Verhoene 12 SPORT Huta Galung en Schoorel naar Challenger Zeeland Einde carriere voor Tolhoek Nina Meppelder (22) doet op het WK taekwondo Kattendijkse taekwondoka komt vanaf morgen in actie op het WK in Italië. fmmmfk Jesse Huta Galung, één van Ne derlands beste tennissers, heeft zijn deelname aan de Driekleur Challenger Zeeland toegezegd. De Bredanaar staat op de 210e plaats van de wereldranglijst. Hij wordt door organisator Sander van Buren gezien als dé pu bliekstrekker. In 2014 meldde Huta Galung (29) zich op het laatste moment aan voor het internationale tennis toernooi op de gravelbanen van MLTC. Toen had Van Buren ech ter geen wildcard meer over. „Nu heb ik hem in februari zelf bena derd tijdens het ABN Amro-toer- nooi in Rotterdam", vertelde Van Buren gisteren. „Hij heeft inmid dels bevestigd dat hij komt. Hij zal ook clinics verzorgen." Thomas Schoorel speelt voor de tweede keer in Middelburg. De Amsterdammer won het toer nooi in 2013. Hij is inmiddels wel ver weggezakt op de ranking. De challenger is van 27 juni tot en met 4 juli. Voor zowel de man nen als de vrouwen is er 15.000 dollar aan prijzengeld. Boot rijdt sterk bij Pinkstercross Bij de drukbezette Pinkstercross in Wemeldinge ging was Mark Boot uit Burgh-Haamstede de sterkste in de klasse MX 1. Hij werd op het podium vergezeld door de Souburgers Casper Ovaa en Martin Stroo. Bij de vetera nen was Erik van der Wekken uit Zierikzee de sterkste. Bij de 85 cc grote wielen ging de winst in beide manches naar Joris Lam- pio uit Vlissingen. sport kort De Goederen gaat naar Arendskerke Stef de Goederen voetbalt ko mend seizoen bij zaterdag-der deklasser 's-Heer Arendskerke. Hij komt over uit de tweede se lectie van Kloetinge. Uit de A-junioren van Kloetinge vertrekt Winston Wleh. Hij gaat naar SSV'65. Deze club verwel komt ook Wesley den Hollander, die Hansweertse Boys verruilt voor de Goese zaterdag-tweede klasser. Spruijt heerst Bij de derde club cross van MSV De Uitlaat werd de sterk ste klasse volledig be heerst door Kevin Spruijt uit Melisker- ke. Hij gaf zijn tegen standers in alle drie manches geen gele genheid om ook maar even aan de winst te denken. Bij de MX 2 tweetakten was Hugo Geuze (15) de sterkste. De KTM-rijder won twee van de drie manches. Jeremy van de Goor won de tweede manche. Joost Serrarens uit Lamswaarde won bij de veteranen, voor Aswin Vandamme. Zo'n veertien jaar gele den begon Nina Mep pelder met taekwon do in Leiden, waar ze toen woonde. Een overstap naar Goes en later Middelburg volgde. Met haar leeftijd groeiden ook de pres taties: goud bij het EK voor junio ren (2011), winst van de Europa cup en zilver op het 'echte' EK (beide 2014). Nu staat ze aan de vooravond van het wereldkam pioenschap in het Italiaanse Jeso- lo, waar ze zichzelf als kanshebber voor goud ziet. „Ik hoop dat ik re vanche kan nemen." De 22-jarige Meppelder spart in de categorie senioren zwaarge wicht (+75 kilo). Morgen begint het toernooi voor haar, met een Poolse tegenstander in de eerste ronde. „Ik ben iemand die in zo'n toernooi groeit", zegt Meppelder. „Dus in het begin gaat het wat stroef, zijn er wat zenuwen, en op het einde loopt het goed. Van de Polen is bekend dat voor hen ver liezen geen optie is. Die worden gedrilld. Een partij tegen een Pool is nooit makkelijk. Win ik daar van, dan spar ik tegen de huidige wereldkampioene: Lise Gronnes- by, een Noorse. Van haar verloor ik in de finale van het EK, terwijl ik toen nog ruim voor heb ge staan. Daar heb ik wel even wak ker van gelegen. Ik hoop dat ik nu revanche kan nemen." Meppelder reisde maandag al af naar Jesolo, dat vlakbij Venetië ligt. Gisteren werd ze gewogen, vandaag zijn de eerste individuele wedstrijden. Ondanks haar