulkt inmid dels van louter positieve reacties. Désirée: „We krijgen gasten van jong tot oud, mannen en vrou wen. Van personeelsverenigin gen tot vriendinnenclubjes en van cliënten van Tragelzorg tot oma's met hun kleinkinderen. Het doel is dat iedereen hier naar buiten gaat met iets zelfgemaakts en dat de gasten achteraf ver baasd zeggen: Ik wist niet dat ik dit zelf kon!" Liefs uit Walsoorden Echt, je gelooft je ogen niet. Hoort dit ook bij het erotiekbedrijf? Wat een werkplaats! Mening bouwbedrijf zou er jaloers op zijn. Johnny van der Sijpt (46) uit Hulst, manager van de interieuraf deling van het bedrijf in Walsoor den, weet het; het is niet echt ge bruikelijk dat dit soort bedrijven ook hun eigen bouwploeg heb ben. Van der Sijpt reist samen met twee elektriciens en vijf tim mermannen alle landen af waar Beate Uhse actiefis om winkels in te richten. „Daarbij gaan we al tijd voor het totaalplaatje. We doen de elektriciteit en maken meubels, maar leggen bijvoor beeld ook zelf vloerbedekking. Dat is het grote verschil met wer ken bij een regulier bouwbedrijf. Daar lever je vaak een kale ruimte op, terwijl wij hier doorgaan tot het plaatje helemaal af is", vertelt Van der Sijpt. Hij werkt sinds 1994 bij Pabo, on derdeel van Beate Uhse. Eerst van uit een aparte bv, die ook externe bouwklussen aannam. Met de groei van Pabo was het van liever lee niet meer nodig om buitens huis te klussen. Samen met zijn ploeg is Van der Sijpt soms een hele week van huis, om een nieu we winkel van top tot teen aan te pakken. „Het handige daarvan is dat we zelf onze tijd kunnen inde len. Als het beter uitkomt om 's avonds nog even iets aan te pak ken, dan doen we dat. Wij stop pen niet per se aan het einde van de middag. Het mooie is daarbij ook dat we veel eigen inbreng heb ben. De marketingafdeling komt met suggesties, maar we mogen zelf dingen aandragen. Eigenlijk is niets ons te gek, we treden heel graag buiten de kaders." Daar is een tot rijdende winkel omgevormde bus misschien wel het mooiste voorbeeld van. Oud-keeper Jean-Marie Pfaff ge bruikte de bus voor zijn wieler ploeg, maar toen die ter ziele ging, nam Pabo hem over. Van der Sijpt en zijn mannen bouw den de bus om tot een hypermo derne, rijdende winkel die wordt ingezet bij evenementen. De bus is een pronkstuk, maar ook uit het opleveren van een winkel haalt Van der Sijpt nog steeds vol doening. Hij is ook niet bang dat de oprukkende verkoop via inter net zijn boterham in gevaar brengt. „Er zijn altijd verschuivin gen gaande, maar voor een handi ge jongen is er altijd werk." Het had wat voeten in de aarde om de komst van het arbeiders pension te bezegelen. Omwonen den van de Cloosterstraat en de dorpsraad vreesden overlast van de arbeidsmigranten. Wethouder Jean-Paul Hageman slaagde erin de meeste plooien glad te strij ken. Er komen veertien arbeiders te wonen, in plaats van 33, wat eerst de bedoeling was. Ook komt er een beheerder, die erop toeziet dat de migranten geen overlast veroorzaken. Maar intussen kwam de ge ruchtenmolen op gang. De exploi tant van het pension zou meerde re panden in de Cloosterstraat willen kopen, was de SP, Alge meen Belang Groot Hulst, Groot Hontenisse en de PvdA ter ore ge komen. Jo Janssens van de SP: „Wij hebben begrepen dat de exploi tant nog twee panden wil kopen. Hij heeft nu veertien slaapplaat sen. Heeft hij er dan straks 28? Dat zou dubieus zijn." Gino De- pauw (ABGH) opteerde voor be leid, mocht de exploitant inder- 'Wanneer komt er beleid? Bij honderd migranten of duizend migranten?' daad meerdere panden willen ko pen. Eerder wezen B en W dat van de hand, omdat er nog geen verzoeken voor speciale huisves ting waren. Alex de Rechter van Progres sief Hulst kon zich in de woor den van collega Depauw vinden. „Wanneer komt er beleid? Als er honderd migranten komen, of pas als er duizend migranten ko men?" Rob Lambert (PvdA) fileerde de houding van de exploitant. „Dit is een slecht signaal van hem. Heeft hij geen begrip voor omwonenden?" Jordy Alvarez van Groot Hontenisse bezigde de zelfde taal. De mogelijke plannen van de exploitant waren bij wet houder Hageman niet bekend. „We hebben medewerking ver leend voor veertien slaapplaat sen. U kunt me er opvastpinnen dat er gehandhaafd wordt." Vooral het weghalen van twee hangbuikzwijntjes zat haar hoog. „Als ik niet toevallig bij de wei had gestaan, had niemand geweten hoe en waarom de beestjes weggehaald zijn." Smal heer vond ook de manier waarop de beestjes behandeld werden buiten alle proporties. Paul Marinissen, hoofd afde ling realisatie en beheer van de gemeente Terneuzen, reageerde dat de omwonenden met een brief wel degelijk waren inge licht over de renovatie van de dierenweide. Er waren veel te veel dieren. „En de varkens lie pen op hun enkels in plaats van op hun poten." De dieren zouden herplaatst worden of uitgedeeld aan parti culieren. Voor twee van de drie varkens kon geen nieuw adres worden gevonden. Er was geen andere mogelijkheid dan slach ten, aldus Marinissen. De Westdorpse dierenarts Na thalie de Bouvré was het met hem eens dat er iets moest ge beuren, maar merkte ook op: „Er is op een treurige manier met de dieren omgegaan. Ik heb vaak mailtjes gestuurd naar de ge meente met de boodschap dat ze slecht verzorgd werden, maar daar werd niets mee gedaan." Veel kritiek viel weg, toen Ma rinissen vertelde dat een lama en emoe mogen blijven. DONDERDAG 28 MEI 2015 viert hoogtij Cursisten, goed gekleed op het weer, druk doende met de worksjop kranslamp maken (het voorbeeld hangt aan het plafond) in De Inspiratieveranda, foto Jacqueline Hiemstra www.inspiratieveranda.nl In de polder bij Walsoorden werken zo'n 200 mensen bij Beate Uhse, een van de grootste erotiekbedrijven van Europa. Wij geven u in deze rubriek een kijkje achter de schermen, door Raymond de Frel Johnny van der Sijpt maakt deel uit van de bouwploeg. Die richt winkels in Duitsland, België, Frankrijk en Nederland in. foto Peter Nlcolai door Bob Maes KLOOSTERZANDE. Het arbeiders pension in Kloosterzande blijft de gemoederen bezighouden. Vorige week werd besloten dat de voor malige drukkerij aan de Clooster- straat geschikt is voor het onder brengen van veertien arbeidsmi granten. De roep om beleid is groot, bleek dinsdag tijdens de commissie ruimte. Alex de Rechter. Proeressief Hulst door Simon Zwiers WESTDORPE Het ging er dinsdaga vond even hard aan toe tijdens de dorpsraad in Westdorpe. Want Sas- kia Smalheer, die in de buurt van de dierenweide woont, was het luidkeels niet eens met de manier waarop de gemeente de weide had opgeschoond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 103