ir 'Met handen en Vijfenzeventig kavels met bouwtitel onbenut 6 ZEELAND Amateurkunst staat centraal Elmar van Boven van De Meie wint vissen-versier-wedstrijd in de regio Bij de Theo Thijssenschool in Zie- rikzee werd gistermiddag met een creatieve middag de Week van de Amateurkunst afgetrapt. Van zater dag 30 mei tot en met zaterdag 6 juni krijgen alle amateurkunste naars van Schouwen-Duiveland de kans om zich te laten zien aan een groter publiek. Er zullen over het hele eiland exposities te bezichti gen zijn, maar ook kan er deelgeno men worden aan workshops. Zater dag zijn er op het Havenplein in Zierikzee verschillende optredens. Bankmedewerkers gaan klussen Ruim zestig medewerkers van de Rabobank Oosterschelde gaan ko mende zaterdag op pad om te klus sen bij verenigingen, stichtingen of scholen. Ze doen dat in het kader van de jaarlijkse vrijwilligersdag van de bank om de leefbaarheid te stimuleren. Ze zijn aanwezig bij manege Balans in Dreischor en lopen mee met de speciale rijlessen voor gehandicap ten. In Zierikzee wordt gewerkt bij Gors Brugzicht. Daar moet een ter ras aangelegd en worden schoonge maakt en een groepje vrijwilligers gaat naar Borrendamme om te wan delen met bewoners en bezoek te brengen aan de kinderboerderij. Vrijwilligers gaan ook aan de slag in Goes, Kapelle, 's-Heer Arendsker- ke en Sint Philipsland. 112 nieuws Elmar van Boven van speciale basis school De Meie in Zierikzee heeft de vissen-versier-wedstrijd op Schouwen-Duiveland gewonnen bij het Wereldkampioenschap On derwaterfotografie. Hij won daar mee een snorkelworkshop in de Oosterschelde voor de hele klas. Op Tholen wonnen Raisa Jonkers van De Luijster in Sint Philipsland en op de Bevelanden Neomi Slagt van de Meidoorn in Nisse dezelfde prijs. Alle basisscholen in de Oosterschel- Onderscheiding voor Iman Deurloo Uit handen van burgemeester Ge rard Rabelink kreeg Iman Deurloo uit Bruinisse gisteravond een ko ninklijke onderscheiding. Vanaf 1990 is hij actief als diaken. Hij ver vult onder meer de functie van penningmeester van de diaconie. Sinds 2000 is Deurloo lid van de onderhoudscommissie van het kerkgebouw. Tevens is hij lid van het schoolbestuur van de Ds. Pie- ter van Dijkeschool. deregio konden meedoen aan de wedstrijd, waarbij het de bedoe ling was een voorgedrukte vis zo mooi mogelijk te maken. Elmar ver sierde zijn vis uitsluitend met schelpen. Volgens de jury op een mooie en originele wijze. De Nederlandse Watersportbond, het Nationaal Park Oosterschelde en de NME-centra in de Ooster- schelderegio werkten samen om de wedstrijd te organiseren. De Pro vincie Zeeland maakte het mede mogelijk. Leen van den Bos krijgt lintje Leen van den Bos is gisteravond ko ninklijk onderscheiden. Hij is van af 1990 actief voor de kerkenraad. Als scriba vervult hij een spilfunc tie in het functioneren van de ker kenraad. Tevens is hij betrokken bij de eigen kerkelijke vrijwilligers organisatie. Daarnaast is hij onder meer plaatsvervangend voorzitter van het schoolbestuur van de Ds. Pieter van Dijkeschool en bestuurs lid van de SGP kiesvereniging. Politie publiceert aantal foto's van daders 'laffe straatroof De politie heeft op poli- tie.nl een aantal foto's on line gezet van de jongens die op 18 april in het cen trum van Middelburg een vrouw (75) beroof den. Ze rukten rond 16.30 uur op de hoek van de Korte Giststraat met de Koorkerkhof haar por temonnee uit haar han den. Ze vluchtten vervol gens te voet weg richting het Abdijplein. De politie heeft beelden van bewakingscamera's naar buiten gebracht. Hoewel de beelden niet duidelijk zijn, hoopt de politie dat er mensen zijn die een of meer ver dachten herkennen, al dus woordvoerder Alwin Don. Hij geeft aan dat de politie momenteel niet verder komt met het on derzoek. „Daarom heeft de officier van justitie toestemming gegeven om deze beelden naar buiten te brengen." Hij benadrukt dat de politie zwaar tilt aan deze 'laffe straatroof en dat er veel aan gelegen is de verdach ten op te pakken. Hij liet ook weten dat het slacht offer niet gewond is ge raakt maar wel heel erg geschroken. Jongen vernielt ramen en rolluiken van de buren Een jongen uit Sluis is dins dag aangehouden nadat rol luiken en ramen bij zijn bu ren had vernield. Dat ge beurde rond 2.10 uur aan de Zuiddijkstraat. De dader was woedend op een buur jongen en ging daarom naar de achterkant van de woning. Daar stuitte hij op een hek dat hij vernielde. Daarna richtte hij zijn agressie op een rolluik en een ruit. Toen het hem niet lukte om op die manier de woning binnen te komen, ging hij naar de voorkant van het huis en probeerde het daar nog