Porthos: We gaan wat doen aan de wachttijden G JZEL MIJN PZC WORDT ONZE PZC BEL 088 013 99 ZEELAND 7 Kunstenaars uit Rotterdam en Berlijn geïnspireerd door Vlissings industrieel erfgoed Haamstede krijgt beeld 'Witte van Haemstede' ki Een groep internationale kunstenaars is voor vier weken neergestreken in de Vlissingse Lasloods. Natuurlijk, de fa brieken in Leipzig waren fantastisch. Grote hallen uit de tijd van de DDR of eerder. Gebouwen die op instorten staan, met doorgezakte daken waar bo men doorheen groeien en waar vossen over de vloer lopen. Eén grote inspiratiebron. Zeker als je je als kunstenaar richt op de grens tussen natuur en cultuur, zoals Pim Palsgraaf. „Maar deze hal", zegt hij rondkijkend in de Lasloods aan de Vlissingse Binnen haven, „is echt geweldig. Eén gro te open ruimte. Dat is uniek. En het is nog onaangetast. Het pand ademt sfeer, je voelt het verleden. Dat is interessant, ook om als kun stenaar op te reageren." Samen met vijf andere kunste naars - vier uit Rotterdam, twee uit Berlijn - werkt Palsgraaf vier weken lang op uitnodiging van de Cultuurwerf in de Lasloods. Ze werken er niet alleen, maar ze wo nen er ook. Ze slapen op zelfgetim- merde palletbedden, krijgen wa ter van de watersportvereniging en elektriciteit van de visboot- club. Tot het donker wordt, heb ben ze alle ruimte om grote con structies te maken die nooit in irvi **s N,c een atelier zouden passen. Zo heeft Willem Besselink de span ten nagetimmerd. „Opgetakeld zijn ze nog mooier dan wanneer ze op de grond liggen. En dat kan hier." Hij krijgt nog kijkers ook. De kunstenaars werken toe naar een tentoonstelling. „In Leipzig werk ten we illegaal. Drie jaar lang. Dat gaat toch tegenstaan. Als kunste naar wil je een publiek bereiken in plaats van vijftig mensen in klandestiene rondleidingen." Pim Palsgraaf, die ook een ten toonstelling heeft in de Willem III- kazerne maakte een constructie van een hokje dat door een muur lijkt te vallen. De komende weken bouwt hij er steeds meer bij. Tot de tentoonstelling is geweest. Dan breekt hij de boel af en is het tijd voor weer iets nieuws. MIDDELBURG. Porthos gaat op kor te termijn meer mensen inschake len die de telefoon kunnen opne men en vragen beantwoorden. De wachttijd voor bellers kan momenteel oplopen tot een half uur of soms nog langer, zo bleek tijdens een bijeenkomst in Mid delburg voor raadsleden over het sociaal domein. Volgens Judith van Biemen van Porthos wordt er veel meer gebeld dan van tevoren was ingeschat. Er was volgens haar gerekend op drieduizend te lefoontjes per maand en dat zijn er nu rond de zevenduizend. Vooral de maandag en dinsdag zijn volgens haar dagen dat er heel veel wordt gebeld. Bij de uit breiding wordt ook iemand aange steld die uitsluitend mensen di rect gaat doorverbinden met spe cialisten. Het aantal bezoekjes dat mensen daadwerkelijk aan het lo ket van Porthos in Middelburg brengen is weer veel minder dan verwacht, aldus de manager van het Walcherse zorgbureau. Voor al uw inlijstwerk L|JSTEV01 lijstenmakeri BURGH-HAAMSTEDE. Tegenover Slot Haamstede in Haamstede wordt op vrijdag 12 juni om 15.00 uur een beeld van de historische figuur 'de Witte van Haemstede' onthuld. Het is het zesde beeld in de serie Teder dorp een beeld' van de Stichting Renesse. Burgers uit alle Schouwse dorpen hebben meegedacht over personen die in aanmerking komen voor een beeld. De Witte van Haemstede is een historische figuur, die leefde van circa 1280 tot 1321 en die de heerlijkheid Haamstede van zijn halfbroer in bruikleen kreeg. Het beeld is gemaakt door de plaatselij ke kunstenaar Joop van Nugteren. Profiteer als abonnee van onze aanbieding. Draag nu een nieuwe abonnee aan en ontvang ieder 33% KORTING op het abonnement. Hoe werkt de ontwikkelingsgerichte methode Uk en Puk? We laten het u zien tijdens de informatieve ouderworkshop, ledereen is welkom. Waar en wanneer: 1 juni, 19.30 -21.00 uur, kindcentrum Tuimelaar Vlissingen Meer info: www.kinderopvangwalcheren.nl Opgeven en vragen: ouderworkshop@skow.nl T 0118-614532 E info@skow.nl WOENSDAG 27 MEI 2015 Na Leipzig kwam de Lasloods door Wendy Wagenmakers (NP» VUSSINGEN ïAstoaos KUNSTHOUT! KsfFir (vlnr) Pim Palsgraaf, Willem Besselink en Onno Poiesz aan 'de bar' van de Lasloods: „Een grote open ruimte. Dat is uniek." foto Ruben Oreel De tentoonstelling vindt plaats tijdens de Vlissingse kunstroute op 13 en 14 juni. Tot die tijd zijn belangstellenden welkom om een kijkje te nemen. |de specialist in Biezelingsestraat 102A - Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36