droomt van kers op de taart Tour krijgt een dagje Deltapark rtHHHHHh eTo^ W*ct Topseizoen voor familie Scheele SPORT 13 mee om de prijzen PreTour zaterdagavond van start met walking diner en gastsprekers lange dagen. Dagelijks liep ze tot vijf uur stage in het Sophia Kin derziekenhuis. „Daarna was het: douchen, trainen, en naar bed. Als er iets bij kwam, merkte ik ge lijk dat ik het niet trok. Bood schappen doen was al een uitda ging-" Waar ze doordeweeks in Rot terdam traint, doet ze dat vrijdags en in het weekend in Middel burg, bij haar trainer Nanne Boonstra. Een relatief kleine vere niging, maar het is een vertrouw de omgeving, waar ze vol lof over is. „We hebben best een kleine vereniging. Maar mijn trainer krijgt het toch voor elkaar om al les zo te organiseren dat er hele goede mensen komen bovendrij ven. Ik heb het idee dat iedereen zijn steentje eraan bijdraagt. Er zijn mannen die 's zaterdags vóór de training komen om zich door mij in elkaar te laten slaan. Blau we ogen, dikke lippen, en dat zo dat ik kan oefenen. Ik ben ervan onder de indruk hoe iedereen zich daarvoor inzet. Dat helpt om mijn dieet (niet ongezond eten en drinken, geen feestjes) vol te houden. Want ik kan het niet ma ken om wél naar een feestje te gaan of te gaan drinken. Het is een individuele sport, maar je doet het wel als team." Ik moest van mijn moeder, zodat ik me kon verdedigen ste geval zijn we gewaarschuwd." Excelsior'31 moet het wel doen zonder clubtopscorer Hakim Ezaf- zafi. De aanvaller was dit seizoen goed voor 27 competitietreffers, maar is geschorst. Bij Hoek zijn er naast de langdurig geblesseer den Gert-Jan van Leiden en Fabi an Wilson geen afwezigen. Ver- hoene reist vanmiddag dan ook niet met een B-ploeg af naar het oosten van het land. „Ik vind het niet gepast om, met het oog op de nacompetitie, met een tweede elftal te komen", vertelt hij. „We zien deze wed strijd voor onze eerste selectie vooral als voorbereiding op die wedstrijden. En ik vind dat je een kans om de finale om de lan delijke beker te bereiken niet zo maar mag laten lopen." Bijkomend voordeel is volgens Verhoene dat de winnaar van het duel tussen Hoek en Excelsior'31 €9000 BIJ BEKERWINST de halve finale op het eigen sport park af mag werken. Daarin is Harkemase Boys de tegenstan der. De wedstrijd staat gepland op zaterdag 30 mei, maar op die dag begint Hoek aan de nacompe titie. Verhoene: „Ik verwacht dat de bekerwedstrijden na de finale van de nacompetitie (6 juni) wor den ingepland." In dat geval blijven er voor Hoek, mits de ploeg zich plaatst voor de finale van de nacompeti tie, vier wedstrijden in elf dagen gepland. „Het bekertoernooi schopt onze planning dan dus niet in de war. En het zou toch de kers op de taart zijn als we in de topklasse blijven en daarna de landelijke beker nog winnen", droomt Verhoene hardop. „Wat wij aan sponsoring doen, betreft eigenlijk het hele park", legt Deltapark-manager Jacqueli ne Leenheer uit. „Wij stellen op 5 juli het park een dag beschikbaar. Dan zit er zo'n 1600 man op ons terrein, die gebruik kunnen ma ken van alle faciliteiten. De attrac ties zijn die dag gewoon open." Op zondag 5 juli is het Delta park zodoende gesloten voor het publiek. Dat moet maar een dagje elders het vertier zoeken, of ge woon komen kijken naar renners en karavaan van de Ronde van Frankrijk. Deltapark Neeltje Jans is geheel gereserveerd voor de be zoekers van het hospitality-pavil- joen. „Voor die mensen organise ren we die dag ook rondvaarten door Nationaal Park de Ooster- schelde", aldus Leenheer. Andere sponsoren overwogen eerder ook al een boot met relaties rond de finishlocatie te laten va ren. Zoals Amels, dat bij monde van Victor Caminada uitlegt waar om dat niet doorgaat: „Wij dach ten inderdaad aan een boot voor onze zakenrelaties. Maar aange zien je uit veiligheidsoverwegin gen in een hele zone rond de fi nish niet mag varen, hebben we dat plan maar afgeschoten." nog 39 dagen TOURORGANISATIE VLISSINGEN - Zaterdag avond houdt de orga nisatie van de Pre Tour een 'walking di ner' met twee gast sprekers. Aan de voor avond van de tocht van Middelburg naar Utrecht spreken Aleid Wolfsen en Henk Ovink over 'ver binden'. Wolfsen is als oud-burgemees ter van Utrecht één van de hoofdverant woordelijken voor de komst van de Tour de France. Ovink is de Nederlandse waterge zant. Beiden fietsen zondag mee. 