Mysterieuze winkels naast tuincentrum Inspiratieveranda in Terneuzen 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Bij De Inspiratieveranda in Terneuzen geldt voor de veertig creatieve worksjops het credo: Uit je hoofd, met je handen. mi - ■MÊé Mijn regio Grote boekenmarkt met heel veel keuze Bevrijde klanken in kader Bevrijding Grote wafelactie voor speeltoestel 112 nieuws 'Xblocs niet langer over weg vervoeren' Jan Klok promoveert in Wageningen Mama-café verhuist naar De Robbedoes Lezing in De Veste over zorgboerderij Volksmuziek van La Violetta in kerkje Aanhouding leidt naar hennepkwekerij Vluchtende 'boeteklant' achterhaald Mijn dorp, mijn stad TERNEUZEN Op de Markt in Terneuzen wordt zaterdag een tweedehandsboeken markt gehouden. Het aanbod om vat kinderboeken, kookboeken, lite ratuur, poëzie, historische boeken, platenboeken, atlassen, en uiter aard boeken over Zeeland, van een Zeeuwse auteur of over een Zeeuws onderwerp. De markt mikt op zowel 'gewone' lezers als verza melaars. De presentatie is aantrek kelijk en de prijzen zijn betaalbaar. De markt begint om 10 uur, duurt tot 17 uur en is gratis toegankelijk. TERNEUZEN Organist Sander van Marion, het Christelijk Mannenkoor Zeeuws- Vlaanderen en Nelline van Liere (blokfluit) geven zaterdag een geza- melijk concert in de Grote Kerk in Terneuzen. Thema is: Bevrijde klan ken. Dit jaar is het 70 jaar geleden dat Nederland bevrijd werd. In Zee land was al eerder de Slag om de Schelde gevoerd. Dit komt allemaal terug in de muziek. Het concert be gint om 19.30 uur. Entree: 8 euro voor volwassenen; tot 14 jaar gratis. VOGELWAARDE Basisschool De Schakel in Vogel waarde houdt vrijdag een wafelac tie. De kinderen zijn deze week de deuren langs gegaan om de bestel lingen op te nemen. Morgen wor den ze vanaf 14.30 uur aan huis af geleverd. Maar liefhebbers kunnen ook ge woon wafels kopen aan het kraam pje op het schoolplein. De wafels kosten drie euro per vier stuks. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van een speeltoe stel. RETRANCHEMENT Het vervoer van Xblocs, grote be tonnen blokken om golven te bre ken, naar de nieuwe jachthaven in Cadzand-Bad moet voortaan per schip, vindt de SP Sluis. Het zwaar transport van de betonblokken gaat nu door het centrum van Sluis en over de Kanaalweg langs het uitwateringskanaal. In Sluis kunnen de grote vrachtwagencom binaties moeilijk het stadje door en de Kanaalweg wordt kapotgere- den. De weg, die langs de grens en langs het dorp Retranchement loopt, is bovendien een drukke toe ristische route met veel fietsers, be toogt de SP-fractie. De verkeersvei ligheid komt dan ook ernstig in het geding, vindt SP-raadslid Rudy Eversdijk, die tijdens de raadsverga dering vanavond vragen stelt. HULST Jan Klok (31), afkomstig uit Hulst, is aan de Universiteit van Wagenin gen gepromoveerd. De oud-leer ling van het Reynaert College deed voor zijn promotie onderzoek naar het biologisch verwijderen van zwavel uit aardgas. Hij past dit ook toe in zijn werk bij Paqell in Am sterdam. Het zuiveren van zwavel- verbindingen uit gassen zorgt er voor dat bij verbranding minder schadelijke stoffen vrijkomen. HULST Het mama-café verhuist van loca tie. Het Reynaertland was voor veel moeders die geen vervoer hadden net wat te ver; daarom is het ma ma-café vanaf volgende week woensdag in De Robbedoes, bij ba sisschool De Nobelhorst. De locatie is bereikbaar via de parkeerplaat sen achter Den Dullaert. Het café is er voor (aanstaande) moeders, die elkaar, vergezeld door hun kroost van nul tot vier jaar, kunnen ontmoeten. Het is elke woensdag van 10.00 tot 11.00 uur. TERNEUZEN Dhnalakshmi en Gerrit Impens ver zorgen zondagmiddag in diensten centrum De Veste in Terneuzen een presentatie met videofilmpjes en dans over de familie- en zorg boerderij Thiru Valagum Farm In dia. De twee passen er biodynami- sche landbouwmethodes toe om de levenskrachten in de natuur te ondersteunen. Er is een evenwicht tussen bosaanplant, gewassen en boerderijdieren. De bijeenkomst be gint om 14.00 uur en is gratis. RETRANCHEMENT La Violetta verzorgt zondag in het kerkje in Retranchement een pro gramma met volksmuziek uit on der meer Oost Europa, Ierland, Is raël en Nederland. Bulgaarse ritmes en levendige Ierse muziek, afgewisseld met melancho lische Roemeense melodieën. Volksmuziek gaat al musicerend over van generatie op generatie en wordt niet of nauwelijks op noten balken vastgelegd. La Violetta be werkt de muziek voor haar eigen bezetting. Aanvang: 11.00 uur. TERNEUZEN SLUISKIL Het zag er dinsdagavond laat nogal verdacht uit op de Guido Gezellelaan in Terneuzen. De politie hield een automobilist (46) uit Terneuzen aan. In zijn auto lagen acht tien vuilniszakken met potgrond. Dat moest haast wel iets met hen nepteelt te maken heb ben. De man gaf na enige drang toe een hennep kwekerij te hebben in zijn woning in de Regge- straat. Op zolder is de kwekerij later die avond nog ontruimd. De ver dachte is vastgezet voor verder onderzoek. Een 24-jarige Sluiskillen- aar die nog meer dan tweeduizend euro aan boetes had uitstaan en vijftien dagen celstraf moest uitzitten, is dins dagmiddag in zijn woon plaats aangehouden. Daar ging wel wat aan vooraf. De politie kreeg eerst een tip dat hij in een woning aan de Ha venstraat was. Bij aan komst van de politie was hij echter gevlogen. Een opsporingsbericht via Burgernet bood hulp. De politie kreeg een telefoon tje, waarop de man op Ka- naalzicht is opgepakt. AXEL. Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten, hand vaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Solodansen; CLINGE. Malpertuus, 13.00 uur: KBO biljarten; 14.00 uur: Hobby middag; GRAAUW. Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten; HEIKANT. 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; HENGSTDIJK. Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK. De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Biljarten, koers- bal; 13.30 uur: Soos met competitie sjoe len en kaarten HULST. Reynaertcollege aan de Gildenstraat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; De Korenmarkt, 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 14.00 uur; zangclub Chor a Muze; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, pedicure, vluchtelingenwerk; 10.00 uur: Gymnas tiek; 13.00 uur: Handwerken, koers- bal, pedicure, biljar ten; 19.00 uur: Line dance; 19.30 uur: Kreatieve Vorming; Curamus Zoutestraat 28,13.45 uur: Gym nastiek; 19.00 uur: Bingo; Rode Kruisgebouw 't Kruispunt, 19.15 uur: Avondvierdaagse, 5 en 10 kilometer; KLOOSTERZANDE. WZC Antonius, 14.00 uur: Zangers van Toen; Dorpshuis De Binnen deur, 9.45 uur: Gym club; LAMSWAARDE. Ca fé de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; SINT-JANSTEEN. De Warande, 13.00 uur: Biljarten; SLUIS. Het Rondeel, 18.45 uur: Qigong; 19.45 uur: Taiji; TERNEUZEN. De Ves te, 9.30 uur: Wandel groep Terneuzen; 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwer ken, sjoelen, soos; 19.00 uur: Bridge. Creativiteit door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN. Je volgt er geen workshops, maar worksjops. Je maakt of koopt er geen cadeau, maar een k-do, bij de koffie krijg je geen fudge, maar futs en je drinkt er Bbbubbelssz in plaats van schuimwijn. En wil je je hoofd even helemaal leegmaken, dan neem je een AdEmPaUzE. Het is duidelijk, in De Inspiratieve randa viert de creativiteit hoog tij. De enorme houten veranda achter het huis van Désirée El- zinga (43) aan de Terneuzense Herman Heijermansstraat was er eerst. Het idee er creatieve workshops te houden, kwam een jaar geleden. „Ik had altijd al plezier in fröbelen en als ik weer eens wat had gemaakt, zette ik dat op Facebook. Daar kwamen zoveel leuke reacties op, dat ik besloot een oproepje te plaatsen om samen eens wat te maken. De veranda bleek daarvoor de ideale plek. En zo zag een jaar ge leden in januari De Inspiratieve randa het licht." Désirée kreeg al gauw verster king van haar vriendin Evalien Loof (42). Zij werkt in bloemen- zaak Sonja Ann in IJzendijke, is zodoende ook erg creatief, en neemt de rol van gastvrouw op zich. In de veranda, bij slecht weer voor de open haard en des gewenst op locatie worden tal van creatieve workshops gege- door Bob Maes HULST. Het kwam voor de leden van de commissie ruimte dinsdag avond als een totale verrassing. Voor het eerst hoorden ze dat Reggestede Projecten BV uit Lo- chem naast tuincentrum Life Garden in Hulst (tegenover bedrij venterrein Hogeweg) twee com plexen voor detailhandel mag la ten bouwen. Wellicht nog verbazingwek kender is dat niemand van die plannen af wist: het college van B en W weet niet welke onderne mers zich op het terrein vestigen. Hulst was tegen de bouw van de twee panden, die een totaalop pervlakte van 5500 vierkante me ter beslaan. Volgens Hulst paste het niet in het bestemmingsplan Buitengebied. Maar de bestuurs rechter van de rechtbank oordeel de twee weken geleden dat dat plan niet duidelijk genoeg om schreven was, zodat ook andere detaillisten zich rondom het tuin centrum kunnen vestigen. Wet houder Jean-Paul Hageman: „We kunnen in beroep gaan bij de Raad van State, maar de slagings- kans is klein. Bovendien kunnen we een claim van de projectont wikkelaar krijgen, vanwege ver traging van de bouw." De Gelderse projectontwikke laar wilde de naam van belang stellende detaillisten voor de rechter niet noemen en weigert dat ook nu voorlopig te doen. Jan Westrik: „Het zijn bedrijven met een winkelfunctie, die een verrij king voor Hulst zijn. Meer zeg ik niet." Hij denkt 'over een aantal weken' meer te kunnen vertellen en verwacht in de tweede helft van het jaar met de bouw te kun nen beginnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 102