Voor God is niemand illegaal MIJN PZC WORDT ONZE PZC 6 ZEELAND IN DE REGIO Startsein voor GFT-campagne Sinksenfoor na 45 jaar naar Borgerhout N290 en Laan van Othene komen later 112 nieuws Campagne tegen hardrijders in wijk Therapy? akoestisch in Hulster basiliek Christian Goethals geeft elfdelige cursus Kreatieve Vorming zoekt bestuurstalent Gratis voorstelling balletschool Bekers Jonge Sluisenaar aangehouden voor vernielingen aan woning Mijn dorp, mijn stad Het is toch mensonterend datje zelfs dat soort hulp ter discussie stelt Niek van Waterschoot, Profiteer als abonnee van onze aanbieding. Draag nu een nieuwe abonnee aan en ontvang ieder 33% KORTING op het abonnement. TERNEUZEN Wethouder Frank Deij (openbare werken) van Terneuzen geeft don derdag het startsein voor een nieu we Zeeuwse GFT-campagne. Hij doet dat in het gezelschap van de raadsleden Charles ten Hengel (D66) en Jos van Ginniken (CDA). Die hadden kritiek op sommige af beeldingen op de posters en mogen die nu van Deij 'ludiek overplak- ken'. Dat gebeurt om 11.30 uur op de kruising Binnenvaartweg-Dijk- straat aan de rand van de Terneu- zense binnenstad. ANTWERPEN De grote Pinksterkermis in Antwer pen, de Sinksenfoor, zit op een an dere plek: de terreinen van Spoor Oost in Borgerhout. Dit is gebeurd na vele juridische procedures. De ruim 150 kermisexploitanten voel den er niets voor hun 'oude stek' aan de Gedempte Zuiderdokken in de stad te ruilen voor een locatie buiten het centrum. Het stadsbe stuur steunt de verhuizing met een tonnen kostende promotie-actie. De kermis duurt tot 12 juli. TERNEUZEN De nog niet vernieuwde delen van de weg van Terneuzen langs Zaam- slag en Vogelwaarde richting Terho le (N290) worden pas in 2018 onder handen genomen. De gemeente Terneuzen meldt dit in de finan ciële perspectievennota 2016-2019. De weg is van de provincie en die zit slecht bij kas. Dit heeft ook ge volgen voor de Terneuzense wijk Othene. De verlenging van de Laan van Othene naar de N290, als twee de ontsluitingsweg, schuift mee op naar 2018. TERNEUZEN In woonwijk Oude Vaart in Terneu zen wordt veel te hard gereden. Dat wijzen dagelijkse metingen uit. De maximum-snelheid is der tig kilometer, maar bijna niemand houdt zich aan die limiet. In maart al hielden de scholieren van basis school De Oude Vaart een actie. Ze deelden onder meer stickers uit. Vanaf deze week tot 11 juli wordt de campagne Bedankt dat u langza mer rijdt gehouden. Daaraan wer ken ook scholengemeenschap de Rede, healthcentrum Bodyline, 't Boertje en sportcentrum Vliegen de Vaart mee. Veilig Verkeer Neder land levert een buurtcoach en het Regionaal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland stelt campagnemateri aal beschikbaar. Deze week wor den straattekeningen aangebracht. HULST De Noord-Ierse rockband Therapy? is één van de bands die zaterdag 6 juni, tijdens Vestrock, een akoes tisch optreden verzorgen in de ba siliek in Hulst. Het rockende trio uit Belfast staat die avond ook op het podium van Vestrock, verderop in de stad op het eiland in de Bui tenvest. Ook Drive Like Maria, Black Horse Society en Helsinki zullen een aantal nummers ten ge hore brengen in de basiliek. SCHOONDIJKE Siertuin Juust Wa'k Wou bij Schoondijke biedt weer onderdak aan een zomeraquarelcursus. De eerste les is komende vrijdag, van 17.30 tot 21.00 uur. Guido Goethals uit Knokke leidt de elfdelige cursus die doorloopt tot 7 augustus. De prijs per avond is tien euro, inclu sief koffie. Beginners en gevorder den zijn welkom. Wel eigen schilderspullen meenemen. Aan melden kan via 00-32. 