'Joy', een blauwe tweejarige dui- vin, had haar prijsjes al eerder ge pakt. Met 1201 meter per minuut had ze de 480 kilometer afgelegd toen ze op het hok van de Schee- le's terugkeerde. Had ze zelf nog nooit een kopprijs gevlogen; haar moeder won ooit La Souterraine provinciaal. De tweede die bij Ar jaan en Jaap Scheele op de plank viel, was de 'Argenton'. De vijfjari ge doffer die zijn naam te danken heeft aan de provinciale winst op Argenton in 2012, vloog ook al een derde provinciaal op La Souterrai ne. Ook de derde duif, die nu dus goed was voor brons, heeft zijn sporen al verdiend. Die won als jonge duif het provinciale con cours vanuit Orleans. Arjaan en Jaap Scheele zijn so wieso bezig aan een goed seizoen. Het provinciale succes bleef nog even uit maar afgelopen zondag - de lossing was door het mindere weer een dag uitgesteld - was het weer raak. Het was hun zestiende provinciale zege sinds 2009. In het westen van Zeeuws- Vlaanderen is de 72-jarige Tonny de Jonge uit Oostburg bezig aan een ijzersterk seizoen. Zijn ge schelpte jaarling was de snelste van Zeeland op het vitessecon- cours vanuit Peronne. Zijn duif deed het als jonkie al goed maar liet zich dit seizoen nog niet echt zien. Tot afgelopen zaterdag toen hij van over 't Grote Gat, de kreek en richting van waaruit de duiven van De Jonge moeten komen, zich in sneltreinvaart meldde. De Jon ge had voor dit concours zestien doffers op weduwschap in de mand gestopt. Eerder dit seizoen had hij al een keer de snelste van Zeeland, op het vitesseconcours vanuit St. Quentin. Zijn winnende duif kwam met een snelheid van 1422,830 meter per minuut naar huis. Dit over een afstand van 161 kilometer. Het was winst met een banddikte, zo als dat in de wielersport genoemd wordt. Een duif van Koen Minder- houd uit Koudekerke kwam name lijk met een snelheid van 1422,369 meter per minuut naar huis. De Jonge pakte in zijn vereniging PV De Snelvliegers in Oostburg zijn zesde seizoenszege. Zaterdag staat het midfondconcours vanuit Fon- tenay sur Eure op de kalender. WOENSDAG 27 MEI 2015 Nina Meppelder, taekwondoka Er staat vanavond in Rijssen nog vrij weinig op het spel voor zaterdag-topklasser Hoek. Winst levert, buitenom het tic ket voor de halve finale, nog niets op. Verlies wel. De verliezers van de kwart- en halve finales krijgen 1500 euro uitgekeerd van de KNVB. De verliezend finalist ontvangt 5000 euro en de winnaar van de landelijke beker strijkt 9000 euro op. door Willem Adriaansens VLISSINGEN. Deltapark Neeltje Jans kon de kans niet laten liggen om de etappe van de Tour de France, die letterlijk voor de deur finisht, mede te sponsoren. Nooit meer zal een Touretappe zo dichtbij eindi gen. Dus steunt het bedrijf de Zeeuwse Touretappe. Dat doet het echter niet met een sponsoractie of met keiharde contanten. door Fred Rabout OOSTBURG. Het was op het con cours vanuit Bourges, de opening van het Zeeuwse dagfondseizoen, weer de dag van de familie Scheele uit Terneuzen. Vader Arjaan en zoon Jaap pakten het provinciale podium met de plekken één, twee en drie. Daarvoor zorgden een dui- vin en twee doffers, van de twintig doffers en duivinnen die ze op to taal weduwschap voor dit concours hadden ingekorfd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 96