Onderzoek dood B.B King: 'Geen moord' Concert Roxette is een wonder CULTUUR 27 Michiel Huisman voelt zich vereerd met alle aandacht Geen gratis reclame FOX Michiel Huisman is onze succesvolste acteur in Hollywood. Gisteren was hij even in Nederland. „Ik sta niet meer onderaan de ladder." Hij draagt geen sok ken. Een bewuste keuze van Michiel Huisman, in het zwart gekleed en nog steeds voorzien van zijn hipsterbaardje. „Ik draag van daag een heel hip pak. Daaronder kun je geen grijze sokken dragen. Maar gelukkig vallen mijn blote voe ten niet op als ik sta." Michiel Huisman is even in Neder land. Vers uit Praag waar hij bezig is met het draaien van zijn zoveelste in ternationale speelfilm. De reden om Nederland aan te doen is de romanti sche film The Age of Adaline, waarin de acteur zijn eerste grote hoofdrol speelt. Naast onder anderen Harrison Ford. Huisman speelt een Amerikaan se rijkaard die verliefd wordt op een vrouw die nooit ouder wordt. Zijn En gels in de film is perfect en zonder ac cent. Afgezien van zijn kwaliteiten als acteur wordt de Nederlander, die sa men met zijn gezin het grootste deel van het jaar in New Orleans woont, toch ook als een sekssymbool be schouwd. Vooral zijn rol in de tv-se- rie Game of Thrones spreekt tot de ver beelding. Een Amerikaanse actrice, Anna Kendrick, twitterde zelfs on langs waarom Huisman nog niet in vol ornaat compleet met zijn ge slachtsdeel te bewonderen is ge weest. „Ik heb er zelf niet zo'n last van. Het klopt wel dat Twitter op hol slaat als er sprake is van een bepaalde gewaag de scène. Ik lig er niet wakker van HILVERSUM. FOX krijgt toch geen gratis reclamezendtijd voor en na Studio Sport. De deal die de NOS, het commer ciële FOX en de STER rond de samenvattingen van de Eredivi sie maakten, wordt op aandrin gen van het Commissariaat van de Media aangepast. „De publieke omroep hoort onaf hankelijk te zijn", aldus de Me diawaakhond. „Daarmee wordt oneerlijke concurrentie met commerciële instellingen voor komen." De wijziging is een aderlating voor FOX dat met de gratis reclamezendtijd abon nees voor de betaalzenders wil de werven. Volgens kenners loopt FOX hiermee vele ton nen mis. omdat ik probeer zoveel mogelijk ver schillende rollen te spelen: ik wil mijn vleugels zo wijd mogelijk sprei den." „Ik voel me zeer vereerd, maar verder kan ik er niet zo veel mee. Maar deze scène paste wel helemaal in het ver haal, het was nodig." Met een glimlach: „Maar die zat niet lekker." „Deze film is voor mij een enorme stap. Ik wilde graag de overgang ma ken van televisie naar film. Dat is best lastig. Omdat er gewoon veel meer hoofdrollen voor televisie zijn dan voor speelfilms. Dit verhaal sprak mij erg aan. Het leek me leuk in een film mee te spelen over een vrouw die maar niet ouder werd. Dat vond ik een origineel gegeven. Zeker in Hollywood waar jong zijn zo'n be langrijke rol speelt. Dat wordt in deze film op zijn kop gezet." „Voor mannen gelden, gek genoeg, andere regels dan voor vrouwen. Ik ben 33. Voor een acteur is dat eigen lijk nog heel jong." „Ik ben voor het eerst in een positie dat ik tot en met begin volgend jaar geen ruimte heb voor andere projec ten. Ik kan zo langzamerhand kiezen. 'Mijn naam op de poster van 'The Age of Adaline' is groter dan die van Harrison Ford. Maar het is wel de Nederlandse poster' Ik kies mijn rollen in overleg met mijn vrouw (actrice Tara Elders, red). Maar ik heb ook een team met advi seurs om me heen." „Ik woon nu permanent in Amerika, in New Orleans. Misschien dat dit ooit verandert. Op dit moment ben ik een soort zigeuner die met zijn ge zin van filmset naar filmset reist, van hotel naar appartement." „Ik sta niet meer onderaan de ladder. Ik ben een paar treetjes geklommen. Mijn naam op de poster van The Age of Adaline is groter dan die van Har rison Ford." Lachend: „Maar het is wel de Nederlandse poster." „Hij is echt een moviestar. Hij vloog zichzelf in. Met zijn eigen helikopter. Dan komt er wel echt een ster bin nen. In het begin ben ik dan wel een beetje geïntimideerd. Maar na een half uurtje is dat voorbij. Uiteindelijk wil iedereen hetzelfde: de scène moet werken. Ik vond het heel inspi rerend om hem aan het werk te zien. The Age of Adaline is voor zijn doen een kleine