FZc colofon Hartaanval IT Zeldzame berenbotjes Vertrek van de oude garde Bruine beer 2 ZEELAND LOF VOOR KORDATE BURGERS Burgers krijgen een avondje 'uit' in het politietrainingscentrum in het Sloegebied als dank voor hun inzet. COMMENTAAR Met het vertrek van topman Huybert van Eek lijkt een einde te komen aan een lange rij van bestuurders die vastliepen met hun beleid voor de ziekenhuizen boven de Westerschelde. De een wat dramatischer dan de ander. Niet één van hen wist een lijn uit te zetten die waargemaakt kon worden. En niemand kon het beleid goed over het voetlicht krijgen. Schijnbewegingen rond de locaties, onge fundeerd optimisme over het aantrekken van patiënten en ver vreemding van specialisten hiel pen ook niet mee. En dan was er nog de kennelijke weerzin om een hechte samenwerking met ZorgSaam aan te gaan. Inmiddels zitten de Zeeuwse ziekenhuizen in een overlevingsmodus. De har de realiteit is dat het moeilijk zal worden om zelfs maar één echt goed en breed ziekenhuis in Zee land over te houden. In dit schel le licht komt Claudia Branden burg aan het roer. Zij heeft eerder laten zien dat ze uit ander hout gesneden is. Ze vertelt meer over wat er financieel mogelijk is. Dat bleek bijvoorbeeld onlangs bij haar toelichting over het be talen van de salarissen. Het ADRZ heeft niet alleen dringend be hoefte aan een solide financieel beleid, maar zeker ook aan een beter verwachtingsmanagement. Daar lijkt zij toe in staat. Het zal moeilijk worden in Zeeland zelfs maar één echt ziekenhuis over te houden T: 0118- 43 4050 T: 0113- 31 5670 T: 0115- 64 5740 T: 0111- 45 4650 T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak In de duinen op Schouwen-Duiveland zijn botten gevonden die van een brui ne beer zouden kunnen zijn. Niet het eerste dier waar je aan denkt wan neer je aan Schouwen-Duiveland denkt, vindt ook onder meer Staats bosbeheer. Het woord 'spectaculair' viel gisteren al in deze krant. Alleen in 1940 werd eerder een doorboorde berentand gevonden, dus je kunt vei lig stellen dat de roofdieren een zeld zaamheid zijn op Zeelands noordelijk ste eiland. Zo niet op Zuid-Beveland, vernamen wij vandaag via onze Facebook-pagi- na. Daar had een lezer er ook één ge spot. Hoewel1 „Ik heb vanmorgen op Zuid-Beveland ook een bruine beer gezien...", luidde de boodschap. „Van schrik snel doorgetrokken!" Hardlopen door oude gebouwen Een zintuigprikkelende ont dekkingstocht door Middel burg. Zo omschrijft de orga nisatie van de Urban Trail haar loopevenement. Tij dens de trail van ruim ne gen kilometer lopen deelne mers hard of wandelen door markante gebouwen, onbe kende steegjes of historische plaatsen die (nog) niet be kend zijn bij het grote pu bliek. De start is bij de sport hal aan de Nassaulaan, die of ficieel niet meer in gebruik is. Het evenement vindt vrij dag 28 augustus plaats. 'Funda' voor huurders Woningzoekenden kunnen vanaf 1 juni terecht op zuid- westwonen.nl. Nu zijn men sen die een huurhuis zoe ken aangewezen op de site van de corporatie waar ze staan ingeschreven. De Beve- landse corporatie R&B Wo nen, Stadlander (Brabant en Tholen) en Woningstich ting Dinteloord zijn als eer ste op de site te vinden. In oktober sluiten de Walcher- se corporaties en Clavis uit Terneuzen aan. Peter Bee- vers van R&B Wonen ver wacht dat andere Zeeuwse corporaties ook aanhaken. Hulst heeft een eigen postzegel Hulst heeft een eigen postze gel. Hij behoort tot de post zegelserie Mooi Nederland, die wordt uitgegeven door PostNL. In die serie besteedt het bedrijf aandacht aan ver schillende Nederlandse ves tingsteden. Eerder waren El- burg, Bourtange en Naarden aan de beurt. Voor de postzegel van Hulst is een stadskaart uit 1645 ge bruikt. De postzegel is te koop bij alle verkooppunten van PostNL in de gemeente. Wie zegels van alle steden wil verzamelen, kan