&G0I 5 0 KLEINGELD Mijn geld ik Elke week ondervraagt cle redactie een streekgenoot over financiële kwesties. Vandaag: Martin Smulders (46) uit Vlissingen. Smulders opende begin mei City Elotel Vlissingen aan de Oude Markt. Ivt.TSSlNGEN Je moet niet schrikken van cijfers. Als 32 gasten douchen, zie je dat terug op de rekening Tevreden over onze kansen DOOR JOHN DE KOK „Toen ik het voorstel kreeg om dit hotel te exploiteren. Van buiten lijkt het hotel bescheiden, maar van binnen is het een groot en complex pand. We hebben twaalf tweeper soons- en vier vierpersoonskamers. Met zo'n omvang moetje niet schrikken van getallen. Het huur bedrag is navenant flink, maar de mogelijke omzet is dat ook. Gas, water en elektriciteit zijn dan van zelfsprekend hoge kostenposten. Als 32 gasten douchen, zie je dat terug op de rekening. Dus ja: het is allemaal nieuw, en van een veel grotere omvang dan we ooit heb ben gehad. Dan lig je in bed wel eens te malen: wat als het een slechte zomer wordt?" „Nee, want dat heb ik nog niet. We zijn op 1 mei begonnen, dus we moeten ons salaris nog verdienen. We leven nu van een heel beschei den potje waarvoor we hebben ge spaard. Vergelijkbare Zeeuwse hotels hebben een bezetting van 60 procent. Bij een bezetting van 47 procent heb ik net een minimum inkomen. In deze fase moeten we op elke euro letten. Uit eten of va kantie zit er voorlopig niet in. Ik moet de hele zomer zeven dagen per week werken en een financiële buffer opbouwen voor mindere tij den." „Het hotel zelf, de huur! We heb ben ons daar zo diep in gestoken. We hebben op dit moment twaalf gasten. Dat is dus nog onder de be- nodigde bezetting, maar je hebt niet alles in zo'n korte tijd op orde. We zijn erg actief op sociale media en boekingssites. Zo'n site kost geld, maar levert ook aanloop op. Op de avond van onze aanmelding kregen we direct al twee boekin gen. Als je achter de receptie blijft zitten, dan gebeurt er niets. We zoe ken ook samenwerking met de on dernemers in onze omgeving. Op de dag dat ik mezelf ging voor stellen bij het City Hostel stuurden ze meteen wat gasten door omdat ze zelf vol zaten." „Hergebruik vinden wij erg belang rijk. We willen dat ook doorvoeren in het hotel, met goede tweede hands meubels in een mooie stijl. Op dit moment bezoekt mijn vrouw de rommelmarkt, want we hebben nog nachtlampjes nodig. Zo krijgt elke kamer een eigen karakter, maar het hotel als geheel blijft in één lijn. We gaan voor een vintage uitstra ling. Buiten hebben we een leuk zitje staan met een Frans tafeltje, bloemen en vlaggen. Tegen de balie in de receptie timmer ik sloophout, in de stijl van de bekende ontwer per Piet Hein Eek. De sleutelhan gers maak ik zelf van een oude bezemsteel die ik in stukjes zaag en met duurzame verf de look van een meerpaal meegeef." Check of dal biljet echt is 00 BOEK Geld houdt ons bij elkaar 00 BOEK Lenen bij de 'onia bank' woensdag 27 mei 2015 WAT ALS HET EEN SLECHTE ZOMER WORDT? w Wanneer lag u wakker vanwege een geldkwestie? Bent u tevreden met uw inkomen? Wat is uw grootste financiële uitspatting? 44 Koopt u wel eens iets tweedehands? Martin Smulders leeft nu van een spaarpotje. Hij moet zijn salaris nog verdienen, foto izaak verkeste De meeste mensen krijgen helaas weinig gelegenheid om een 500- eurobiljet te bestuderen. Tenzij je de Eurobiljet-app van De Ne- derlandsche Bank (gratis) download. De app toontje via virtuele toepassingen op welke kenmerken je moet letten om te voorko men datje een nepbiljet in je handen krijgt gedrukt. van de kleding- en schoenenaankopen is in 2014 online geboekt. Dat was in 2010 nog maar zes procent, brongfk. Bijna 16 op de 20 Nederlanders zijn tevreden met de op leidingskansen die zij kregen. Maar I op de 20 is hierover juist ontevreden. Dat blijkt uit het CBS- onderzoek 'Meerder heid bevolking geeft positieve waardering aan het leven'. We gebruiken het dage lijks, kunnen niet zonder en willen er altijd meer van: geld. Arjo Klamer en Harry van Dalen laten in hun boek zien dat we het niet alleen als reken eenheid en betaalmiddel gebruiken maar ook als symbool van verbinding. Geld, Amsterdam University Press, €9,95. Sinds de crisis is uitgebro ken, lenen mensen minder geld bij de bank en meer bij oma of een vriendin. De Consumentenbond wijst op de risico's ervan in 'De familiebank', Consumentenbond.nl, verkrijgbaar voor €13,25.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50