film. Maar hij ging er hele maal voor. Door zijn aandeel kwam de film wel in een andere versnelling terecht." „Ik heb dit vak nooit gekozen om veel geld te verdienen. Als acteur heb ik ook in Nederland goed kunnen le ven. Ik verdien nu meer dan vroeger. Maar mijn leven is ook veranderd. Ik geef ook meer uit. Ik hoop dat ik blijf kiezen voor de verhalen die ik wil ver tellen en voor de mensen met wie ik wil werken. Ik ga nooit voor de pay check." LAS VEGAS. Er is nog geen enkel bewijs voor de beschuldiging dat blueslegende B.B. King door een misdrijf om het leven is gekomen. Dat zegt lijkschouwer John Fuden- berg. Hij reageert daarmee op aan tijgingen van twee dochters van King, die beweren dat hij als ge volg van vergiftiging door zijn zaakwaarnemer LaVerne Toney en persoonlijke assistent Myron Johnson is gestorven. Hun advoca te Larissa Drohobyczer zegt tegen over entertainmentwebsite The Wrap dat er genoeg bewijs is om onderzoek te doen naar vergifti ging of verwaarlozing. Inmiddels heeft autopsie op het lichaam van de blueslegende plaatsgevonden. De uitslag daar van wordt over zes tot acht weken verwacht. Lijkschouwer Fudenberg zegt dat de 'aantijgingen zeer serieus worden genomen, en grondig on derzocht worden'. Alle mogelijke tests worden volgens hem uitge voerd. Tegelijkertijd benadrukt hij dat de beschuldigingen momen teel nog niet hard gemaakt kun nen worden. De politie heeft volgens de lijk schouwer ook een moordonder- zoek opgestart. B.B. King overleed onlangs op 89-jarige leeftijd. Hij beïnvloedde talloze musici. Zaterdag 30 mei wordt King begraven. Zanger Per Gessle kan het niet genoeg benadruk ken: dat het optreden van Roxette in de Amster damse Heineken Music Hall van avond doorgaat, is op zichzelf al een wonder. Want de Zweedse band, die eind jaren '80 en begin jaren '90 wereldfaam vergaarde, zou nooit meer op het podium staan. Dat was althans Gessles ver wachting toen bij zijn collega Ma rie Fredriksson in 2002 een hersen tumor werd geconstateerd. Haar overlevingskans werd rond de 5 procent geschat. Maar ook na haar succesvolle herseningreep leek een wederopstanding van het ico nische popduo - zij, de peroxide- blonde tomboy, hij de introverte gitarist en songschrijver - uitgeslo ten. 'Marie geniet meer dan ooit van de concerten. Ze heeft de liefde van het publiek gemist' Per Gessle zanger Roxette Maar Roxette kwam toch terug. Langzaam maar zeker, want de ge volgen van Fredrikssons ziekte blijven altijd voelbaar. De zange res kwam als een wrak uit de 18 uur durende operatie. Ze moest opnieuw spraakles volgen, kon niet meer tellen en is een deel van haar gezichtsvermogen voorgoed kwijt. Inmiddels is de zangeres vocaal weer op niveau en het duo toert sinds 2011 weer rond de wereld. Voor de fans is er één belang rijk verschil met de hoogtijdagen van de groep. Gessle (56) heeft de rol van intermediair met de zaal overgenomen. Hij praat met het publiek en sprint over het po dium. Fredriksson (morgen 57) hield aan haar ziekte ook een ver lamde beenspier over. Na enkele valpartijen op de bühne, overziet ze de optredens nu vanaf een kruk midden op het podium. „Ze raakte afgeleid door haar been, nu kan ze zich volledig op het zingen concentreren," aldus Gessle. „Ze geniet meer dan ooit van de con certen. Ze heeft de liefde van het publiek ontzettend gemist." WOENSDAG 27 MEI 2015 Sekssymbool? Ik lig daar niet wakker van door Ab Zagt Hoe ga je om met dat soort belangstel ling? In de film 'The Age of Adaline' kom je met ontbloot bovenlijf in beeld. Er steeg onder de vrouwelijke kijkers in de zaal een zucht van verlangen op. Je had ook een badjas aan kunnen trek ken. Wat trok je aan in deze film? Is voor jou ouder worden een belangrijk item in je leven? Hoe ver kijk je vooruit? Michiel Huisman acteur Is het denkbaar dat je op een gegeven moment terugkeert naar Nederland? Hoe schat je je status in Amerika nu in? Hoe was het om met een ster als Har rison Ford te werken? Wanneer heb jij een eigen helikopter? The Age of Adaline gaat op 18 juni in Ne derland in première. De onlangs overleden bluesle gende B.B. King, foto ANP Roxette in actie tijdens een recent concert, foto ANP door Stefan Raatgever

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27