Cliff heeft het gehad met Engeland 26 CULTUUR Vicente Aranda overleden Restauratie schilderijen Smid eert Shakespeare 'De surprise' verkocht Filmregisseur Vicente Aran da is dinsdag op 88-jarige leeftijd overleden. Met Aran da verliest Spanje een van zijn bekendste en invloed rijkste filmmakers. Hij maak te vanaf de jaren zestig meer dan dertig films. Die gingen veelal over liefde en erotiek en doorbraken ta boes in het conservatieve Spanje. Internationaal was Aranda's bekendste produc tie Amantes uit 1991, een film noir over een oud-mili tair die verwikkeld raakt in een driehoeksrelatie. Het publiek kan vanaf 13 juni met eigen ogen de res tauratie van het schilderij Regentessen van het Oudeman nenhuis van Frans Hals vol gen. Het naar hem vernoem de museum in Haarlem richt daarvoor een atelier op zaal in. Bezoekers kunnen daar de voortgang van een groot restauratieproject rond de schilder aanschou wen. Drie topstukken van Hals worden in dat kader voor het eerst in honderd jaar onderzocht en gerestau reerd. Operazanger Ernst Daniël Smid brengt op het theater festival De Parade een ode aan de karakters van Wil liam Shakespeare. Aanlei ding is de vierhonderdste sterfdag van de Engelse to neelschrijver. Othello, Ro meo en Julia, King Lear en Hamlet krijgen een rol in een muziektheatervoorstel ling. De Parade is vanaf 22 juni te zien in Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Am sterdam. De filmrechten van de ro mantische komedie De Sur prise zijn verkocht aan twaalf landen waaronder Rusland, Portugal, Ierland, Zwitserland, Taiwan, Hong Kong, Japan, Indonesië en Zuid-Amerikaanse landen. De film van regisseur Mike van Diem draait sinds vori ge week in de Nederlandse bioscopen. Al ver voor de re lease bestond er grote be langstelling voor de tweede speelfilm van Van Diem. ■mmm LONDON. Drijft de vasthoudende Britse politie zanger Cliff Richard tot een vlucht in ballingschap? Het nationale icoon heeft het hele maal gehad met zijn geliefde Enge land sinds zijn villa in het graaf schap Berkshire vorig jaar door de politie werd doorzocht. 'Sir Cliff wordt beschuldigd van misbruik van een minderjarige jongen. De zanger is nauwelijks meer in zijn moederland te vinden. Hij verdeelt zijn tijd tussen zijn boer derij in Portugal en een villa op het tropische eiland Barbados. De peperdure villa in het Engelse graafschap Berkshire is nu te koop gezet. Vraagprijs: 4,2 miljoen euro. Richard wil er niet meer wonen. Na de vernederende politie-inval in augustus vorig jaar heeft hij ge zworen nooit meer naar het huis terug te keren. De zanger wordt ervan ver dacht dat hij seks heeft gehad met een minderjarige jongen tijdens een religieus muziekevenement in 1986. De zanger was tijdens de huiszoeking zelf in Portugal en vernam het nieuws via de BBC. Die zond rechtstreekse beelden van de inval uit. Later bleken de journalisten getipt door de politie. Voor Richard was het een onge kende inbreuk op zijn privacy. Hij wees elke beschuldiging van de hand en had zelfs 'geen idee waar deze (belastende) verklaringen vandaan komen'. Richard's goede vriendin Cilla 'Cliff is niet in orde, helemaal niet zelfs' Black, zelf een bekende zangeres en televisiepresentatrice, onthul de dat de zanger van hits als Li ving Doll, The Young Ones en We don't talk anymore kapot ging aan de aantijgingen. „Cliffis niet in or de, helemaal niet zichzelf', vertel de Black de Daily Mail. In de Britse media wordt de volksheld en voormalige harten breker steeds vaker beschreven als een treurige, terneergeslagen man van 73 die volledig de kluts kwijt is. Dat is best moeilijk te verteren voor zijn miljoenen fans. Zij wil len zich vooral het goedlachse pop idool herinneren dat in een halve eeuw ruim 250 miljoen platen ver kocht. Decennia stond de zacht moedige Richard bekend als 'de aardigste man in de popnuziek'. REGISSEUR FRANS HALS MUSEUM PARADE FILM foto Daniel Zuchnik door Michiel Willems Cilla Black collega en vriendin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26