erva ring met internationale wedstrij den noemt ze het toernooi bijzon der. „Het WK is van de wereld. Het voelt anders dan een EK. We hebben drie maanden getraind op wat ik moet doen en waar ik goed ik ben. Ik probeer de wedstrijd naar mijn hand te zetten en de an der uit te lokken. Ik ben vrij groot en zwaar. Als ik tegen lichtere mensen spar, ben ik niet sneller. Maar ik ben langer, dus ik heb meer reach. Ik probeer ze op af stand te houden, uit te lokken en een punt te maken als ze een fout je maken. Bijvoorbeeld als ze iets te dichtbij komen." Behalve individueel komt Mep pelder ook in teamverband in ac tie. Dat is zondag, als het team sparren op het programma staat. „Dat zijn vijf partijen één-tegen- één, de coaches bepalen wie ze te gen wie inzetten. Heel spannend. Daar kijk ik erg naar uit." Meppelder werd geboren in Groningen. Ze was negen toen ze begon met taekwondo, in Leiden. Na een verhuizing vervolgde ze haar carrière in Goes en stapte over naar Middelburg, waar ze wedstrijdtrainingen ging volgen. „We verschillen van mening over waarom ik ooit ben begonnen", zegt ze lachend. „Mijn vader zegt dat mijn ouders wilden dat ik wat assertiever werd. Mijn moeder zegt dat ik zelf wilde. En volgens mij moest ik van mijn moeder, zo dat ik mezelf kon verdedigen als ik bijvoorbeeld uit was geweest en op de fiets naar huis moest. Nee, ik heb het nooit nodig gehad. Maar misschien dat ik ooit eens op de basisschool gevochten heb..." De studente geneeskunde maakte in aanloop naar het WK „We kunnen een totaal uitge bluste ploeg treffen, maar het kan ook tegenovergesteld zijn", blikt trainer Kenny Verhoene vooruit op de wedstrijd van van avond (20.00 uur). „In het laat- MIDDELBURG 'S-HEER ARENSKERKE. Wegracer William Tolhoek uit 's-Heer Arends- kerke heeft een punt achter zijn carrière gezet. Door een enkel breuk kan hij dit seizoen niet meer in actie komen. Eerder had Tol hoek, die in 2013 de Nederlandse titel in de klasse Supercup 600 pakte (foto), al besloten na dit seizoen te stoppen. WEMELD1NGE VLISSINGEN LANDGRAAF Hoek kampioen Freestyleskiër Onno Hoek uit Terhole is Nederlands indoor- kampioen big air ge worden in Landgraaf. Arne Acke uit Terneu- zen werd derde in de youth-categorie. EMMELHAUSEN MTB-marathon Mountainbiker Pim van de Swaluw (foto) uit Kwadendamme is tweede geworden in een Duitse mara thon. De negentienja rige rijder MTB-er hield zich lang staan de in de kopgroep, maaar de winst in zijn categorie was een brug te ver. YERSEKE Bekerzege De voetballers van Arnemuiden 2 heb ben de districtsbeker voor reserveteams gewonnen. Na een 2-0-achterstand won de ploeg na verlen ging alsnog met 3-2 van Dosko 2. Maikel Moerings (2) en Ben jamin Dijke scoorden voor Arnemuiden 2. TILBURG Verre sprong Joeri van der Hooft heeft tijdens de T-meeting in Tilburg het verspringen ge wonnen. Van der Hooft, lid van AAC Amsterdam en AV de Wielingen, reali seerde een persoon lijk record van 7,15 meter. VLISSINGEN Mannen laten zich door Nina in elkaar slaan door Michiel Bouwman Nina Meppelder is lovend over haar trainer en vereniging in Middel burg. „Taekwondo is een individuele sport, maar je doet het als team." foto Marcelle Davidse Door de bekerwinst treft Hoek vanavond Excelsior'31. foto Orange Pictures door Mitchell Minnaard HOEK. Excelsior'31 liep de titel in de hoofdklasse C in de laatste wedstrijden mis, plaatste zich als winnaar van de derde periode nog wel voor de nacompetitie om promotie naar de topklasse maar ging daarin onderuit tegen Harkemase Boys (5-2) en AVC (0-1). Het enige dat de ploeg uit Rijssen nog rest dit seizoen is de kwartfinale in de strijd om de lan delijke beker tegen Hoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 95