Reimerswaal schrapt bezuiniging zwembad dankzij kabelbelasting MIJN PZC sa WORDT ONZE PZC 6 ZEELAND Bankmedewerkers gaan op pad om goede doelen te steunen Hollandse hits in Hansweert I I, in de regio Jubileum voor Rinus en Beppie Faasse 112 nieuws Afscheidsavond Cees Hoogesteger Kunnen we leven op de planeet Mars? 'Ons basisprincipe is dat je niet zomaar een nieuwe belasting moet opleggen. Maar we willen de rekening van andere gemeenten niet bij onze burgers leggen' Politie publiceert aantal foto's van daders 'laffe straatroof Meisje (3) gewond door val op kinderdagverblijf Jongen vernielt raam en rolluik van de buren Mijn dorp, mijn stad Profiteer als abonnee van onze aanbieding. Draag nu een nieuwe abonnee aan en ontvang ieder 33% KORTING op het abonnement. GOES HANSWEERT In Hansweert wordt komende vrij dag het Answest Stampfest gehou den. Vanaf 19.30 uur start het feest in een tent op het KVW-terrein. Party DJ Willem opent het festijn waar drie zangers op zullen treden: feestzanger Alex Krijnen uit Goes, de zingende makelaar Alwin Ren nen en Eric van Gent uit Bergen op Zoom. De entree is vijf euro. http://answeststampfest.wix.eom/a nswest-stampfest. KAMPERLAND Rinus en Beppie Faasse uit Kamper land zijn zestig jaar getrouwd. Gis teren feliciteerde burgemeester Marcel Delhez het paar met hun ju bileum. Het echtpaar heeft al die tijd in Kamperland gewoond. Eerst aan de Veerweg waar drie van de vier kinderen werden geboren. La ter verhuisde het gezin naar de Mo lenweg waar de jongste telg werd geboren. Ze hebben altijd hard moe ten werken. Beppie werkte onder meer in het fruit en maakte vakan tiehuizen schoon. Rinus was tim merman en werkte later op cam ping de Molenhoek. Begin jaren zes tig verbouwde Rinus de woning van zijn ouders en trok met zijn ge zin bij vader en moeder in zodat zijn vrouw voor haar schoonouders kon gaan zorgen. Ruim zestig medewerkers van de Rabobank Oosterschelde gaan ko mende zaterdag op pad om te klus sen bij verenigingen, stichtingen of scholen. Ze doen dat in het kader van de jaarlijkse vrijwilligersdag van de bank om de leefbaarheid te stimuleren. Ze zijn aanwezig bij basisschool De Linge in Kapelle. Daar moet het schoolplein worden opgeknapt. Ook in Sint Philipsland wordt een schoolplein opgeknapt bij Het Kompas. In Goes zijn de vrijwilli- HEINKENSZAND Na ruim 60 jaar stopt Cees Hooge steger als professioneel muzikant. Hij neemt afscheid met een bene fietavond voor Kika in De Stelle- plas in Heinkenszand. Naast Hoo- gesteder treden ook troubadour Peter Dieleman en chantykoor Neptunus op. De 79-jarige Hooge- steder stopt niet helemaal, hij blijft optreden voor ouderen en minder- validen. Hoogesteger begint om 20.00 uur aan zijn optreden. gers actief op drie locaties. Bij Ter Weel worden pannenkoeken gebak ken voor de bewoners. Dat gebeurt ook bij de stichting Zuidwester. Daar wordt ook gewandeld en ge schilderd met bewoners. Bij SVRZ Ter Valcke gaan de vrijwilligers wandelen met bewoners en bij de SVRZ Poelwijck in 's-Heer Arends- kerke wordt het dakterras opge knapt. Ook speeltuinvereniging Kindervreugd in Borssele krijgt be zoek. Daar moet het dierenverblijf worden vernieuwd. MIDDELBURG Volkssterrenwacht Philippus Lans bergen werkt zo nu en dan samen met verschillende scholen uit de re gio. Leerlingen van het Goes Ly ceum kregen de opdracht om te kij ken wat er nodig is om een kolonie op de planeet Mars te bouwen. De resultaten van hun onderzoek zul len vanavond worden besproken tijdens een speciale avond over Mars. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in Middelburg. 6 vragen aan wethouder Hans de Kunder (CDA, financiën) van de ge meente Reimerswaal. Reimerswaal houdt 1,7 miljoen over van 2014. De financiën voor de komende jaren zijn posi tief. Bezuinigingen worden ge schrapt, de formatie groeit iets. door Joeri Wisse 1. U moest van de gemeenteraad toch scherper bezuinigen? „Die 1,7 miljoen euro geeft een vertekend beeld. Het is een beetje een boekhoudkundig ver haal, want er zit voor 1,2 miljoen aan plannen bij die zijn doorge schoven naar dit jaar. Het echte positieve resultaat bedraagt dus vijf ton, dat is niet veel op een be groting van 55 miljoen. In verge lijking met 2013 hebben we de helft minder over, dus voldoen we goed aan de opdracht die de raad ons vorig jaar gaf om scher per te begroten." 2. En wat gaat u met dat halve mil joen doen? „Dat gaat in de algemene re serve, die daardoor iets groeit. Overigens hebben we daar vori ge maand al weer ruim drie ton uitgehaald bij de verkoop van Bachten Vaete." 3. Hoe staat de gemeente er dit jaar voor? Er komen toch veel extra taken bij? „Ja, en ondanks dat we al die taken op het gebied van werk, jeugd en zorg met veel minder geld moeten uitvoeren geven de voorlopige indicaties een positief beeld. Pas volgend jaar zal blij ken hoe het echt uitpakt." 