506.30.807. Juust Wa'k Wou ligt aan Tragel Oost 21 bij Schoondijke. HULST Wie kunst en cultuur in Hulst een warm hart toedraagt, kan zich ver dienstelijk maken. Kreatieve Vor ming in Hulst zoekt versterking voor het bestuur. Er zijn minimaal drie nieuwe mensen nodig. Ge vraagd wordt: betrokkenheid bij kunst en cultuur, kennis op het ge bied van personeelszaken en pro motie én bestuurservaring. Geïnte resseerden kunnen contact opne men via kreatievevorminghulst@ planet.nl of 0114-320686. OOSTBURC Balletschool Anita Bekers in Oost burg zet vrijdagavond haar beste beentje voor in Ledeltheater in Oostburg. Alle dansers van de school doen mee aan de gratis te be zoeken voorstelling die de titel 'Ei gen werk' heeft meegekregen. Dansen in verschillende stijlen, die door de leerlingen zelf zijn ge maakt, passeren de revue. Bekers zette in 2013 haar eigen school op, nadat de subsidie was gestopt. De voorstelling begint vrijdag om 19.00 uur. SLUIS In een woede-aanval heeft een jonge Sluise naar dinsdagochtend om streeks twee uur bij een woning aan de Zuiddijk- straat in Sluis een groot aantal vernielingen aange richt. Hij had ruzie gekregen met zijn buurjongen. De Sluisenaar probeerde eerst de woning aan de achterkant binnen te ko men. Hij vernielde daar een hek, waarna een rol luik en een ruit eraan moesten geloven. Hij kon toch niet binnendringen en trok naar de voorkant van het huis. Ter plekke vergiste hij zich echter. Hij gooide de ruit van de voordeur van de verkeer de woning in. De politie was inmiddels ter plekke en hield hem aan. Hij bekende direct, waarna hij eerst naar de huisartsenpost in Oost burg is gebracht om een grote wond aan zijn arm te laten verzorgen. Hij is vervolgens vastgezet in een politiecel in Middel burg. Na verhoor is hij om één uur dinsdagmiddag vrijge laten. De politie meldde niks over de oorzaak van de ruzie. AXEL. De Halle, 9.30 uur: Eigen stamboom le ren maken; 13.30 uur: Sjoelen, crea tief; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten,biljarten, koers- bal; BRESKENS. De Uitkomst, 13.30 uur: Creamiddag, kaarten; CLINGE. Malpertuus, 13.00 uur: KBO biljarten; t3.30 uur: Sjoelen, ANBO koersbal; 19.00 uur: Line dan ce; Zestigvoetkreek, r3.30 uur: Viswed strijd; GRAAUW. Dorpshuis, 14.00 uur: Bijeenkomst Graauw Leeft; 14.30 uur; KBO gymnas tiek; HOEK. De Bovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, jeu de boules; 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Bridge, biljarten; HULST. De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 9.30 uur: Tekenen; 10.30 uur: Fysio gym.; 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Viva la Musica, bingo; 19.00 uur: Bruno Gröning; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café; Rode Kruisgebouw 't Kruispunt, 19.15 uur: Avondwandelvier daagse over 5 en 10 kilometer; KLOOSTERZANDE. Dorpshuis de Binnen deur, 13.30 uur: Biljar ten; OOSTBURG. Hervormd kerkcen trum, 9.00 uur: Kof fieochtend Open Kring; PHILIPPINE. De Kaaie, 14.00 uur: Bieden, jokeren; SAS VAN GENT. De Statie, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; St.Albert, 14.00 uur: Handwerken, biljar ten; SINT JANSTEEN. De Warande, 13.30 uur: Schieting; TERNEUZEN. Portaal van Vlaande ren, 13.30 uur: Rond