Jan Marijnissen vindt het (bijna) welletjes Wie pakt de koffers? stipreizen.nl VANDAAG 5 Petitie tegen boerkaverbod Europese Unie wil meer asielzoekers naar Nederland IJsselmeer en Friesland of Texel [StlP Glunderend wandelt Jan Marijnissen, boeg beeld van de SP, door de Haagse gangen. Zijn partij is in de Senaat groter geworden dan rivaal PvdA. Voor Marijnissen heeft de overwin ning een extra dimensie: het sterkt hem in de gedachte dat hij kan stoppen als partijvoorzitter. De man die de SP opbouwde, vindt 'de tijd rijp'. „We zijn op zoek naar een opvolger." „Dit is een goed moment. De par tij staat er goed voor." „Nee, dat is in orde. Sterker, ik had destijds willen stoppen als partijvoorzitter, zodat ik als frac tieleider langer door had ge kund, maar dat lukte niet. Mijn gezondheid staat hier nu buiten. Het is gewoon goed zo." „Ja, ik heb alle fases van de SP meegemaakt, van kleine partij naar een aanzienlijk grotere. Ik was er al bij toen de partij halver wege de jaren '8o op nieuwe leest werd geschoeid. Toen ston den we er slecht voor. Er staat in middels een partij die meetelt. Het enige wat er aan heeft ont broken is regeringsdeelname, maar buiten dat heb ik alles ge zien. In die zin is het volbracht." „Nou, dat vind ik nogal grotesk om van jezelf te zeggen.Ik heb nog niets veranderd zien wor den. Niet bij Groenlinks en ook niet in Nederland." „De belangrijkste taak van de voorzitter is eenheid bewaren. Daar ben ik het meest trots op, want wij hebben ook turbulente tijden gekend." „Dat is ook de vraag: is de geest in de partij goed? Dat bekijken we, maar ik vertrouw erop dat we goede kandidaten kunnen vinden. En het is ook niet zo dat ik verloren ben voor de partij als ik geen voorzitter meer ben." „Ik ben 63, dus dat niet. Wat wel, dat weet ik echt nog niet." Een onlinepetitie tegen het boerka verbod is in een paar dagen tijd ruim 4.000 keer ondertekend. De petitie op petitie.nl is een actie te gen het besluit van het kabinet om gezichtsbedekkende kleding zoals boerka's en nikabs, te verbieden in onder meer het openbaar vervoer en het onderwijs. De initiatiefnemers van de petitie stellen dat de maatregel de vrijheid van Nederlanders beperkt. Op so ciale media en via WhatsApp roe pen moslims elkaar op de petitie te ondertekenen. Er zijn in Nederland hooguit enkele honderden vrou wen die geregeld een nikab dragen en rond de 150 die dat altijd doen. Nog geen spoor van Duits gangsterpaar De 27-jarige misdadiger die vorige week met hulp van een 22-jarige vrouw in het Duitse Kleef wist te ontsnappen, is nog altijd voort vluchtig. Ook de vrouw is spoor loos. De politie heeft uit Duitsland en Nederland tips gekregen, maar die hebben nog niet tot hun aan houding geleid, meldde een politie woordvoerster gisteren. De vrouw bevrijdde de aan drugs verslaafde en voor een roofoverval veroordeelde man donderdag, toen hij begeleid door twee verplegers een huisartsenpraktijk verliet. Met getrokken wapen dwong ze de be geleiders de man zijn boeien af te nemen. De twee trokken een 75-ja- rige man uit zijn auto en reden weg. Nederland moet van Brussel meer asielzoekers uit Griekenland en Ita lië opvangen dan aanvankelijk ge pland. Het zou om zo'n 2.000 men sen kunnen gaan. Dat is gisteren in Brussel verno men, een dag voor de presentatie van een plan van de Europese Com missie. De commissie wil 40.000 asielzoe kers eerlijker over de Europese Unie verdelen. Met de spreiding hoopt de EU landen als Italië en Griekenland te ontlasten. De com missie hanteert daarbij een verdeel sleutel. Aanvankelijk had Neder land 4,35 procent moeten opvan gen, en waren er ook quota voor Partij van Nicolas Sarkozy mag zich De Republikeinen noemen De centrumrechtse partij UMP van de Franse oud-president Nicolas Sarkozy mag zich De Republikei nen gaan noemen. Een kortgeding rechter in Parijs heeft een verzoek van vier linkse organisaties en 143 particulieren om de naamswijzi ging te verbieden gisteren afgewe zen, meldde de krant Le Figaro. De tegenstanders meenden dat de UMP zich ten onrechte het woord republikeinen toe-eigende. Vrijwel iedere Fransman, welke politieke opvattingen hij ook heeft, be schouwt zich als republikein. Het woord is sterk verbonden met de idealen van vrijheid, gelijkheid en broederschap van de Franse Revo lutie, die in 1789 begon met de be storming van de gevangenis de Bas- Italië en Griekenland. Maar in het nieuwe voorstel rekent Brussel die twee landen niet meer mee. Daar door zijn de quota voor de andere landen groter geworden. Duitsland zal de meeste migranten moeten gaan opvangen. Door eerdere af spraken hoeven de Britten, Ieren en Denen niet mee te doen. Onlangs stelde de commissie al voor om 20.000 erkende vluchtelin gen op te nemen die zich nu in kampen buiten de EU bevinden. Voor Nederland zou het gaan om 732 mensen (3,66 procent). Aan de opvang van deze vluchtelingen moeten alle EU-lidstaten mee doen, vindt Brussel. tille. De leden van de UMP kunnen morgen en vrijdag via internet over de naamswijziging stemmen. Zaterdag moet dan het oprichtings- congres van De Republikeinen plaatshebben. Absurd zie stipreizen.nl/crrzv Neem gratis uw fiets mee! vertrek KLM zie stipreizen.nl/rohro boek online of bel met 088 - 70 70 600 WOENSDAG 27 MEI 2015 SP-voorzitter Jan Marijnissen foto Remko de Waal/ANP door Tobias den Hartog en Edwin van der Aa U bent 27 jaar partijvoorzitter ge weest. Waarom nu stoppen? Het heeft niets met uw gezondheid te maken? U deed in 2010 al een stap terug wegens hartproblemen. De partij is klaar voor uw vertrek. Dat klinkt als GroenLinks-leider Bram van Ojik toen hij vertrok. Ook hij sloot een periode voor zijn partij af. Waar bent u trots op? Kunt u met gerust hart weg? U wordt toch gezien als toch het ge weten van de partij. Nu met pensioen? DEN HAAG KLEEF BRUSSEL PARIJS Nicolas Sarkozy foto AFP Harlinqe div. data in juni keuze uit 2 routes per MS Allegro: - 4 dagen: o.a. Sneek en Leeuwarden - 5 dagen: o.a. Texel, Harlingen en Volendam j ook te combineren als 8 dagen inclusief ontbijt en lunch Gegarandeerd MoldoVrfa (êHumor Cimpul Brasov Ha Boekarest juli t/m oktober o.a. Boekarest, Predeal, Humor, Cluj, Bazna, Turda en Sibiu incl. vliegreis per KLM, rondreis, goede hotels met ontbijt en diner en Ned.spr. reisleiding Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten en eventuele (verplichte) lokale kosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5