Formeel en statig D?# GOED I 3 DE KLANT IS KLOOTWIJK Vaak is namaak beter. Vorig jaar werd decornetto van de Lidl uitgeroepen tot de beste Een Eftelingdirecteur begon hier als ijsverkoper. Wij zien graagjongeren die bij ons willen doorgroeien 2D0M0 MYBLENDER D0435 b Aldi verkoopt populair, weergaloos lekker dropijs maar weet dat heel goed geheim te houden. Aldi probeert geheim te houden wat er in de winkels te koop is. Toch fietsten mensen er voor om. Ze hadden elkaar getipt. Een paar jaar geleden verscheen in het diepvriesmeubel van Aldi plotseling een nieuw ijsje op een stokje. Dropijs. Wit roomijs in een zwarte korst van drop. Diep geheim. Tot een verslaggever van deze krant het opmerkte en doorver telde. Er volgde een run op Aldi's. Men sen gingen er voor op reis. Ik weet van een dame die van Franeker naar Harlin- gen fietste omdat daar een Aldi is. Ze kocht een doos met zes zwarte ijsjes. Het was prachtig weer. Onderweg terug maakte ze de doos open en merkte ze dat de ijsjes zacht werden. Er zat niets anders op dat ze op te eten. Maar Aldi is ondoorgrondelijk. Het dropijs verdween weer uit de winkel. Maar nu. Brief van supermarktketen Plus. 'In Scandinavië is dropijs razend popu lair, in Nederland was het tot nu toe niet verkrijgbaar. Maar nu ligt drop slagroomijs bij Plus in het vriesvak.' Tot nu toe niet verkrijgbaar, zegt u? Aldi hield het zo stil, dat lui van Plus niet eens wéten dat het zwarte ijs al een paar jaar gele den is geïntro duceerd en met fietstassen vol werd weg gesleept. Al veel eerder is het geprobeerd. Unilever (Ola) maakte een zwart ijsje dat Ugly (betekent lelijk) werd ge noemd. Een fantastisch ijsje, maar het wou niet in de winkel. Temeer was de ge heime stunt van Aldi nogal gewaagd. Het ijsje werd gemaakt in een ijsfabriek waar niemand ooit van hoorde. Staat in Sint Nicolaasga, Friesland. Maakt ijs met de gekste merknamen. Maar nooit staat de naam van de fabriek er op: Ho liday Ice. Meesters in namaak. En vaak is namaak heter. Vorig jaar werd door de Consumentenbond de cornetto van Lidl uitgeroepen tot de beste. Hij werd beter bevonden dan de 'echte' van Ola. Het dropijs op een stokje hebben ze in Sint Nicolaasga helemaal zelf verzonnen. Plus verkoopt 'nooit eerder in Nederland ver toond' dropijs in een bakje. Om uit te le pelen. Wit roomijs met zwarte slierten drop er door, gemaakt door het Ijspa leis in Sprundel. Lekker? Weergaloos lekker, zeker weten het omfietsen waard. Maar kijk nou. De zwarte ijzen op een stokje zijn terug bij Aldi. En weer houdt Aldi het stil. En weer zijn ze, zegt een glunderende caissière, niet aan te slepen. omgaan. Ik heb er ook wat zakelijk inzicht van gekregen. Dat komt me als econoom goed van pas." De Efteling is een grote werkgever voor jongeren. Jaarlijks worden driehonderd nieuwe vakantiekrach ten geworven, 40 procent van alle medewerkers zijn jongeren. De investering in tijdelijke krach ten neemt toe, zegt Efteling-woord- voerder Femke van Es. „Ze kunnen hier beginnen met een zomerbaan- tje, maar wij hebben graag dat ze daarna blijven plakken voor de weekenden en bij evenementen. We houden selectieavonden en kij ken dan echt naar kwaliteit. Is ie mand gastvrij bijvoorbeeld." Dat opklimmen naar een betere functie binnen het grote pretpark inderdaad tot de mogelijkheden be hoort, moge blijken uit het feit dat een van de huidige directeuren zijn loopbaan bij de Efteling ooit begon nen is als ijsjesverkoper. Van Es: „We zijn oprecht heel blij als jongeren zelf belangstelling tonen voor een andere, hogere functie." 3SEVERIN SM 3735 b Wouter Klootwijk proeft en test producten woensdag 27 mei 2015 Prijs: Rond de 35 euro Specificaties: 300/600 ml beker, 300 watt Plus: Handig apparaat. Beker kun je eraf schroeven en in je tas stoppen voor een smoothie onderweg. Min: Voor hardere fruit en groentes moet je behoorlijk lang mixen voor een homogene substantie. Bevroren drop 44 Reageren? wouter.kloofwijk@persgroep.nl Prijs: Rond de 37 euro Specificaties: 600 ml beker, 300 watt Plus: Handig en handzaam appa raat om snel smoothies mee te maken. Ook al zo'n handige af neembare en afsluitbare beker. Min: Heeft een harde dobber aan stevige soorten groentes en fruit. SEV£ft^ Wie: Davy Hen driks (21) uit Til burg. bijbaan: kistdra- ger bij uitvaarten voor Draagkracht Studeert: inter national business administration in Tilburg Verdient: basis salaris is 10 euro bruto per uur, op zaterdag krijgt hij toeslag en als er heel lange dien sten zijn, kan het salaris op lopen tot 15 euro per uur. Hij krijgt daarnaast reiskostenver goeding. „We tillen de kist uit de auto en brengen hem naar voren in de kerk. Dat is de hoofdtaak. We begeleiden men sen die bijvoor beeld minder goed kunnen lopen. Ik moet formeel en statig overkomen, dus een bepaalde focus is vereist. Onze taak is om rust uit te stralen en serieus te zijn. Als een soort mi litairen eigenlijk. Ik wil later in de 'business indu stry' gaan wer ken. Dit werk is geen aanvulling voor mijn cv, maar het kan wel handig zijn in sollicitatiege sprekken. Als leuk gesprekson derwerp."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48