leiding; De Veste, 9.00 en 13.30 uur: Jeu de bou les; 12.00 uur: Biljar ten; 19.00 uur: Lijn- dansen. door Peter van den Assem TERNEUZEN. Het scherpe vluchte lingenbeleid van toenmalig minis ter Rita Verdonk was in 2005 de aanleiding voor de oprichting van de afdeling Zeeuws-Vlaanderen van Stichting Kerk en Vluchteling. Die vierde afgelopen weekeinde het tienjarig bestaan. Niek van Waterschoot was één van de mensen die aan de wieg stond van de oprichting. Hij had als pastor een ontmoe ting met dominee Ger van Herk. Dat overleg resulteerde in de op richting van de stichting: een groep mensen van katholieke en protestantse huize, die samen op komen voor de belangen van vluchtelingen. Niek van Water schoot is secretaris van het be stuur. In de periode van de oprich ting werd het voor vluchtelingen steeds moeilijker om wat te kun nen doen, vertelt Van Water schoot. „Veel van die mensen zouden graag werken, want als vluchteling is 't vaak wachten, wachten, wachten... Bovendien hebben ze heel weinig geld. We zijn toen gaan kijken of er kar weitjes waren die ze konden doen." Al snel ging de stichting vluchtelingen ook helpen bij alle daagse zaken. „Het gebeurt een paar keer per jaar dat mensen hier geplaatst worden op basis van VN-verdragen. Dat gaat echt met minimale voorbereiding. Stichting Kerk en Vluchtelingen Sommigen hebben tien of vijf tien jaar in een vluchtelingen kamp geleefd. Die kunnen niet uit de voeten met een betaalauto maat of een modern gasstel. Daarnaast zijn er de mensen die uitgeprocedeerd zijn. Die kun nen vaak geen kant op. Die men sen künnen vaak helemaal niet terug, ook al zouden ze dat mis schien wel willen." De stichting organiseerde ook ontmoetingsbijeenkomsten voor vrouwen uit verschillende cultu ren. „Lessen in Nederlandse taal doen we ook al vanaf het begin. Dat loopt nog steeds. Soms zit ten er 25 mensen aan een tafel met 18 verschillende nationalitei ten. Da's niet eenvoudig. Daar naast werken we aan bewustwor ding van mensen van hier. Uit leggen wat er gebeurt. Dat doen we tijdens een film- of discussie avond." Het aantal vluchtelingen is in de loop van de tijd afgeno men. Van Waterschoot: „Onze fo cus is daardoor meer komen te liggen op de integratie van de mensen die hier zijn. Ervoor zor gen dat die mensen zich thuis- voelen in de buurt, in de wijk." De afgelopen maanden is veel gediscussieerd over de bed-bad- brood-voorziening: basale hulp die nog geboden wordt aan men sen die uitgeprocedeerd zijn, maar nog steeds in Nederland zijn. Van Waterschoot ervaart die discussie als beschamend, vertelt hij. „Het is toch mensont erend dat je vluchtelingen zelfs dat soort hulp nog wilt onthou den! Ik denk wel eens: hier wil ik helemaal niet bijhoren. Schop ze maar op straat, wordt er ge zegd. Maar snap je dan niet dat die mensen geen kant op kun nen? De toon ook waarop de mensen benaderd worden... En waar praten we over? Misschien 20.000 mensen, in een rijk land als Nederland. En we staan in Eu ropa al niet bepaald aan de top als het gaat om opvang van vluchtelingen." Kerk en Vluchteling zal die mensen hoe dan ook blijven hel pen, geeft Van Waterschoot aan. „Of het nu mag of niet, dat blij ven we doen. Vanuit godsdien stig perspectief is geen mens ille gaal. Iedereen heeft toch recht op een boterhammetje, een dak boven het hoofd, fatsoenlijke kle ding. Iedereen telt mee."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35