ze be stellen op www.collectclub.nl. Mensen De beheerder van een Middelburg se parkeergarage reanimeerde een oudere man. Een jongen ontferm de zich over een automobiliste die in de sloot was beland. Een jonge Terneuzenaar zag iemand met een bromfiets zeulen. Het leek hem erg verdacht. Hij volgde de man door enkele brandgangen en alarmeerde de politie, die de bromfietsdief snel wist aan te houden. Zo waren er gisteravond in het politietrainingscentrum in het Sloegebied tientallen verhalen te beluisteren van Zeeuwse burgers Als beheerder van de Mid delburgse parkeergara ges moest Ronald Hille- man twee maanden te rug zijn trainingen bedrijfshulp verlening en ehbo in de praktijk brengen. „Ik was bij de loge. Een vrouw meldde me dat een man - ik denk van een jaar zestig - onwel was ge worden. Ze had hem al in de sta biele zijligging gelegd. Ik voelde zijn pols, maar er was geen hart slag meer. We hebben iemand ver zocht bij de rechtbank een AED, een hartdefibrillator te halen. Bij de eerste schok kwam het hart weer gelukkig weer op gang. In middels was de ambulance gearri veerd. Nee, het is geen helden daad, het hoort bij je werk, al is het natuurlijk fijn als je iemand zijn leven kunt redden. Nee, ik heb niets meer van de man verno men, weet zijn naam ook niet, maar ik weet via via dat hij in le ven is." die zich heldhaftig en hulpvaar dig hadden getoond. Uit waardering voor hun korda te optreden bood de politie Zee land-West-Brabant hen een Be- loon-de-Burger-avond aan in het trainingscentrum. Voor de schou derklop van oom agent - in dit ge val districtschef Ronald Weyde- ma van de politie-eenheid Zee- land-West-Brabant - hadden 24 Zeeuwen zich aangemeld. Ze kre gen een rondleiding, waarbij ze onder meer de oefenschietbaan van de politie konden bekijken. Maar eerst konden ze hun re laas doen. Weydema luisterde aan dachtig naar hun verhalen. Stelde vragen en deelde complimenten uit. „We hebben u nodig", sprak de districtschef in feite tot alle Ronald Hilleman reanimeerde een man Met een groep van de Archeolo gische Werkgemeenschap Neder land (AWN) trof hij op 8 maart de bijzondere beenderen in de Schouwse duinen aan. Beekman, vroeger leraar aardrijkskunde in Zierikzee en nu woonachtig in Den Haag, speurt er elk jaar met een groepje van tien AWN-vrijwilligers naar ar cheologisch en geologisch interessant materiaal. Dit voorjaar werd gezocht op een veenlaag die door verstuiven van zand bloot lag. Eerder waren er stukken gewei van een edelhert gevonden. „Die zijn gedateerd op de late Romeinse tijd of vroege middeleeuwen", zegt Beekman. Het zou kunnen dat de botten van de beer even oud zijn, maar de exacte leeftijd moet een zogehe ten 04-meting uitwijzen. Behal ve de leeftijd roept de vondst meer vragen op. Het zijn de bot ten van één poot van een jonge bruine beer, zo heeft de deskundi ge Dick Mol vastgesteld. Tot nu toe was bekend dat tot in de twaalfde eeuw be ren voorkwamen in de La ge Landen. In Nederland en Vlaanderen zijn bij op gravingen op 25 plaatsen botten van beren gevonden. Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG HEINKENSZAND HULST Reactie of een tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Marion Pauw signeert Thrillerauteur Marion Pauw signeert zaterdag 30 mei tus sen 16.00 en 17.00 uur in boekhandel De Drvkkery in Middelburg. Voor de Maand van het Spannende Boek (29 mei tot en met 30 juni) schreef ze het geschenk Grijs gebied. Wie in die periode voor minstens 12,50 euro aan Nederlandstalige boeken koopt, krijgt haar boek Grijs gebied cadeau. 24 helden door Frank Balkenende door Theo Ciele WESTENSCHOUWEN. Zeldzaam voor Zeeland, ja zelfs voor Neder land. „We waren redelijk opge wonden", zegt Frans Beekman na de vondst van botten van een bruine beer in Westenschouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73