een keer. Meisje (3) gewond door val op kinderdagverblijf Een meisje van drie jaar uit Ellewoutsdijk is gis teren aan het einde van de ochtend gewond ge raakt bij een val in het kinderdagverblijf in Drie wegen. Het meisje is overge bracht naar het zieken huis in Goes. De verwondingen lieten zich in eerste instantie ernstig aanzien en daar om werden twee ambu lances en een traumaheli kopter opgeroepen. Uit eindelijk bleken de ver wondingen minder ern stig te zijn. Mijn dorp, mijn stad Oudheidskamer: Ex positie Schilderijen Annie Scheer- meijer; Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 19.00 uur: Drum band; Passagierschip De Onrust, 13.30 uur: Natuurvaartocht; Trefpunt de Dors vloer, 14.00 uur: Vol wassenen Ontmoe- tings Plaats (VOP); 19.30 uur: cursus ge voel schilderen; 20.00 uur: Band Schor; Wijnhoeve de Kleine Schorre, 15.00 uur: Wijnproe verij en rondleiding; Dorpshuis Zuudèn- de, 13.00 uur -17.00 uur: 't Wienkeltje; Ons Dorpshuis, 18.00 uur - 21.00 uur: Zumba; Dorpshuis,18.30: re petitie Muziekvere niging Con Amore; 20.00 uur Badmin- tonavond; Centrum, 8.00 uur: seizoen weekmarkt; 10.00 uur Torenbe klimming Jacobus- kerk; FIZI, De Weverij, 14.00 uur: Cinderel la; 20.00 uur: Brazili aanse koorts, docu mentaire; Sint Lievensmon- stertoren: Expositie Silhouetten tegen het licht; Pleingoed pop-up architectuur project; Christelijke Gerefor meerde Kerk, 14.00 uur. Poppenspeler Mat hijs Vlaardinger- broek met voorstel ling 'van kikker tot prins!'. Van alle ongebruikte bouwka vels ligt het merendeel (38) in Burgh-Haamstede en omstre ken. Het restant ligt verspreid over de rest van Schouwen-Dui veland. De gemeente wil van die 'verborgen' individuele bouwti- tels af omdat ze anders vergun ningen moet verlenen voor extra woningen bovenop de aantallen die in Woonvisie en Woning marktafspraken zijn vastgesteld. Daarnaast gaan die ongebruikte bouwkavels ten koste van de rest- capaciteit van de gemeente waar mee eventuele knelpunten kun nen worden opgelost. „Je moet dan nee zeggen tegen nieuwe ini tiatieven omdat je deze al hebt", zegt wethouder Ad Verseput. Alle aan de gemeente beken de eigenaren worden aangeschre ven over de structuurvisie die ter inzage komt te liggen. „En we roepen mensen op nog eens goed naar die structuurvisie te kijken." De aanpak van het bestem mingsplan Nieuw-Haamstede heeft de discussie over onge bruikte individuele bouwtitels aangewakkerd. Aanvankelijk was het de bedoeling om ongebruik te bouwtitels na een jaar in te trekken. Als gevolg van een in de cember door de gemeenteraad aangenomen motie is die ter mijn verlengd tot 10 jaar. ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE BRUINISSE BRUINISSE MIDDELBURG SLUIS DRIEWEGEN Heb je een reactie of tip? Mail naar redactie@pzc.nl BRUINISSE BURGH-HAAMSTEDE BURGHSLUIS In bijna elke Zeeuwse kern wordt gebiljart. DREISCHOR KERKWERVE NIEUWERKERK NOORDGOUWE RENESSE ZIERIKZEE door Kees Rijborz BURGH-HAAMSTEDE. „Je leert nieu we mensen kennen, proeft ander eten en maakt kennis met de cul tuur van een ander land", zegt Ar jan (12). Hij is leerling van groep 8 van OBS de Kirrweie in Burgh-Haamstede. Stichting Namestovo houdt voor de tweeëntwintigste keer haar uit wisselingsproject. Vorig jaar gingen Nederlandse leerlingen van OBS de Kirrweie uit Burgh-Haamstede al naar Slowakije. Deze week verblij ven de Slowaakse kinderen bij gast gezinnen op Schouwen-Duiveland. „Het is elk jaar weer een flinke uit daging om het programma samen te stellen, maar de reacties en het enthousiasme van de kinderen zijn mooi om te zien", vertelt Margreet van Almenkerk, secretaris bij Stich ting Namestovo. Zdenka, docent En gels van de Namestovo-klas, beves tigt het belang van de samenwer king. „Het is een deel van ons leven geworden. Sinds 1993 organiseren we dit project al met onze Neder landse vrienden. We hebben sinds dien zoveel bijzondere ervaringen meegemaakt. Maar het belangrijk ste is dat we van elkaar kunnen le ren. Het kennismaken met een an dere cultuur blijft ons belangrijkste doel." Stichting Namestovo krijgt bij door Esme Soesman ZIERIKZEE. Schouwen-Duiveland telt in totaal 75 'ongebruikte' bouwkavels; percelen in bestem mingsplannen die een individuele bouwtitel hebben waar nog geen gebruik van is gemaakt. Eigena ren van die kavels krijgen tien jaar de tijd om te gaan bouwen voordat die bouwtitel vervalt. Terwijl een begeleider voor doet hoe je in een boom klimt, kijken kinde ren uit het Slowaakse Namestovo met veel bewondering toe. Zij zijn in het kader van een uitwisseling samen met de Nederlandse kin-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63