4. Vanaf 2016 wilt u enkele bezuini gingen terugdraaien en zelfs struc tureel extra ambtenaren aanne men. Hoe kan dit, terwijl andere ge meenten juist meer moeten bezui nigen? „De uitkering van het gemeen tefonds die we van het Rijk krij gen is opnieuw berekend. Voor kleine gemeenten als Reimers waal pakt dat goed uit. Vanaf 2016 krijgen we zes ton extra. Voorlopig gaan we echter voor zichtig uit van drie tonomdat de Vereniging van Nederlandse Gemeenten iets wil doen om gro tere gemeenten die benadeeld worden tegemoet te komen. Ver der voeren we in navolging van Hulst en andere Zeeuwse ge meenten belasting in op kabels. Enerzijds om de begroting slui tend te krijgen. Anderzijds om dat burgers van Reimerswaal in direct via Delta mee zouden beta len aan belastingen die andere gemeenten wél zouden innen." 5. Zonder die extra inkomstenbron had u moeten bezuinigen? „Ja, want vanaf 2016 houden we ook geen rekening meer met dividend van Delta, dat lang voor vijf ton in de boeken stond. Hypothetisch gezien zouden we zonder de kabelbelasting zes ton moeten snijden, maar dan had den we waarschijnlijk ook een hogere bijdrage van het gemeen tefonds in de boeken gezet." 6. En de structurele extra uitgaven die u voorstelt, zouden niet door zijn gegaan... „We hebben de afgelopen ja ren vijf miljoen bezuinigd en 17 arbeidsplaatsen niet opnieuw in gevuld. Omdat daar nu ruimte voor is, schrappen we inderdaad een bezuiniging van 50.000 euro op het zwembad. Ook kunnen we één extra arbeidsplaats invul len voor de administratie van de begraafplaatsen en 0,2 extra voor communicatie. MIDDELBURG De politie heeft op poli- tie.nl een aantal foto's on line gezet van de jongens die op 18 april in het cen trum van Middelburg een 75-jarige vrouw beroof den. Ze rukten rond 16.30 uur op de hoek van de Korte Giststraat met de Koor kerkhof haar portemon nee uit haar handen. Ze vluchtten vervolgens te voet weg richting het Ab dijplein. De politie heeft beelden van bewakingscamera's naar buiten gebracht. Hoe wel de beelden niet duide lijk zijn, hoopt de politie dat er mensen zijn die een of meer verdachten herkennen, aldus woord voerder Alwin Don. Hij geeft aan dat de politie momenteel niet verder komt met het onderzoek. „Daarom heeft de officier van justitie toestemming gegeven om deze beelden naar buiten te brengen." Hij benadrukt dat de poli tie zwaar tilt aan deze 'laf fe straatroof en dat er veel aan gelegen is de verdach ten op te pakken. Hij liet ook weten dat het slachtof fer niet gewond is geraakt maar wel heel erg geschro- ken. DRIEWEGEN Een meisje van drie jaar uit Ellewoutsdijk is gis teren aan het einde van de ochtend gewond ge raakt bij een val in het kinderdagverblijf in Drie wegen. Het meisje is overge bracht naar het zieken huis in Goes. De verwondingen lieten zich in eerste instantie ernstig aanzien en daar om werden twee ambu lances en een traumaheli kopter opgeroepen. Uit eindelijk bleken de ver wondingen minder ern stig te zijn. SLUIS Een jongen uit Sluis is dinsdag aangehouden na dat rolluiken en ramen bij zijn buren had ver nield. Dat gebeurde rond 2.10 uur aan de Zuiddijk- straat. De dader was woe dend op een buurjongen en ging daarom naar de achterkant van het huis. Daar stuitte hij op een hek dat hij vernielde. Daarna richtte hij zijn agressie op een rolluik en een ruit. Toen het hem niet lukte het huis bin nen te komen, probeerde hij het aan de voorkant van het huis nog eens. Heb je een reactie of tip? Mail naar redactie@pzc.nl GOES VVV-Kantoor (Sin gelstraat), 14.00 - 15.30 uur - Gratis stadsrondleiding door Historische hart van Goes; Omnius (zwembad- weg 3), 18.30 uur - Avondvierdaagse KAMPERLAND Jacobadijk, 10.30 - 12.30 uur - Ezelwan deling HEINKENSZAND Westdijk 3,14.00 - 14.45 uur - Rondlei ding bij Klompen makerij Traas KRABBENDIJKE Dorpshuis, 14.00 - 17.00 uur - Biljarten Kruiningen - Dorps huis, 13.00 -17.00 uur - Biljarten; 14.00 -16.30 uur -Koersbal RILLAND Dorpshuis, 09.00 - 12.00 uur - Schilder cursus; 13.00 -17.00 uur - Biljarten HANSWEERT Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur - Biljarten Waarde - Dorps huis, 13.00 -17.00 uur - Biljarten HEINKENSZAND Verloskundigenprak tijk De Grenslinde, 19.30 - 21.30 uur - Cursus 'Opvoeden en zo' 'S HEERENHOEK Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur - Biljarten en koersbal OUD-VOSSEMEER Dorpshuis de Vos- senkuil, 14.00 uur - Optreden Casem- brootkoor in kader van Seniortour YERSEKE Trefpunt (Moer- plein), 13.00 -17.00 uur-Biljarten; Meerpaalweg, 14.00-16.00 uur, Rondvaart mossel visserij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 77