Japanse sterrenkok bezoekt Zeelan Kattendijkse Nina morgen in actie op WK taekwondo Bestuurder fraudeerde ook op Zeeuwse scholen wachten bij Yara Sluiskil Brandenburg neemt taken over Huybert van Eek moet na vijfjaar vertrekken vanwege het verlies van het ziekenhuis over 2014. Sport 12 13 De raad van toezicht, die boven het ziekenhuisbestuur staat, is en kele weken geleden met Van Eek overeengekomen dat hij vertrekt. Volgens voorzitter Willemien van Montfrans werd toen duidelijk dat het zie- k e n h u i s over 2014 rode cijfers zal schrij ven. Volgens Huybert van Eek haar komt het verlies uit tussen de 7 en 9 mil joen euro. „We zijn nog aan het tellen." Volgens Van Montfrans zal de ziekenhuisdirectie finan cieel scherper aan de wind moe ten zeilen. Van Eek trad vijf jaar geleden aan als voorzitter van de raad van bestuur. Zijn taken worden per di rect overgenomen door collega-be stuurder Claudia Brandenburg. De raad van toezicht bezint zich op de situatie en bekijkt hoe het wil omgaan met de ontstane vaca ture. CZ, de grootste zorgverzeke raar in Zeeland, stelde vorige week geen vertrouwen meer te hebben in Van Eek. Het ADRZ rea geerde daarop furieus en eiste op heldering. Van den B. werd in februari op staande voet ontslagen als bestuur der van de Stichting Primair On derwijs Zundert (SPOZ), waar hij sinds 2009 werkte. Van den B. zou twee ton van de scholenkoepel uit gegeven hebben bij onder meer kledingwinkels en hotels. Naar aanleiding van de zaak in Zundert heeft de Alpha Scholen- groep, waar Van den B. in 2009 vertrok, de eigen administratie on derzocht. Daar zijn 'onrechtmatig heden' aangetroffen die veel lijken op de fraude in Zundert. „Maar we hebben geen hard bewijs", zegt bestuurder Anko van Hoe pen. Waarschijnlijk gaat het om duizenden euro's. Volgens Van Hoepen is er bij de Alpha Scholen- groep inmiddels beter toezicht. „Dit kan nu niet meer gebeuren." Een computerstoring legde al om half zes gisterochtend het automatische laad- en lossysteem voor vrachtwagens bij Yara plat Een computerstoring legde al om half zes gisterochtend het au tomatische laad- en lossysteem voor vrachtwagens bij Yara plat. Niet voor de eerste keer, beweren vrachtwagenchauffeurs rond half tien, dus vier uur nadat het pro bleem is ontstaan. „Maar zo ex treem, nee, dat hebben we nog nooit meegemaakt." Een chauf feur voorin de rij vertelt dat hij al sinds zes uur stilstaat. „Ik heb een diensttijd per dag van maxi maal vijftien uur. Ik weet hele maal niet hoe lang het nog gaat duren. En zeker niet of ik mijn be stemming nog wel haal." Alom is er een gebrek aan in formatie. Ook de verkeersrege laars die Yara heeft ingezet om au to's langs de stilstaande vrachtwa gens te geleiden, weten niet meer te vertellen dat dan er een compu- terstoring is geweest. Woordvoer der Gijsbrecht Gunter meldt zich in de loop van de ochtend. Hij kan ook niet zeggen of de storing nog lang zal duren en wat de oor zaak is. „We zullen dat eerst nog grondig moeten evalueren." Te gen half één 's middags belt Gun ter terug. De storing is verholpen. Net op tijd, want de zeker twee kilometer lange Industrieweg, die richting Yara doodloopt, dreigt helemaal vol te raken. An der verkeer heeft er tot dan wei nig hinder van, wat zou verande ren als de vrachtauto's helemaal tot Axelse Sassing, bij de kruising met de Tractaatweg, zouden stil staan. Zover komt het net niet. De storing is voorbij, maar dan duurt het nog uren voordat alle wagens zijn geladen of gelost. Ya ra vervoert 85 tot 90 procent van de producten (kunstmest, de mi lieuvriendelijke vloeistof Airi voor vrachtwagens en CO2) over water. Jaarlijks komen er toch nog zo'n 40.000 vrachtauto's, wat dinsdag goed te zien is. Of vervoerders een wachttoelage krij gen, hangt af van hun contracten. www.pzc.n zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WOENSDAG 27 mei 2015 Zeeland Topman ziekenhuis stapt op door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. Topman Huybert van Eek van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis is opgestapt. De aanlei ding is het financiële verlies over 2014. pagina Zeeland 3: Vertrouwen in zorg moet hersteld KRABBENDIJKE. Voormalig schoolbe stuurder René van den B. uit Krab- bendijke heeft tot 2009 zeer waar schijnlijk ook gefraudeerd, toen hij directeur was van De Wegwijzer in Heinkenszand en de Prinses Irene- school in Goes. De Alpha Scholen- groep, zijn toenmalige werkgever, heeft aangifte gedaan bij de politie. s Lang was voor de wachtende chauffeurs onduidelijk wat er precies aan de hand was. foto's Peter Nicolai door Harmen van der Werf SLUISKIL. Zover als het oog reikt staan vrachtwagens dinsdagoch tend op de Industrieweg richting kunstmestfabriek Yara in Sluis kil-Oost. Vrachtwagenchauffeurs zitten een tikkeltje verveeld in hun cabine naar de radio te luiste ren of spelen wat met hun mobie le telefoon. Anderen zoeken el kaar op. Ze zitten er niet echt mee. „Zouden ze van Yara nog koffie komen brengen", is de be langrijkste vraag. „Of ben jij soms van de catering?" w VcAvae fi( i'iin'ikiiiliÉftifï" Chauffeurs doden de tijd met hun mobieltje of de radio of zoe ken elkaar op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 85